Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 39 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 966
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Exclamation Шофьорска книжка

Днес съпругът ми получи шофьорската си книжка -замяна на българска за UK driving licence с всички категории -( т.н.професионална шоф.книжка от BG).
    Подадохме документите на 09.05.
    Много се радваме и довечера ще го отпразнуваме .
    Ако някои се интересува помагам със съвети .

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

2. БЛАГОДАРЯ emodonkov, misskoleva, costiaa, yanco68, Ivka and 2 others thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Шофьорска книжка

Честито и да си я ползва безаварийно!

линкове към полезни мнения:
    "За" смяна на книжката
    Последно редактирано от Модератор : 22-06-2012 на 22:09

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    говори когато знае Аватара на White
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Шофьорска книжка

Честито Муши,
    със здраве да я ползвате и дано имате по-добри възможности за реализация с мопощта на драйвинг лайсънса.

Благодаря че сподели с нас и че предлагаш съвети. Би ли ни казала дали попълнихте същата апликейшън форм и дали ви задържаха българската книжка. Изпращахте ли паспорт или само книжката.

Със здраве и Наздраве!

6. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: Шофьорска книжка

Като написах,че ще помогна със съвет имах точно това предвид.
    Ще започна с моята шоф.книжка-изпратих си Д1 апл. форма взета от пощата,шофьорската си книжка от БГ ,чек за 38Ј ,1 снимка и личната карта.Е за тази лична карта,че не е паспорт, ми връшаха документите 2 пъти -най-накрая един англичанин попълни графата(познавам лицето от >2 години) и готово-аз съм с UK др.licence .
    На съпруга ми изпратихме Д2,Д9 и Д4 ( за шофиране с друга категория различна от B се изисква и Д4 форма -медицинско от GP-то,когато лицето е> 45 години),чек за 45Ј-таксите се увеличиха ,шофьорската му книжка,1 снимка и ...ПАСПОРТА му .Апл.форми ги свалих от нета.
    Е това е .Успех на всички подаващи .

8. БЛАГОДАРЯ shaitan, emodonkov, misskoleva, sando_vn, Ivka and 5 others thanked for this post
    Post Thanks / Like

PP забравих-шофьорските книжки от БГ не се връщат- изпращат се в БГ доколкото знам

10. БЛАГОДАРЯ misskoleva, nikodim thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Само едно допълнение към обяснението на Муси........по точката за неината книжка - ако имате провижънал лаисънс ,пращате Д1 формата, провижънала + хартиената част,такса няма,снимки също не е нужно..и БГ книжката.

12. БЛАГОДАРЯ misskoleva, merian85, saba, Ivka, lubomirp thanked for this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Exclamation Относно: Шофьорска книжка

Във връзка със смяна на книжките за UK такива, моето скромно мнение е, че ако няма да ги използвате за работа по-добре да не се сменят...
    UK книжките мисля, че имат само 6 точки което прави два пъти за превишена скорост и 2 години без книжка

14. БЛАГОДАРЯ misskoleva, stinger, djorji thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Във връзка със смяна на книжките за UK такива, моето скромно мнение е, че ако няма да ги използвате за работа по-добре да не се сменят...
    UK книжките мисля, че имат само 6 точки което прави два пъти за превишена скорост и 2 години без книжка
    Haide da ne si govorim gluposti sega..kade go izmisli 2 godini bez knijka,te za DR10 (drink and driving) gi vzemat za po edna godina......
    I znazite sa za da se spazvat - ne karai s previshena = nqma globi=chista knijka.

16. БЛАГОДАРЯ misskoleva, yanco68, djorji thanked for this post
    На почивка
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

Принцпино, ако не ти трябва за работа УК книжка, има ли изобщо смисъл да си сменяш БГ книжката. С БГ книжката колко време можеш да караш тук?

Не че бих тръгнал да карам с това изпецкано движение де, че май на първото кръгово ще влезна накриво

18. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Напреднал Аватара на kpanchev
    Град
    Farnborough, Hampshire
    Post Thanks / Like

Първо, точките не са 6, а 12, и второ, ако си толкова глупав да ги "изхарчиш" всичките за превишена скорост, то тогава въобще не заслужаваш да имаш книжка! Тука е толкова лесно да избегнеш камерите, всичките са ярко жълти, обозначени със знаци..... ако наистина те щтракнат, и то повече от веднъж, значи, че или не ти пука, или си сляп, или много тъп... или и трите...
    Четенето му е майката.....

20. БЛАГОДАРЯ Zara, merry, misskoleva, RNOH, yanco68 and 1 others thanked for this post
    стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Ами аз да попитам като се изкарва направо английски лиценз какво се прави първо? Смятам това лято да си изкарам книжка и по късно да си купя кола. Но незнам от къде да започна с лиценза. От къде се взимат документите, обажда ли се някъде и къде или как?

22. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musholina Виж мнението
    Ами аз да попитам като се изкарва направо английски лиценз какво се прави първо? Смятам това лято да си изкарам книжка и по късно да си купя кола. Но незнам от къде да започна с лиценза. От къде се взимат документите, обажда ли се някъде и къде или как?
    ???????????Минавала ли си някога тест ?

24. БЛАГОДАРЯ misskoleva, miro888 thanked for this post
    Напреднал Аватара на dolphain
    Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

Помощ моля
    Получих писмо от полицията за това ,че понеже съм карала с 37 км/ч вместо с 30км/ч ще ми вземат 3 точки +60 паунда.Вероятно повечето от вас знаят какъв е реда.Изпратиха ми също и форма Д9 за да я попълня и изпратя заедно с книжката ,за да могат да ми вземат тези точки.Няма проблем за това-ще го направя.Но оня ден с ужас установих ,че шофьорската ми книжка е изтекла през октомври 2006.
    И сега какво да правя?Някой знае ли дали ще има някакъв проблем заради това ,4е е с изтекъл срок на годност?И как мога от тук да си извадя нова?Мога ли въобще?Май не,но да попитам за всеки случай.
    Благодаря на всички

26. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    ???????????Минавала ли си някога тест ?

Не. нито В България, нито тука.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Шофьорска книжка

Цитирай Първоначално написано от musholina Виж мнението
    Не. нито В България, нито тука.
    Първо си взимаш от някоя поща пакет документи за provisional licence. Четеш внимателно инструкциите и изпращаш в ДВЛА Суонзи молба за въпросната временна книжка. Ей ти тука малко повече информация за цена, как се подава, как се подписва снимката и т.н. После можеш да си намериш инструктор, да си букнеш часове и да се учиш с него да караш. Можеш да караш и с друг, преди да си положила какъвто и да е изпит - трябва да е по-възрастен от 21 години и да има редовна книжка от повече от 3 години.

После трябва да положиш изпити по теория и практика, като в теорията влиза hazard perception - има едни дискове, продават се, които ще ти разкажат за какво става дума.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

29. БЛАГОДАРЯ musholina, misskoleva, marianaedreva thanked for this post

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kpanchev Виж мнението
    Първо, точките не са 6, а 12, и второ, ако си толкова глупав да ги "изхарчиш" всичките за превишена скорост, то тогава въобще не заслужаваш да имаш книжка! Тука е толкова лесно да избегнеш камерите, всичките са ярко жълти, обозначени със знаци..... ако наистина те щтракнат, и то повече от веднъж, значи, че или не ти пука, или си сляп, или много тъп... или и трите...
    точките са 6 ако си стаж по малък от 2 години колега, при замяна на книжката незмам как се тълкува,
    отделно може да си много умен но да си малко недоскиф, на ти 3 точки
    Последно редактирано от Сашо : 22-05-2007 на 20:03

31. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Post Thanks / Like

Exclamation Re:ново за професионалните шофьори:

Нешо ново за професионалните шофьори:
    Digital tachograh driver card
    http://www.transportoffice.gov.uk/cr...graphcards.htm.
    Съпруга ми започна работа,като шофьор на бетоновоз,но работодателя му поиска Digital tachograh driver card,защото бетоновоза е нов .Всички нови камиони в UK ще се използват/карат с тази карта.
    Формата за kартата е D777B.Телефона на който може да се поръча аплик.форма е 08708501074
    Цената е 38 лири-
    http://www.dvlni.gov.uk/drivers/tacho.htm
    Изпраща се попълнената форма,паспорт,чек за 38 лири aко книжката ви е UK не е необходима снимка-аз обаче изпратих
    Срок за получаване- е 2 седмици

33. БЛАГОДАРЯ Zara, Me4oka, netrat, emodonkov, misskoleva and 2 others thanked for this post
    push it to the limit Аватара на stan_philly
    Post Thanks / Like

Всеки българин ли може да си смени БГ книжката? Фул таим студенти могат ли?

35. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Усмихвай се по-често! Аватара на slanchece
    Град
    London
    Post Thanks / Like

да всеки може да си смени книжката.няма значение като какъв работиш или учиш.само не забравяй-при смяната на книжката,изпращаш оригиналната си бг книжка,след това ще получиш английската.Бълг.книжка не се връща при теб,изпращат я обратно към България,след време можеш да си я вземеш ,при едно постоянно завръщане във България,там ще ти вземат англ.и ще ти върнат бг.книжката.

37. БЛАГОДАРЯ stan_philly, misskoleva thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Точките са 19 ,не са 12 нито 6

39. БЛАГОДАРЯ misskoleva, Цветка thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от alexeev Виж мнението
    Не знам колко са точките .Къде я прочете тази информация?Aз не я открих на Counterpart Driving Licence

41. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от alexeev Виж мнението
    Дали говорим за едно и също нещо?

Гугъл търсачка на форума

43. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Аз пък съм 'за' смяната на книжката, дори да не я ползваш за работа. Тук книжката има сила на документ за самоличност и може да я изкараш навсякъде, където искат ID. Никъде не ти пише националност, освен това е неоспоримо доказателство за адрес.

45. БЛАГОДАРЯ musi, shaitan, misskoleva, RNOH, Highlander and 2 others thanked for this post
    Напреднал Аватара на balky
    Post Thanks / Like

Муси медицинско искат само за категория д тоест за автобус аз си я смених имам професионална книжка но не ми искаха медицинско просто ми я върнаха с нов формуляр и това беше на мястото кадето трябва да се подпише някои гарант не е задължително тои да е англичанин а да не е роднина или да живее на твоя адрес

47. БЛАГОДАРЯ misskoleva thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от balky Виж мнението
    Муси медицинско искат само за категория д тоест за автобус аз си я смених имам професионална книжка но не ми искаха медицинско просто ми я върнаха с нов формуляр и това беше на мястото кадето трябва да се подпише някои гарант не е задължително тои да е англичанин а да не е роднина или да живее на твоя адрес
    Медицинско се иска за възраст над 45 и категория LGV( категория С и D от BG),а не само PCV- за абтобуси.
    http://www.direct.gov.uk/en/Motoring...ers/DG_4022415
    А за новият ти формуляр и подписа на лице,което те познава-гарант -подписал си се погрешно на мястото на гаранта в аплик.форма Д1
    и затова DVLA иска и името му.
    Не се нуждаеш подпис и гарант за смяна на шофьорска книжка.
    Аз имах този проблем и се наложи да ми се подпише гарант,но защото изпратих лична карта,а не паспорт.

49. БЛАГОДАРЯ emodonkov, misskoleva, Ivka, stefka koleva, hero_rado thanked for this post
Страница 1 от 39 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

Подобни теми

1. Шофьорска книжка
    От tincheto във форум Общ форум
    Отговори: 16
    Последно мнение: 21-08-2015, 15:43
  2. Шофьорска книжка
    От afrikata във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-11-2008, 01:49
  3. шофьорска книжка в uk
    От veronimo във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1