Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 39 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 966
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Шофьорска книжка

Цитирай Първоначално написано от shopska salata Виж мнението
    ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички...може ли в UK да се работи шофьор със стаут на Селф Емплоъед /имам предвид камион,автобус/..питам защото вече опитах на няколко места и ми отговарят че този вид работа е само за ЕМПЛОЪЕ. Смених си БГ книжката с UK ,имам всички категории/А-Е/ от БГ но доколкото разбрах тук това не е достатъчно и се налага да изкарам допълнителен лиценз /LGV , HGV , ARD..../това е за различните видове тов автомобили/ цената на тези лицензи е м/у 300 и 1500,та трябва ли да се тръшкам толкова кинти или мога да ги получа на база категориите от БГ....
    Можеш да работиш като селфемплоид, но само през агенция, за постоянен договор трябва да си емплоид

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Smile Относно: Шофьорска книжка

Първоначално написано от elmo__87 Вижте мненията на
    Само едно допълнение към обяснението на Муси........по точката за неината книжка - ако имате провижънал лаисънс ,пращате Д1 формата, провижънала + хартиената част,такса няма,снимки също не е нужно..и БГ книжката.

под хартиената част синият талон с точките ли имаш в предвид?
    Мисля,че е зелена на провижънала...на БГ книжка талона не съм пращала...

Благодаря ти за отговора но пак не ми стана ясно
    Хартиената част имаш в предвид писмото на което беше залепен provisionalа ли?Защото аз друг талон несъм получавал.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elmo__87 Виж мнението
    Първоначално написано от elmo__87 Вижте мненията на
    Само едно допълнение към обяснението на Муси........по точката за неината книжка - ако имате провижънал лаисънс ,пращате Д1 формата, провижънала + хартиената част,такса няма,снимки също не е нужно..и БГ книжката.

под хартиената част синият талон с точките ли имаш в предвид?
    Мисля,че е зелена на провижънала...на БГ книжка талона не съм пращала...

Благодаря ти за отговора но пак не ми стана ясно
    Хартиената част имаш в предвид писмото на което беше залепен provisionalа ли?Защото аз друг талон несъм получавал.
    не, трябва да имаш и талон към провижънала...не е хартията дето самата книжка е била залепена.

trakon
    Guest

А като си сменяте БГ книжката за УК ,искат ли ви да полагате тест ,защото на един колега от о. Мавриций му поискаха практически тест и аз взех да се притеснявам как е с БГ-книжките.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от trakon Виж мнението
    А като си сменяте БГ книжката за УК ,искат ли ви да полагате тест ,защото на един колега от о. Мавриций му поискаха практически тест и аз взех да се притеснявам как е с БГ-книжките.
    Изпит държат тези, чиито държави не са в ЕС. Българите държаха шофьорския изпит преди 1 януари 2007, откакто България е в ЕС - вече няма нужда.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Искам да си изкарам тукашна шофьорска книжка. Имам такава от България, но не искам да я заменям, за да мога да си карам с нея когато съм там. Така че ще си мина целия изпит тук. Какво трябва да направя в такъв случай?
    Какви материали се купуват за подготовка?
    Как точно става записването за теоретичния и практическия тест?
    В мрежата намерих твърде много информация и направо се обърках, а познатите ми са минали отдавна по този път и не са с актуална информация.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dofingo Виж мнението
    Искам да си изкарам тукашна шофьорска книжка. Имам такава от България, но не искам да я заменям, за да мога да си карам с нея когато съм там. Така че ще си мина целия изпит тук. Какво трябва да направя в такъв случай?
    В мрежата намерих твърде много информация и направо се обърках, а познатите ми са минали отдавна по този път и не са с актуална информация.
    Това някакъв нов вид мазохизъм ли е? Егати ,какъв човек трябва да си за да искаш да си платиш за удоволствието да шофираш в БГ с БГ книжка..........уроци,тестове...а ако си и някои старо куче със всички лоши навици скоро не виждам как ще минеш тест тук....какво ти пречи да си караш с англииската? Няма никакво значение каква ще покажеш в БГ......

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Права е Зара абсолютно - за мен това е ненужен мазохизъм. Потърси с търсачката на Сайпо, има стари теми за минаване на изпита, но си спомням, че всички шофьори от БГ с изключение на 1, мисля че беше Зъбаря, го бяха държали теста повече от веднъж, заради лоши навици, придобити в България или просто различия в начина, по който те обучават.

Аз съм държала изпита тука, та да кажа накратко - купуваш си Highway Code, четеш го и зубриш. Теоретичния изпит е на компютър - дават ти 50 въпроса, мисля че 43 беше за успешно взимане. После има отделна част - Hazard Perception. Прожектират ти 13-14 кратки клипчета, снимани от позицията на шофьор, в които, като забележиш критична ситуация, трябва да кликнеш с мишката. Ако я забележиш прекалено рано, което се случва с опитните шофьори, кликаш преди да се е отворило прозорчето, което регистрира кликанията, т.е. получаваш 0 точки. Ако кликнеш повече от веднъж, има опасност да те дисквалифицират за опит за мамене на системата. Също и ако кликаш през равни интервали. Май имаше 15 ситуации, 1-2 клипа съдържаха повече от една. За подготовка се купуват дискове, има ги навсякъде, аз имах един, дето ми скъса всички нерви, но пък на изпита се оправих без проблеми.

Оттам нататък следва шофьорския изпит. Без часове с инструктор няма как да стане, защото само той може да ти каже кое точно на теб ти куца, т.е. дори и да си прекрасен шофьор, къде системата на обучение в БГ е различна от ЮК. 1 час струва минимално 20 лири, поне така беше преди година, сега не съм в час вече. Всеки тестов център си има маршрути, могат да се свалят онлайн. Караш си по маршрута и ти се падат 3 маневри. Мен ме посъветваха да карам с инструкторската кола, а не с моята, защото изпитващите се чувстват по в свои води, когато имат *****и в краката и могат да ти натиснат спирачките, ако се налага. ОБикновено инструкторите дават 1 час преди самия изпит и той ти се брои за 1 час също.

На изпита има малки грешки, големи грешки и опасни грешки. Позволяват се до 14 малки грешки, на 15-тата те късат. На първата голяма те късат. На опасна грешка те свалят от колата. Дали грешката е малка или голяма, преценява изпитващият, няма твърди правила. Например ако на светофар на дълго червено не използваш ръчната спирачка, най-често това е малка грешка. Обаче ако колата ти върне назад и 1 см, могат да ти го отчетат за голяма грешка, защото може да удариш тоя зад тебе.

Записването и за теория и за практика става онлайн - в сайта на ДВЛА. Пишеш си пощенския код и ти дават най-близките центрове, в които можеш да държиш. Проверяваш къде има часове за изпити най-скоро и си записваш изпита, като плащаш веднага. Същото е и за практическия. Между теорията и практиката има обикновено седмици разлика - не можеш да се запишеш за практика, без да си издържал теорията. Аз чаках 5 седмици, защото тогава имаше свободни часове.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. БЛАГОДАРЯ Zara, Dofingo, RNOH, borislava72, amazona and 3 others thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Това е много полезна тема
    Последно редактирано от paia4eto : 04-03-2009 на 11:15 Причина: искам да го пусна като тема

13. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Bournemouth, UK
    Post Thanks / Like

Веднъж реших да си купя нов диван, а старият да го закарам в някой център за рециклиране...Наех си ван натоварих дивана и тръгнах. Пътя до този център за рециклиране е към 1 час в едната посока. Стигнах дотам но на входа ми искаха доказателство за адреса, на който живея иначе немогат да ми вземат дивана...
    Само си представете колко псувни щяха да отнесат, колко диво щях да карам навръщане за да си вземе 1 ш**ан банк стейтмънт, колко време и нерви щях да изхабя, а то беше един хубав слънчев ден...а аз просто си извадих UK шофьорската книжка с една мазна усмивка

Това е само един от случаите, който ме накара да се радвам че съм си сменил шоф. книжка.

15. БЛАГОДАРЯ Zara, dvazharov, kerosssin thanked for this post
    Напреднал Аватара на monkey
    Post Thanks / Like

Извинявам се че се отбивам малко от темата .Знае ли някои как мога да намеря маршрутите по които ще се кара на практичният изпит.Видях че Мила е писала че могат да се свалят online но нещо не мога да ги намеря.Благодаря на всеки който ми помогне.

Напреднал Аватара на monkey
    Post Thanks / Like

Пиша пак за да подбутна темата.Знае ли някои как могат да се намерят маршрутите по които се изпитва online.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

аз , искам да попитам,ако са ми взели книжката в БГ,може ли да си изкарам книжка тук ?някои може ли да каже нещо по въпроса???

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от unlimited Виж мнението
    аз , искам да попитам,ако са ми взели книжката в БГ,може ли да си изкарам книжка тук ?някои може ли да каже нещо по въпроса???
    Можеш..ако изкараш курса и вземеш изпита...

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

виждам, че постинга е стар, ама е толкоз безумен, че не мога да се сдържа.
    законина тука казва, че НЯМАШ ПРАВО НА 2 (ДВЕ) шофьорски книжки...независимо къде си

баси неграмотията...

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от unlimited Виж мнението
    причините, по които са ти взели книжката у бг важат и тук...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

въпросът е мога или не мога?
    Последно редактирано от unlimited : 30-04-2009 на 18:54

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами аз си чакам документите за Provisional License на 16 съм.

Напреднал Аватара на pavkoni
    Град
    през девет планини => в десета
    Post Thanks / Like

А как стои въпроса с "А" категория в Англия...знаете ли как са цените и дали ако си изкарам ще трябва да си сменям и книжката с английска?
    бау

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А може ли провизионала да го заменя с българска?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

не

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от monkey Виж мнението
    Пиша пак за да подбутна темата.Знае ли някои как могат да се намерят маршрутите по които се изпитва online.
    Не съм видяла темата навреме, сигурно monkey вече е изкарал изпита, но за други - пишете в Гугъл dsa test routes плюс името на града, в който ще карате изпита (където има тест център на DSA) и ще ви излязат маршрутите. Освен това, всички инструктори ги имат - освен, че ги бях намерила онлайн, инструктора ми ги даде да си ги преснимам, за да се упражнявам по тях и самостоятелно, с друг шофьор.

Гугъл търсачка на форума

28. БЛАГОДАРЯ monkey thanked for this post
    Напреднал Аватара на stanislavazh
    Post Thanks / Like

Знае ли някои как стои въпроса със застраховките, когато си сменил БГ книжка с UK.Имам българска от 15 god, а UK-от 2. Когато правя застраховка на въпроса от колко години имам driving licence пиша над 10, но не знам ако не дай си боже стане проишествие как ще докажа това?Мой познат си изкара БГ книжка преди 1 мес, защото беше загубил старата, сега иска да я сменя с UK, това означава ли, че ще го приемат като нов шофьор, като книжката му е издадена наскоро?

Напреднал
    Post Thanks / Like

при застраховката важно е кога е издадена категорията, а не самата пластична карта. Когато си смениш книжката в новата книжка от Англия пише датата когато сте получили категорията в бг. при застраховка когато питат от колко време имате книжка, всъщност питат от кога имате право да карате кола, а това е датата на категорията.

31. БЛАГОДАРЯ stanislavazh, gi4kata686 thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stanislavazh Виж мнението
    Знае ли някои как стои въпроса със застраховките, когато си сменил БГ книжка с UK.Имам българска от 15 god, а UK-от 2. Когато правя застраховка на въпроса от колко години имам driving licence пиша над 10, но не знам ако не дай си боже стане проишествие как ще докажа това?Мой познат си изкара БГ книжка преди 1 мес, защото беше загубил старата, сега иска да я сменя с UK, това означава ли, че ще го приемат като нов шофьор, като книжката му е издадена наскоро?
    След като вече имаш UK -ска книжка погледни отзад на гърба на книжката-пише кога си взел съответната категория .Моята шофьорска UK книжка е също е от 2 годни и е записана с дата 04/05/07 в точка 4 т.е. от кога е валидна/издадена в UK,но отзад в точка 10 за категориите ми е записано от 03/06/82 -това е датата на която си взех шофьорският изпит в BG.
    Когато си правиш застраховката разбира се ,че ще пишеш над 10 години ,а ако стане нещо недай си боже имаш черно на бяло това,което написах по-горе.
    Сега за твоят приятел,а и за други които ги касае.
    МНОГО ВАЖНО!!!!
    Ако книжката е сменяна в BG след нейното изтичане или поради други причини и не е записано в категориите отзад на BG книжка съответната дата на която е взет изпита има вероятност тук да се запише същата дата от издаванетона книжката в бг като начална,а не действителната дата от която си шофьор.
    Малко объркано стна обяснението ми ама ето и пример:
    Съпругът ми е шофьор от 1977 година с категории B и С
    През 1997 в BG изкара курсове за D категория и съответноси смени книжката.Не сме обърнали вимание,че в BG 1997 при издаването на новата книжка за всички категории навсякъде е записано 1997 дори за B категория.Малко смешно защото той стана с по-малък стаж,като шофьор от мен,която взех книжка 15 години след него.ХАХАХА е то не е смешно,ама ...
    Та тук на новата книжка се води категория B,С D от 1997 .При почването на работа казахме ,че има стаж 30 години,което е истина.Не сме имали проблеми ,а и показваме записан трудов стаж,като шофьор 27 годни от предишната месторабота в BG,а по документи-шофьорска книжка той трабваше да е със 10 години шофьорски стаж.
    ВНИМАВАЙТЕ за да не се повтори това ,като грешка и при вас

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

33. БЛАГОДАРЯ stanislavazh, zmei4o_pk, deijei thanked for this post
Страница 3 от 39 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Шофьорска книжка
    От tincheto във форум Общ форум
    Отговори: 16
    Последно мнение: 21-08-2015, 15:43
  2. Шофьорска книжка
    От afrikata във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-11-2008, 01:49
  3. шофьорска книжка в uk
    От veronimo във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1