Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране volunteer worker, BR??

Здравейте,
    първо се извинявам, ако темата е била разисквана преди това, но не намерих никакво инфо за Volunteer Work и какъв Рег. Сертификат е нужен за попълване. Ако някой може да ми помогне и знае нещо за това ще съм много благодарен.
    Прерових workingintheuk.gov.uk, но никъде не видях да се упоменава нещо за БГ или РО и какво трабва да направи, ако иска да бъде volunteer worker в UK.
    Благодаря би предварително!

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: volunteer worker, BR??

Пробвай на www.volunteering.org.uk
    Може ли да споделиш, какви са мотивите ти да полагаш доброволен труд.

Напреднал Аватара на The Lily
    Post Thanks / Like

Какво точно имаш предвид под volunteer work. Искаш да си като тези които пресрещат хората по улиците, до колкото знам това е платен volunteering около Ј10 на час. Или пак си студент и ти трябва за work experience. Или пак искаш да работиш full time for charity като manager , който да организира такива volunteers, това си е job с която можеш да направиш кариера. Доуточни , защото volunteer work звучи много общо.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Извинявам се много, че не доуточних в първия си пост.
    Не, не съм студент, нито питам за charity manager. Просто бих искал да полагам доброволен труд за животни, стари хора или деца с или без заплащане. Това няма значение. Не търся кариера, а просто бих искал да добринеса колкото мога като volunteer и се регистрирам като такъв в страната. Не работя, нито уча. Има къде да живея.
    Извинявам се още веднъж.
    Благодаря за бързите отговори и на 'ааааааа' за web-site-a.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от arcanian
    Не, не съм студент, нито питам за charity manager. Просто бих искал да полагам доброволен труд за животни, стари хора или деца с или без заплащане. Това няма значение. Не търся кариера, а просто бих искал да добринеса колкото мога като volunteer и се регистрирам като такъв в страната. Не работя, нито уча. Има къде да живея.
    Извинявам се още веднъж.
    Със заплащане не излиза ли вече от рамката на volunteer?
    По скоро се обърни към такива чарити организации или хосписи.....

Напреднал
    Post Thanks / Like

Извинявам се още веднъж.
    А защо искаш да се регистрираш като такъв в страната?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от aaaaaaa
    Вероятно е начин да пребиваваш все пак легално,макар и да работиш нелегално....
    иначе интересно как ще живееш?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от aaaaaaa
    Стига сте го питали момчето защо, ами защото има добро сърце, свободно време, или пък е просто socially responsible.
    Я вместо това да измислим дали ако започне такава работа paid/ unpaid, ще му окаже проблем с хоме офиса.

Според мен, неплатените волънтиърс не ги водят като назначени на работа, а те само се свързват с определеното чарити и изявяват намерението/желанието си да работят. Тоест, не ти трябва никакъв registration certificate (BR) от хоум офиса. Вече ако е платена работата, тогава триябва да имаш предварително разрешение за работа от хоум офиса. Например да си студент и да работиш само part-time, или пък да имаш ИЛР. Но ако си селф емплойд или селф съфищънт, не мисля че ще те наемат като платен volunteer.
    Това е по-пътя на логиката. Други мнения по въпроса?

9. БЛАГОДАРЯ arcanian thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Lily
    Стига сте го питали момчето защо, ами защото има добро сърце, свободно време, или пък е просто socially responsible.
    Я вместо това да измислим дали ако започне такава работа paid/ unpaid, ще му окаже проблем с хоме офиса.

Според мен, неплатените волънтиърс не ги водят като назначени на работа, а те само се свързват с определеното чарити и изявяват намерението/желанието си да работят. Тоест, не ти трябва никакъв registration certificate (BR) от хоум офиса. Вече ако е платена работата, тогава триябва да имаш предварително разрешение за работа от хоум офиса. Например да си студент и да работиш само part-time, или пък да имаш ИЛР. Но ако си селф емплойд или селф съфищънт, не мисля че ще те наемат като платен volunteer.
    Това е по-пътя на логиката. Други мнения по въпроса?
    Мисля,че елемента за платена работа трябва да се изклучи,защото доброволец и платена работа малко не се връзва.....
    За начало във всеки един чарити магазин ще го вземат да работи,стига да имат позиции.......
    И да не изместваме темата към как се вадят сертификати,дали трябват и тн...

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз дойдох точно като доброволка преди 6 години и половина и тогава не знаеха каква виза да ми дадат от посолството в София. За труда по принцип се работи 3-4 дена в седмицата (аз се грижех за инвалиди), и заплащането беше 60 паунда на седмица - джобни пари, квартирата беше осигурена както и всички разходи по нея, включително миещи препарати и т.н
    В моята организация имахме хора отвсякъде, повече бяха немците отбиващи военната си служба нещо като social service, но не мисля, че им е трябвало да се регистрират където и да е.
    Може би ще е най-добре да звъннеш в ХО и да питаш директно какво трябва да направиш. не мисля, че ще имаш проблеми тук такива доброволци се ценят много и ако имаш препоръка в резюмето си от доброволческа работа лесно се намира работа.
    Успех!
    Friends don't let friends get friends haircuts.

12. БЛАГОДАРЯ arcanian thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не ми трябва да съм нелегален и прочее. Аз ако исках да започна нелегално работа, вече да съм такъв и да не трабва да се завръщам след изтичащите ми три месеца. Не възнамерявам да съм на чарния пазар под прикритието на volunteer worker, това е долно. UK достатъчно си имат нелегални емигранти и не искам правя мръсно на страната, в която пребивам или ще пребивавам в бъдеще.
    Аз опитах да си намеря като kitchen assistant и да се регистрирам, но както обясних, не стана.
    Просто бих искал да остана в страната и дори да не ми се заплаща, да полагам доброволен труд и Home Office да знаят, че съм такъв и съм легално в страната им. Какви, аджеба, документи трябва да попълня, за да следбам една легална и коректна процедура?
    Имам къде да живея и нямам проблеми с това. Не съм и селф-sufficient.
    Позвъних на ХО по този въпрос, но ме насочиха към люибимата страница, workingintheuk.gov.uk.
    Пратих друг e-mail и се надявам накои да отговори.
    Благодаря за отговорите на всички, най - вече на THE LILY.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gomorrah
    Аз дойдох точно като доброволка преди 6 години и половина и тогава не знаеха каква виза да ми дадат от посолството в София. За труда по принцип се работи 3-4 дена в седмицата (аз се грижех за инвалиди), и заплащането беше 60 паунда на седмица - джобни пари, квартирата беше осигурена както и всички разходи по нея, включително миещи препарати и т.н
    В моята организация имахме хора отвсякъде, повече бяха немците отбиващи военната си служба нещо като social service, но не мисля, че им е трябвало да се регистрират където и да е.
    Може би ще е най-добре да звъннеш в ХО и да питаш директно какво трябва да направиш. не мисля, че ще имаш проблеми тук такива доброволци се ценят много и ако имаш препоръка в резюмето си от доброволческа работа лесно се намира работа.
    Успех!
    Благодаря ти за този отговор!
    Да, свързах се ХО, но вече казах, че нямаше голяма полза. Пратих email. Ще чакам да ми отговорят и ще споделя написаното.
    Аз съм готов да стана доброволец веднага и нямам претенции на кого ще помагам. Знам, че тези хорa се ценят в UK, защото страната цени правата на човека, а хуманността и етическите принципи са на много високо ниво в тази страна.
    Нямам предишен опти в доброволческата работа и се надявам това да не е проблем.
    Благодаря още веднъж!

Post Thanks / Like

Благодаря ти за този отговор!
    Да, свързах се ХО, но вече казах, че нямаше голяма полза. Пратих email. Ще чакам да ми отговорят и ще споделя написаното.
    Аз съм готов да стана доброволец веднага и нямам претенции на кого ще помагам. Знам, че тези хорa се ценят в UK, защото страната цени правата на човека, а хуманността и етическите принципи са на много високо ниво в тази страна.
    Нямам предишен опти в доброволческата работа и се надявам това да не е проблем.
    Благодаря още веднъж!
    Хубаво де,само не рабрах как ще се издържаш?............

Post Thanks / Like

....Просто бих искал да остана в страната и дори да не ми се заплаща, да полагам доброволен труд и Home Office да знаят, че съм такъв и съм легално в страната им. Какви, аджеба, документи трябва да попълня, за да следбам една легална и коректна процедура?
    ........ Не съм и селф-sufficient.
    Почти се изясниха нещата. Само че мисля че ти бъркаш малко статута си защто от това което обясни досега, излиза че си self-sufficient. Щом не работиш, но пък имаш пари да се издържаш в УК(незажисимо от каде идват тези пари, дали са наследсто, изпратени от роднини, от girlfriend/boyfriend , от инвстиции в БГ и тн) ти си self-sufficient. Не може да не си такъв. Защо мислиш че не си self-sufficient?????

За да останеш законно в УК трябва да попаднеш в една от категориите описани в BR формите.
    Например: student, employed, self-employed, dependent of employed/self-employed, ......................, self-sufficient.

Погледни пак формите и виж в коя графа попадаш.

А що се отнася за неплатен доброволен труд, Home Office не се интересуват дали ще полагаш такъв труд или не.
    Това си е личен избор.

17. БЛАГОДАРЯ madlena thanked for this post
    Post Thanks / Like

Какви, аджеба, документи трябва да попълня, за да следбам една легална и коректна процедура?
    Точно това е че за разберем коя БР форма да попълниш трябва да се разберем какъв е статута ти. Защо мислиш че не си self-sufficient?

Post Thanks / Like

Точно това е че за разберем коя БР форма да попълниш трябва да се разберем какъв е статута ти. Защо мислиш че не си self-sufficient?
    Ами точно формата за self-sufficient си е,няма друга..........дава ти право да стоиш легално и полагаш колкото си искаш доброволен труд...никои няма да те спре...

Post Thanks / Like

Да ама човека казва че не е селф съфишънт. Та затова и аз питам защо така мисли, може да се е объркал.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами, защото нямам банкова сметка в UK, за да докажа, че имам пари в сметката си и мога да се издържам като self-sufficient. Дори и парите да идват от роднини от БГ не бих узнал каква цифра им трябва на ХО, за да ме регистрират като self-sufficient, гледайки bank statement ми, ако си отворя банкова сметка и сложа вътре тези пари.
    Много ви благодаря, че отговаряте и се занимавата с този въпрос.

Post Thanks / Like

Най накрая се разбрахме, селф-съфишънт си.
    Отвори си сметка в УК.
    А сега седни и напиши едно писмо до Хоъм ОФис и ги попитай с две изпречения точно.
    "Българин съм и искам да подама форма за селф-съфишънт. Какъв е минимума пари които трябва да покажа на месец за да ми се удобри апликациата?"
    Без да разясняваш нищо друго. Виж каво ще ти отговорят.

Post Thanks / Like

Най накрая се разбрахме, селф-съфишънт си.
    Отвори си сметка в УК.
    А сега седни и напиши едно писмо до Хоъм ОФис и ги попитай с две изпречения точно.
    "Българин съм и искам да подама форма за селф-съфишънт. Какъв е минимума пари които трябва да покажа на месец за да ми се удобри апликациата?"
    Без да разясняваш нищо друго. Виж каво ще ти отговорят.
    Никои няма да каже конкретна цифра. Просто пращаш апликацията + банк стеитмънт и чакаш решението...

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

жизненият минимум в УК е 8500 на година.
    трябва да има минимум тези оари и да не кандидатства за пълик фъндс.
    това ще му отговорят

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. volunteer job
    От NickyK във форум Self-Employed
    Отговори: 36
    Последно мнение: 03-07-2011, 14:08
  2. Job as a volunteer - Enqiries?
    От BlackSun във форум Професии и работа
    Отговори: 3
    Последно мнение: 18-02-2010, 12:10
  3. Tax deductions for volunteer work?
    От Edna във форум Професии и работа
    Отговори: 3