Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 52
    Напреднал Аватара на dolphain
    Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

По подразбиране Превишена скорост

Полу4их писмо от полицията което ми казва ,че на еди коя си дата съм карала със скорост по-висока ор разрешената.Трябва да си попълня данните в една форма и да я пратя ,след което те щели да решат какво ще е наказанието ми.30 км била разре6ената ,а аз да съм се движила с 40 най-много.Казаха ми ,4е могат да ми вземат 3 точки от книжката(ама аз имам бг )+60 паунда или съд
    Утре ще им пратя формата,но някой знае ли какво се прави в такива случаи.
    Благодаря за отговорите ви.

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Превишена скорост

Цитирай Първоначално написано от dolphain
    Полу4их писмо от полицията което ми казва ,че на еди коя си дата съм карала със скорост по-висока ор разрешената.Трябва да си попълня данните в една форма и да я пратя ,след което те щели да решат какво ще е наказанието ми.30 км била разре6ената ,а аз да съм се движила с 40 най-много.Казаха ми ,4е могат да ми вземат 3 точки от книжката(ама аз имам бг )+60 паунда или съд
    Утре ще им пратя формата,но някой знае ли какво се прави в такива случаи.
    Благодаря за отговорите ви.
    Тъй като имаш БГ книжка не могат да ти вземат никакви точки, обаче отиваш на съд. Там ще има само емигранти като тебе и всеки ще си чака реда. Като влезеш ти казват какво си извършила и те питат дали се признаваш за виновна. После ти казват каква ще е глобата и си излизаш. Можеш да я платиш веднага ако искаш: има едни машинки за случая. Ако я платиш веднага мисля е по-евтино. Няма да се шашкаш: само името му е съд. Глобата мисля ще е от порядъка на 150 паунда, защото освен нея плащаш и на "съдниците" да ти разгледат делото.

После ако решиш да си смениш книжката с английска ще ти ги вземат все пак точките.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

3. БЛАГОДАРЯ dolphain, emodonkov, Zara, Suzanne, djorji thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Зависи къде е съда. В Лондон май вземат доста солени глоби. Един мой познат за една седмица на М1 го хванаха два пъти с превишена скорост. Ходи на съд в Хамел Хамстед два пъти, защото са два отделни случая и го глобиха 2 по 60 паунда. Плащал е веднага на място. Не е плащал съдебни. Има обаче 6 точки в минус just for the record.
    Ако обаче кажеш, че не си виновна, трябва много добре да се защитиш така че да убедиш съдията. ( познавам такъв случай на защитил се) Ако не успееш да го убедиш, глобата е много солена, може да скочи и над 150 паунда.
    А и още нещо май има значение какво ще попълниш във формата за съда - приходи, разходи и какво ти остава в наличност. Мисля, че се съобразяват с това платежоспособен ли е нарушителя. Имам предвид за суми над законните 60 паунда.

5. БЛАГОДАРЯ dolphain, Zara, emodonkov thanked for this post
    Напреднал Аватара на Kalitko
    Град
    london
    Post Thanks / Like

Пиши им едно писмо 4е то4но тоя ден някои друг е карал колата и му даи данните.номера минава един път.

7. БЛАГОДАРЯ emodonkov thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kalitko
    Пиши им едно писмо 4е то4но тоя ден някои друг е карал колата и му даи данните.номера минава един път.
    Що за съвет......?Ми що не дадеш твоите данни?

9. БЛАГОДАРЯ djorji thanked for this post
    Напреднал Аватара на Kalitko
    Град
    london
    Post Thanks / Like

Петко Петков,N1 5QD

11. БЛАГОДАРЯ yoyo, dolphain thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Петко Петков,N1 5QD
    Е точно за такива трикове и "парчета" сме им на първо място в листата и вечно нас ни пишат във весниците.

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Vasseto
    Е точно за такива трикове и "парчета" сме им на първо място в листата и вечно нас ни пишат във весниците.
    Ако е вярно това, което Калитко (или Петко) е написал, това е съвет, за който хората си плащат на адвокати. Не виждам нищо лошо в това един човек да си сподели опита или знанията, вече е друг въпроса кой как ще ги използва.

14. БЛАГОДАРЯ Me4oka, Bat Petyo thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Съвета на Kalitko може и да мине. Но тези служби имат снимки на колата. И много често шофьора се вижда много добре.
    Отнемането на точки има давност. След определен период, мисля че е 3 години, си ги възстановяваш.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emodonkov
    Ако е вярно това, което Калитко (или Петко) е написал, това е съвет, за който хората си плащат на адвокати. Не виждам нищо лошо в това един човек да си сподели опита или знанията, вече е друг въпроса кой как ще ги използва.
    Какви съвети,какви адвокати те гонят...в тази държава има закони,които за разлика от БГ се спазват...ако си превишил скорост и са те хванали - плащаш и мислиш следващия път като решиш да превишаваш скорост.....аман от дребни тарикатлъци...............

17. БЛАГОДАРЯ Sve, djorji thanked for this post
    Senior mortgage adviser Аватара на Lil Wizz
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CYPER

После ако решиш да си смениш книжката с английска ще ти ги вземат все пак точките.
    Това е валидно само ако си смениш книжката с английска до 3 години.
    Публикуваната информация представлява резултат от проучването или мението на автора и в никакъв случай не е трябва да се смята за даден съвет.

19. БЛАГОДАРЯ CYPER, dolphain thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Писах по-горе, че отнемат 3 точки за нарушението just for the record (така казвали в съда), но тези неща тук се следят много добре. На един младеж от БГ му свършиха точките. Забраниха му да кара. Колата му се следеше от полицията. Хванаха го да кара без точки и го пратиха отново на съд. Увеличиха му времето за забраната и го наказаха със 100 часа общесвено полезен труд. Като си ги изработи, си замина за БГ. Продаде колата и полицията проверила и новия водач като му казали чия собственост е била преди него и че колата е била под наблюдение.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emodonkov
    кой на какви адвокати плаща за такива съвети. май се изказа неподготвен.
    това си го пише на самата глоба и има поле, ако не си карал ти, да напишеш кой е карал.

инженер
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena
    кой на какви адвокати плаща за такива съвети. май се изказа неподготвен.
    това си го пише на самата глоба и има поле, ако не си карал ти, да напишеш кой е карал.
    Ами права си, досега не са ме глобявали. Затова уважам мнението, дори 'тарикатско' както го наричате на по-опитните от мен. Нали затова е този форум всеки да си сподели опита не разни 'подготвени' като теб и Зара да се заяждат с 'неподготвени' като мен например.

23. БЛАГОДАРЯ dolphain, Bat Petyo thanked for this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

No comment

25. БЛАГОДАРЯ djorji thanked for this post
    Напреднал Аватара на The Lily
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dolphain
    ............Утре ще им пратя формата,но някой знае ли какво се прави в такива случаи......
    В такива случаи човек си плаща глобата и ако не иска пак да го глобят, спазва правилата за движение.

27. БЛАГОДАРЯ madlena, Zara, Sve thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London, UK
    Post Thanks / Like

Мажат ми получи писмо от полицията ,позволената скорост е била 30м а той е карал с 36м.
    Искаха му данните в това първо писмо +номера на книжката ако е british или копие ако не е .Написахме и изпратихме и днес дойде второ писмо в което пише че сте му отнемат 3пойнц+60 поундс от EU дривинд лиценса му. Нищо че е БГ пише че има право на 8 points.
    Пише че трябва да им върне това писмо подписано че е съгласен да плати , иначе има пеналти от 1000 поундс

29. БЛАГОДАРЯ Zara, dolphain thanked for this post
    Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lola
    Мажат ми получи писмо от полицията ,позволената скорост е била 30м а той е карал с 36м.
    Искаха му данните в това първо писмо +номера на книжката ако е british или копие ако не е .Написахме и изпратихме и днес дойде второ писмо в което пише че сте му отнемат 3пойнц+60 поундс от EU дривинд лиценса му. Нищо че е БГ пише че има право на 8 points.
    Пише че трябва да им върне това писмо подписано че е съгласен да плати , иначе има пеналти от 1000 поундс
    И аз полу4их такова писмо дето ми казва 4е съм превишила скоростта от 30 мили ,но не казва с колко съм карала.Трябваше да го попълня с номера на шофьорската ми бг книжка +лични данни и да им го пратя,което и направих.Естествено ,че ще си платя глобата.

Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Lily
    В такива случаи човек си плаща глобата и ако не иска пак да го глобят, спазва правилата за движение.

Аз не съм попитала какво да направя за да не си платя глобата.Просто исках да зная какъв е редът в такива случаи.
    Благодаря на всички взели отношение по въпроса.

Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

Петко Петков,N1 5QD
    Блгодаря за саможертвата .Късно ти прочетох постинга-вече бях пуснала писмото.

Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Lily
    пълни глупости, с/у всякакви глоби и тикети трябва да се пише и опонира за да им се задръсти гадната бюрократична машина. Трябва да се еб*ва системата по всички възможни параграфи

34. БЛАГОДАРЯ Bat Petyo, Gumen Patok, RNOH thanked for this post
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Me4oka
    пълни глупости, с/у всякакви глоби и тикети трябва да се пише и опонира за да им се задръсти гадната бюрократична машина. Трябва да се еб*ва системата по всички възможни параграфи
    Ти каква логика виждаш в това да се ебаваш със системата след като си нарушил закона?

Утре ще се ожениш (ако не си) след време ще ти се роди дъщеря и като стане достатъчно голяма за да може сама да пресича натоварените пътища на Англия някой ебалник на системата ще я отнесе така, че после и ти няма да я познаеш. Само, че тогава няма да си толкова отворен ами ще рониш сълзи в моргата над изстиналото и телце. Не ти го пожелавам.

преди да пишеш глупости
    BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

36. БЛАГОДАРЯ Vasseto, The Lily thanked for this post
    Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CYPER
    преди да пишеш глупости
    сам си си го написал...да те помоля като вземеш книжка и кола и почнеш да караш тогава давай мнения по шоферски въпроси. тия глупости дето ги приказваш ги има достатъчно явно си типичен таргет на брейнуошинг и пр-машината

Post Thanks / Like

сам си си го написал...да те помоля като вземеш книжка и кола и почнеш да караш тогава давай мнения по шоферски въпроси. тия глупости дето ги приказваш ги има достатъчно явно си типичен таргет на брейнуошинг и пр-машината
    Виж сега,нема смисъл да се правиш на интересен....Саипо е ужасно прав....а и явно не ти се е случвало да те хванат в нарушение тук.....е,няма много начини да ебаваш системата. Имаш да плащаш - плащаи ,ако не платиш - получаваш беилифс и тн...специално агенциите към правитеството имат много големи права. Вероятно не си и чул,но напр. ако не плащаш издръжка на детето си могат да ти вземат книжката,да те вкарат в зтвора и тн..системата е измислена,не е като в Бг да бутнеш 10 лв или да се правиш на луд...

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Шофъорска книжка е последното, което ми трябва за да давам мнения в този форум.

А ти щом мислиш, че глупости приказвам значи нещо ти хлопа дъската. Дано някой ебалник те отнесе някъде да ти дойде акъла у кухата глава. И се моли да е леко, че като нищо ще пускаш мнения в този форум от инвалидна количка под надзора на специализирана медицинска помощ.
    BGHelp Търсачка

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Глоба за превишена скорост
    От Santa Fe във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 62
    Последно мнение: 06-09-2015, 16:11
  2. Глоба за превишена скорост
    От juju02 във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 19-07-2013, 17:43
  3. Превишена скорост + снимка в България
    От playbox във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 11