Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Напреднал Аватара на dundy
    Post Thanks / Like

По подразбиране До кога мажете бебето

Чудя се до кога да продължавам да мажа тялото на бебока с разните мазила и вазелини. Ние вече сме почти на 7 месеца и не знам ако продължавам редовно да го мажа да не се изнежи кожата му. Какъв е вашия опит в това отношение.......

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: До кога мажете бебето

Цитирай Първоначално написано от dundy
    Чудя се до кога да продължавам да мажа тялото на бебока с разните мазила и вазелини. Ние вече сме почти на 7 месеца и не знам ако продължавам редовно да го мажа да не се изнежи кожата му. Какъв е вашия опит в това отношение.......
    Ми не знам,питаи heаlth visitorkata. Аз моя син никога с нищо не съм го мазала,освен със крем против подсичане,просто кожата му нямаше нужда от допълнителни мазила.

3. БЛАГОДАРЯ dundy thanked for this post
    Нов потребител Аватара на Baronesa
    Post Thanks / Like

Добре е след къпане да се намажат гънките на бебето,не цялата кожа,с неутрален крем,с по-високо съдържание на цинк,обикновено ежедневно до 1 година,нали виждате че на кремовете няма обозначена възраст.Ако детето има дерматологичен проблем,трябва да се изполсва друг по подходящ крем!

5. БЛАГОДАРЯ dundy thanked for this post
    Post Thanks / Like

Аз с крем против подсичане съм го мазала всичко на всичко 3-4 пъти и то повече профилактично отколкото от необходимост но телцето му мажа с вазелин от първия месец защото се обрина от едно олио на Джонсън и ни препоръчаха вазелин. Мажех го досега и определено кожата му се чувства добре но не ми се ще да продължавам. Обаче ходим на плуване два пъти седмично и може би ще продължа да го мажа поне след плуването и хлорираната вода.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dundy
    Аз с крем против подсичане съм го мазала всичко на всичко 3-4 пъти и то повече профилактично отколкото от необходимост но телцето му мажа с вазелин от първия месец защото се обрина от едно олио на Джонсън и ни препоръчаха вазелин. Мажех го досега и определено кожата му се чувства добре но не ми се ще да продължавам. Обаче ходим на плуване два пъти седмично и може би ще продължа да го мажа поне след плуването и хлорираната вода.
    А имаше ли изобщо нужда от олиото?Ако кожата не му е много суха ,не виждам смисъл да се ползва и вазелин?Изобщо колкото по малко продукти се използват в бебешка и подрастваща възраст ,толкова по добре за детето,това е поне моето виждане.

8. БЛАГОДАРЯ dundy thanked for this post
    Post Thanks / Like

принципно съм съгласна с теб но той се изрина целия и ГП-то ни каза че му била суха кожата та да го мажем с олио, което в последствие се оказа още по дразнещо та минахме на вазелин. Не знам дали е от вазелина но не се налага да ползвам крем против подсичане. Просто няма нужда от нищо повече. Сега като спрем да се мажем и ще видя дали ще се отрази и на дупето

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз също не съм мазала дъщеря ми с никакви кремове или олио с изключение на първите няколко дни след раждането, когато кожата и беше много суха.
    мисля 1е вси1ко зависи от кожата на детето. не забравяй че колкото пове1е мажеш, толкова по-суха ще става кожата впоследствие и толкова по-вероятно е да развие кожни алергии.
    ако ходите на плуване си права, чче може би е редно да го мажеш след това, но виж как е кожата му, мажи само ако е суха.

11. БЛАГОДАРЯ Zara, dundy thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Dundy,

Извинявайте за въпроса, ама как ходите на плуване с това малкото бебче и къде ?
    Питам защото и аз имам мъниче на 7 месеца и 1 седмица и ми се вижда интересно как спортувате с малкото. Бихте ли споделили и къде все пак ходите на плуване, ако е възможно и какви са условията?
    Благодаря !

P.S. Малко off topic е въпроса ми, за което се извинявам.
    Последно редактирано от ElinaT : 19-04-2007 на 20:05

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ElinaT
    Dundy,

Извинявайте за въпроса, ама как ходите на плуване с това малкото бебче и къде ?
    Питам защото и аз имам мъниче на 7 месеца и 1 седмица и ми се вижда интересно как спортувате с малкото. Бихте ли споделили и къде все пак ходите на плуване, ако е възможно и какви са условията?
    Благодаря !

P.S. Малко off topic е въпроса ми, за което се извинявам.

Ние искахме да започнем още веднага след като се роди но ни казаха че приемат от 3 месечни тъй че ние ходим горе долу от тогава. Изкарахме първия курс и сега тъкмо започнахме втория. Ние живеем в Стратфорд и има басейн много близо до нас но там басейна е много голям и на бебо му беше малко студено. Едвам издържаше по 15 минути и ръцете му посиняваха затова го преместих в друг басейн където има специално малко басейнче за деца и по топличко. Там седим спокойно по 30-40 минути. Добре че на него му харесва да се къпе та нямаме проблеми с рев или нещо такова. Естествено това не е самостоятелно плуване но той е много уверен и отдавна вече го мушкам и под водата. Ако живееш в източен Лондон ще ти кажа къде е басейна ако искаш да го пробваш.
    А в интерес на истината до сега не съм го мазала и след басейн защото го мажех вечер след къпане но сега ни привърши кремчето и ще пробвам без да се мажем въобще

Може да сменя заглавието на темата

14. БЛАГОДАРЯ ElinaT thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Dundy,
    Много интересно как го мушкаш и под водата ? Не те ли е страх от болести или пък отит или възпаление на очите му от хлорната вода?
    Много смело от твоя страна аз бих опитала с моя мъник, мисля че ще и хареса водичката, ама не и на обществен басейн с болести и зарази. Като се постопли лятото ще и купя басейнче и там ще я учим да плува, хем мога да си и нагласям и темпeратурата на водата.
    Аз си го пазя мъника и да чукна на дърво за 7 месеца не се е разболявала нито веднъж. Почиствам и пъпчето и ноктите на крачетата с whisky след къпане. Мажа си я с Johnsons baby oil по цялото тяло и главата (против cradle cap) след баня всяка вечер, вазелин на дупето редувам със Судокрема, крем Здраве ако има нещо съмнително, Sudocream след всяка смяна на памперсите и Johnson's baby powder на крачетата да не и се потят и подсичат пръстчетата особено, но аз съм от майките паника и мажа за всичко превантивно . За сега техниката ми работи не сме имали, нито nappy rash, нито пък проблеми с кожата дано и за напред да е така . Mисля да я мажа до годинката и след това полека лека ще и спра всички мазила.
    P.S. Dundy, би ли ми пуснала на лична адреса на басейните и малкия и големия за информация, ако обичаш? Благодаря ти предварително !
    Последно редактирано от ElinaT : 20-04-2007 на 00:30

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Post Thanks / Like

ще ти пиша на личния но това ще го напиша тук та ако някои се интересува да чете.
    По принцип не се сърди ама наистина звучиш малко като паника
    Това дете нали все ще влезе в басейн в море.....след като от три месечни ги взимат на уроци значи не би трябвало да има проблем.....Ние всъщност си ходим на курс по плуване за бебета а не просто да си ходим на басейн. Всички занимания са с учител. Страх ме беше отначалото но след 1-2 пъти свикнах и за сега нямаме никакви проблеми. Вечер го мажа с вазелин но вече ще спра защото не искам да се изнежва прекалено, ще го мажа само след басейн вечер или по необходимост, никакъв проблем и с дупето не сме имали. Като се роди го мажех с судокрем от страх но после спрях и той не се подсича изобщо. Ползвам сензитив кърпичките на памперс и така.
    С ушите също не сме имали проблеми засега но ако има да става то и от басейнчето на двора ще стане. Хубавото на истински басейн е че могат да усетят повече вода и дълбочина около себе си и наистина да го мушнеш под водата. В домашни условия не е същото. А и учителката ти дава указание кое как да правиш и защо.
    Хубавото на плуването е че им укрепват мускулите, повишава имунитета, стават много уверени във водата. Просто забрави да се страхуваш и пробвай смело то ако има да става нещо ще стане колкото и да я пазиш.
    И нещо което забравих.........по принцип бебетата запазват вродения си усет към водата от утробата до към 6 месец затова е добре да се почне с плуването от рано........това разбира се не значи че и по-късно да започне да ходи на уроци няма да се научи
    Последно редактирано от dundy : 20-04-2007 на 23:07

17. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: До кога мажете бебето

бебе на 7 месеца,сЕБЕРОИДЕН ДЕРМАТИТ.ВЕждите и носа са сухи с по- червен цвят от лицето?знаете ли нещо по темата?

Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: До кога мажете бебето

Цитирай Първоначално написано от aura Виж мнението
    бебе на 7 месеца,сЕБЕРОИДЕН ДЕРМАТИТ.ВЕждите и носа са сухи с по- червен цвят от лицето?знаете ли нещо по темата?
    Моя син имаше мисля подобно,в БГ казаха,че е атопичен дерматит.......ползвах една паста от БГ - Елком и с две намазвания се оправи...не знам обаче дали е същото..

mama
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Question Относно: До кога мажете бебето

dundy
    би ли ми казала къде ходите на плyване защото искам да заведа малкия а тук при нас няма само за деца.Ние живеем близо до стратфорт и ми е удобно.благодаря предварително
    IZJIVEI JIVOTA SI PO SVOI SOBSTVEN NA4IN!!!

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Като гледам dundy скоро ще има бебе, как ще плува с двете, не знам Да са и живи и здрави!
    А аз как съм пропуснала такава тема за плуване! Сигурно заради заглавието

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Йога Люлка - щастието не е само за птиците! Въздушна йога.
    От air_yoga във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-09-2012, 12:04
  2. От кога бебето се слага седнало?
    От ysmivkata във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 7
    Последно мнение: 01-09-2012, 22:55
  3. Как Бебето да спи непробудно
    От Mel във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 8
    Последно мнение: 17-11-2006, 15:02
  4. Бебето на Мадона
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 15
    Последно мнение: 20-10-2006, 15:49
  5. Birth Certificate -кога копие, кога оригинал?
    От mitich във форум Правна
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-07-2006, 21:27

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker