Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 19 от 19 ПървиПърви ... 9171819
Резултати от 451 до 470 от общо 470
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мъдрости и мисли

"Когато човек разбере смисълът на живота, той спира да бърза. Цени всеки миг и наблюдава как спи детето, как се моли старецът, как вали дъждът и се топят снежинките..."

Омар Хаям

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. ХАРЕСВАМ! Sarah, amatoria, tt_tt_tt liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ако си забелязал, че яздиш мъртъв кон – слизай!

Има много начини да смърдиш като скункс.

„Трябва“ – единствено да се умира.

Първо погледни на следите от своите мокасини, преди да съдиш някой друг.

Родината е там, където ти е хубаво.

Всичко в света си има своя песен.

Над мен – красота, под мен – красота. И когато напусна това тяло аз също ще тръгна по пътеката на красотата.

Не притеснявай хората за техните религии.

Човек е длъжен сам да направи своите стрели.

Животът тече отвътре навън. Следвайки тази истина и ти самият ще станеш истината.

Във всеки човек тече борба между злия и добрия вълк. Винаги побеждава вълка, когото храниш.

Преди да обичаш, се научи да ходиш по снега, без да оставяш следи.

О Велики Дух, чийто глас чувам във ветровете.
    Аз идвам при теб, като един от множеството твои чада.
    Нужна ми е твоята сила и мъдрост.
    Направи ме силен, не за да доминирам над своите братя,
    а за победа над моя най-страшен враг – самият себе си.

Колко ловък трябва де е езика на белите, ако могат да направят от вярното невярно, и от невярното вярно.

Аз бях на края на света.
    Аз бях на края на водите.
    Аз бях на края на небесата.
    Аз бях на края на горите.
    Аз не намерих никого, който да не е бил мой приятел.

Мъдрости на индианците

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. ХАРЕСВАМ! amigo7674, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Няма смисъл да правите нещо, ако някъде няма никой, който много повече би предпочел да не го правите.

И какво биха били хората без любов?
    – „РЯДКОСТ" - отговори Смъртта.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

6. ХАРЕСВАМ! Katsko, никанор liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

За истинския характер на човек, говори това което ще направи, ако знае че никой, ама абсолютно никой няма да разбере за постъпката му.

8. ХАРЕСВАМ! jhoro, Мила, Katsko, никанор liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

10. ХАРЕСВАМ! никанор, Мила liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки BkpakFkIcAA-UaD.jpg  

Гугъл търсачка на форума

12. ХАРЕСВАМ! amigo7674 liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

I sometimes think that people’s hearts are like deep wells. Nobody knows what’s at the bottom. All you can do is imagine by what comes floating to the surface every once in a while.

— Haruki Murakami

Гугъл търсачка на форума

14. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	44ebf2bba2c24c563e5ed02b39245020.jpg
Разглеждания:	79
Размер:	18,4 КБ
ID:	8439

Гугъл търсачка на форума

16. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на tt_tt_tt
    Post Thanks / Like

1.Целта на лидера е да помага на тези, които се справят лошо да се справят по-добре, а тези, които се справят добре – дори още по добре.
    2.Да поискаш е първата стъпка към получаването. Ако отидете до океана – не носете със себе си само супена лъжица! Вземете поне кофа, иначе децата ще ви се смеят…
    3.Характерът не е нещо с което се раждаме и което не можем да променим – като отпечатъците на пръстите. Той е нещо, с което не сме се родили, но за което трябва да поемем отговорност.
    4.Дисциплината е мостът между целите и постиженията.
    5.Не четете само лесните четива – те може да ви забавляват, но няма да ви накарат да израснете!
    6.Не искай нещата да бяха по-лесни – искай ти да си по-добър!
    7.20% от ефективната комуникация е какво знаеш, но 80% от нея е какво чувстваш по отношение на това, което знаеш.
    8.Провалът не е еднократно събитие. Не се проваляме така изведнъж. Провалът всъщност е няколко грешки в преценката ни, които повтаряме всеки ден.
    9.Общественото образование може да ви осигури прехрана, но само самообучението може да ви осигури богатство.
    10.Дари всичко, с което се занимаваш и всеки, с когото си, с безценният дар на твоето внимание!
    11.Щастието не трябва да бъде отлагано за бъдещите времена. Щастието трябва да се проектира за настоящето.
    12.Идеите наистина имат способността да променят човешкият живот. Понякога, за да ни бъде отворена една врата, се нуждаем само от една добра идея.
    13.Ако нямаш куража да рискуваш и да направиш нещо необичайно – ще трябва да се задоволиш с обичайните неща!
    14.Ако не сътвориш сам план за своя живот, най-вероятно животът ти ще стане част от плановете на някой друг. И познай какво са планирали другите за теб? Не много…
    15.Ако не ти харесват нещата около теб – промени ги! Ти не си дърво…
    16.Докъде ще доплаваме зависи не от посоката на вятъра – а от това как сме подредили платната си.
    17.Работата ражда идеи.
    18.Чудесата започват от търсенето и научаването.
    19.Ако трябва – пропусни едно ядене! Но не пропускай една книга.
    20.Парите се привличат – не се преследват!
    21.Част от нашето наследство към обществото е възможността да бъдем финансово независими.
    22.Успехът се състои в това да правим обичайните неща необичайно добре.
    23.В успеха няма нищо магично или тайнствено. Успехът е естественото следствие от постоянното приложение на основните принципи.
    24.Грижете се за тялото си – то е единственото ви постоянно жилище на тази земя!
    25.Книгата, която не си прочел – няма да ти помогне!
    26.Малцината, които действат са обект на завист за мнозината, които само гледат отстрани.
    27.Най-важното в живота не е какво ще получиш – а в какво ще се превърнеш.
    28.Стените, които издигаме около себе си, за да се предпазим от тъгата… пазят от нас и радостта.
    29.Има само 3 цвята, 10 цифри и 7 ноти. Но е важно как ги комбинираме…
    30.Най-лошото, което можем да направим е да не опитаме, да знаем какво искаме, но да не се осмелим да го направим, да прекараме години в мълчалива болка, да се питаме докъде бихме могли да стигнем – и никога да не разберем верния отговор.
    Дали да изберем да живеем в лъжа или да се отдадем на истината е избор !

"Святата истина ни бе знамето" - Хр. Ботев

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

18. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Синко, ако наистина искаш да постигнеш нещо в този живот, трябва да се трудиш упорито за него. А сега, тихо! Ще обявят печелившите числа в тотото.

„Семейство Симпсънс“

20. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

„Интуицията е нещото, което стои по-високо от знанието. Без съмнение имаме определени фини сетива, които ни позволяват да възприемаме истини, които отстъпват на логиката и ‘здравия разум’.“
    Никола Тесла

Като допълнение (за мене си и други - толкова тъпи, колкото мен) бих казал, че...
    Знанието ни е резултат от обучението, получено от нашите учители.
    Но ... никой учител не може да ви научи на повече неща, отколкото самия той знае!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

22. ХАРЕСВАМ! tt_tt_tt liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Staki сподели това във ФБ, аз го споделям тук. И на мен ми хареса и помислих над това, което се казва.

Гугъл търсачка на форума

Напреднал Аватара на ronincat
    Post Thanks / Like

Пророчествата на Джордж Оруел:

1. Всички животни са равни, но някои са по-равни от други.
    2. Свободата – това е да можеш да кажеш, че две по две е четири. Ако това е позволено, всичко останало следва от него.
    3. Който управлява миналото, той управлява бъдещето; който управлява настоящето, той управлява миналото.
    4. Ако спазваш малките правила, можеш да нарушаваш големите.
    5. Ако ви е нужен образът на бъдещето, представете си ботуш, тъпчещ човешко лице - вечно.
    6. Властта не е средство, тя е цел. Диктатурата се установява не за да пази революцията; революциите се правят, за да се установи диктатура. Целта на репресиите са репресии. Целта на изтезанията - изтезания. Целта на властта е власт.
    7. Няма значение какви възгледи имат масите и какви не. На тях може да им се предостави интелектуална свобода, защото нямат интелект.
    8. Във всяко общество обикновените хора трябва да живеят, въпреки съществуващия ред.
    9. Най-добрите книги ти казват това, което вече сам знаеш.
    10. Масите никога не въстават сами по себе си или само защото са угнетени. Нещо повече, те дори не осъзнават, че са угнетени, докато не им бъде дадена възможност за сравнение.
    11. Много хора се чувстват спокойно в чужда страна само защото презират местното население.
    12. Всеки писател, който застава под партийни знамена, рано или късно е изправен пред избора или да се подчини, или да замлъкне.
    13. Има моменти, в които „неправилните” убеждения са по-искрени от правилните.
    14. В нашето общество тези, които са най-добре осведомени за случващото се, са най-малко способни да видят света такъв, какъвто е.
    15. Във времена на всеобщи лъжи да се говори истината е екстремизъм.
    16. Абсолютно бялото, както и абсолютно черното по-скоро е зрителен дефект.
    17. И ако всички приемат лъжата, наложена от партията, ако във всички документи се пее една и съща песен, тогава лъжата се настанява в историята и се превръща в истина.
    18. Нищо не е твое, освен няколко кубически сантиметра в черепа ти
    19. Йерархичното общество може да съществува само върху основата на бедността и невежеството.
    20. За да видите това, което се случва под носа ви, трябва да се борите отчаяно.
    21. За нищо на света не би искал болката да се засилва. От болката можеш да искаш само едно – да свърши. Пред лицето на болката няма герои.
    22. Представителите на средната класа няма какво да губят, освен правилното си произношение.
    23. Войната е начин да се разбият на парченца, да се разпилеят в стратосферата, да се потопят в морските дълбини всички онези материали, които могат да подобрят живота на народа и в крайна сметка да го направят по-разумен.
    24. Патриотизмът по своята природа не е агресивен нито във военно, нито в културно отношение. Национализмът обаче е неотделим от стремежа към властта.
    25. Ако си малцинство – дори и в единствено число, не означава, че си безумец.
    26. Хората могат да бъдат щастливи само при условие, че не смятат щастието за цел на живота си.

25. ХАРЕСВАМ! Мила, tt_tt_tt liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

everyone have specific burden ......everyone!!!!!!!!!

Post Thanks / Like

Простите отговори на сложните въпроси - Мъдростта на монах Симеон Атонски

Кой учител е най-добър? - Страданието.

Кой учител е най-лош? - Удоволствието.

Кое умение е най-рядко? - Умението да даваш.

Кое умение е най-добро? - Умението да прощаваш.

Кое умение е най-трудно? - Умението да мълчиш.

Кое умение е най-важно? - Умението да питаш.

Кое умение е най-нужно? - Умението да слушаш.

Коя борба е най-опасна? - Фанатичната.

Коя привичка е най-неприятна? - Хитростта.

Коя привичка е най-вредна? - Словоохотливостта.

Кой човек е най-силен? - Способният да разбере истината.

Кой човек е най-слаб? - Считащият се себе си за най-силен.

Кой човек е най разумен? - Този, който следва сърцето си.

Коя привързаност е най-опасна? - Привързаността към тялото.

Кой човек е най-беден? - Този, който от всичко най-много обича парите.

Кой човек е най-близко до бога? - Милосърдният.

Как да се противопоставим на бедите? - С радост.

Как да се противопоставим на страданието? - С търпение.

Кое отличава здравата душа? - Вярата.

Кое откроява боледуващата душа? - Безнадежността.

Кое е признак на неправилна посока? - Раздразнението.

Кое отличава добрата постъпка? - Мирът в душата.

Слабият човек - Побеждава другите.

Силният човек - Побеждава себе си.
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 03-02-2018 на 20:09

"Има два начина да се самозаблуждаваме: Единият е да вярваме на неистини, другият - да не вярваме на истината" Сьорен Киркегор

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

I am not a dirty old man, I am sexy senior citizen!
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

Post Thanks / Like

Представите за добро и зло са много различни и зависят от степента на осъзнатост, от етническата принадлежност, от историческото време, колективното съзнание и средата. Различните философии, школи и клонове дават свое определение за добро и зло. За някои от тях доброто е всичко, което носи удоволствие и наслада, други свързват доброто с дълга и общественото благо, а трети смятат за добро това, което води до развитие.

Неравностойното социално положение на жените в исляма се възприема от съвременния западен човек като несправедливост и зло, срещу което трябва да се борим. Но в някои страни то се приема като нещо нормално и дори самите жени, лишени от права не смятат това за зло, а послушно приемат ролята си.

Във всяка общност или религия се създават общи правила и норми, съществуващи като техен морал. Но с времето те се променят.

Всеки отделен човек има и собствени критерии за добро и зло според своето възпитание, развитие и ниво на осъзнатост. Освен това като добро или зло може да бъде определена една и съща постъпка, но в различни ситуации. В зависимост от мотивите, тя може да бъде оценена като справедлива, несправедлива, благородна и т. н.

Разбиранията за добро и зло се изменят и в зависимост от това от коя страна в отношенията се намираме. Например ако търговец измами някой клиент, може да сметне това за успешна сделка и да го приеме като добро, но ако самият той бъде измамен, ще определи постъпката като зло. Когато човек прави избор, той често е убеден, че това е правилното, макар за много други хора да не е така.

Оказва се, че доброто и злото са неопределими категории…Те не са съществуващи, а са под формата на идеал, оценка, изискване и т. н, тоест те са дело на човешкото съзнание.

Войната между доброто и злото е по-скоро една илюзия, породена от двойствеността на света, в който живеем.

Според Единната реалност няма „добри“ и „зли“ сили, които да
    управляват света. Източникът е само един. Противоложностите са всъщност едно и също нещо, двете страни на една монета.

В източните философии за началото на света се приема празнотата, нищото. Преминавайки в Тайдзи, безкрайността се разделя и възникват силите Ин и Ян. Ин е тъмната страна, а Ян – светлата. Те символизират двойките противоположности – добро и зло, красиво и грозно, високо-ниско, мъжко-женско, черно-бяло, горе-долу, положително-отрицателно. Противоположностите взаимно се пораждат и не могат да съществуват една без друга. Те се намират в непрекъснато взаимодействие, допълват се и се превръщат една в друга – когато едната сила намалее, се увеличава другата, а когато едната сила достигне своя връх, преминава в нейната противоположност. Равновесието между тях е предпоставка за хармония и съзидание.

Единството на противоположностите е основен принцип и в Херметизма. Принципът на противоположностите гласи:

„Всичко е двойствено; всяко нещо притежава два полюса; всяко нещо има своя противоположност; еднаквото и различното са едно и също; противоположностите са еднакви по своята природа, но са различни по степен; противоположностите се привличат; всички истини са полуистини; всички парадокси могат да се помирят.“

Ако Бог(Висшата Сила) е създал всичко в света, означава ли, че той е създал и злото? Възможно ли е Бог, създавайки злото да е имал нещо предвид?
    Ние не можем да видим общата картина на всичко. Нашият свят и отрязъкът от време, който виждаме, е само мъничка брънка от голям пъзел.

Често някое негативно събитие ни кара да се променим и да израстнем. Във всяко нещо, което ни се случва има поука и макар че това трудно може да се проумее – всяко зло всъщност е за наше Висше добро.

Това Висше добро е отвъд доброто и злото. Както казва Екхарт Толе – в една обща перспектива обстоятелствата винаги са положителни. Всъщност те не са нито добри нито лоши, те просто са, а ние ги определяме като такива.

Трябва ли да се борим срещу злото?
    Историята показва как често религиите, които проповядват любов и състрадание преследват и убиват еретиците и хората, заплашващи вярата им. В името на религиите са започвани битки, преследвания, изтребване на друговерците. Те са водели борбите със съзнанието, че се борят срещу злото, но нима тези кръвопролития са добро? Нима фанатизмът, неприемането на другите гледни точки, омразата, насилието водят до увеличаване на доброто? Получава се точно обратното - вместо да се унищожи, злото се увеличава.
    Разбира се, не може и просто да стоим, да бъдем пасивни и да допускаме злото да вилнее.

Какво можем да направим?

Първо трябва да осъзнаем, че самото зло не е наш враг. То е част от света, както и част от самите нас. Злото съществува във всеки човек. Дори и да се определяте като добър човек, във вас, както и във всеки друг съществува сенчеста страна. Наред с положителните качества, таланти и умения, всеки има и свои недостатъци, всеки понякога изпитва омраза, страх, завист, гняв. Според редица експерименти и изследвания, злото е заложено във всеки човек и може да се прояви при подходящи обстоятелства. Но можем ли като се нараняваме, измъчваме, изтезаваме и водим война със себе си, да премахмем негативизма от нас? Разбира се, че не.

За да се освободим от негативните чувства и качества, първо трябва да ги приемем, да обикнем всяка своя част, всеки свой недостатък. В противен случай ще останем вечно в тяхната власт.

Не можем да премахнем злото в нас и като го отричаме, крием или подтискаме. Можем да се справим с тъмната си страна само като се изправим лице в лице срещу нея.

Както е необходимо да приемем и негативните си страни, така трябва първо да приемем и злото в света. Да го приемем не означава да се примирим и да не искаме да го променим!

Да го приемем означава да се освободим от негативните чувства, които то предизвикава у нас – страх, ненавист, омраза, желание за мъст. Защото това, което изпитваме отразява нашето вътрешно състояние и осъзнатост. Винаги, когато се срещнем със злото или мислим за него, ние реагираме под влияние на собствената си сенчеста страна (страхът, гневът, ужасът, омразата, желанието за отмъщение и разплата са на нашата сенчеста страна).

Реагирайки под въздействието на тези чувства, ние всъщност даваме своя принос в увеличаването на злото. За
    да можем да реагираме адекватно и доведем до добро, трябва първо да се справим със собствената си тъмна страна.

Важно е да осъзнаем, че във всеки един момент ние можем да избираме между доброто и злото и че силата е не в злото, а в нашия Избор!

Post Thanks / Like

Манипулирането е въздействие върху човек или групи с цел те да имат определено поведение, полезно за манипулиращия. Това въздействие, в неговата дълбочина и замисъл остава извън съзнанието на манипулирания, носейки му различни дълбоки и трайни вреди. Манипулираният, който не разбира това, става несъзнателен манипулатор, предавайки на други хора дадени знания, послания, поведение и пр.
    Зомбирането е такова въздействие върху човека, който убива съзнанието му и го прави безропотен изпълнител на чужда воля. В зомбираният работят само животинските инстинкти за физическо оцеляване. Разнообразието от видове, форми и степени на манипулирането и зомбирането е огромно.

Главни групи методи за манипулиране

1. Най-грубата форма: чрез страха – за живота си, за прехраната, за децата, близките и пр. В крайните си екстремни форми това става зомбиране.
    2. Най-хитрата и дълготрайна форма – чрез погрешна ценностна система и невярна йерархия на ценностите в нея. По този начин цивилизацията като цяло и огромното мнозинство от хората са станали егоисти и бездуховни. Затова тази потребителска цивилизация вече принадлежи на миналото.
    3. Чрез биологическите потребности: главно прехраната, а след това удоволствията на тялото и на самозабравения егоистичен аз.
    4. Чрез медиите: чрез тях хората потъват в пяната на събитията и не достигат същността и смисъла на нещата.
    5. Чрез примера на известните личности: политици, артисти, жени…
    6. Чрез секса в разнообразните му форми, степени и видове в норма и патология (извратеност, еднополовост, по възраст и пр.).
    7. Чрез фалшиви идоли, в частност личности.
    8. Чрез лъжата в голямото й разнообразие от форми и дълбочини.
    9. По-общо чрез информацията, където лъжата е само една груба форма. Най-силна форма е полуистината, представена за истина поради наличието в нея на едни или други малки истини. Има и други групи методи, но и посочените дават представа за тяхното разнообразие.

Манипулиране чрез информацията

1. Чрез голямо количество информация – с малък дял на важното и вярното, без разграничаване на вярното от невярното, на важното от маловажното.
    2. Без акценти и разграничаване на съдържателната, същностната, важната за истината и бъдещето.
    3. Удавяне с информация за повърхностното и явленията – без дълбочината и същността.
    4. Без даване на научните критерии за разграничаване на вярнотo от невярното, важното от маловажното.
    5. Чрез информационен потоп: вестници, книги, списания, телевизия, радио, интернет, сателитни канали и пр.
    6. Чрез все по-силно доминиране на електронните медии – и хората, особено децата, все по-малко четат, т.е. не мислят върху приетата информация, не разбират истинската същност и смисъл. Така става откъсване от историята и културата, от поуките в тях, от възходите и паденията, от богатия опит на миналото.
    7. Чрез рекламната информация, даваща погрешни акценти и заобикаляща ума, анализа, осмислянето и пр. – използват се дълбинни механизми извън контрола на съзнанието.
    8. Чрез внедряване на информация по пътя на несъзнаваните механизми.
    9. Чрез информация, плод на въображението, фантазията, погрешна логика, приказност, съблазнителност и пр.

Манипулиране чрез ниски и погрешни удоволствия

1. Все по-нови и повече стоки, апарати, машини, мебели … – и човекът неусетно става техен роб.
    2. Лакомства – храни, питиета, но и все по-вредни и ненужни, всъщност постепенно и неусетно правещи хората зависими, но и все по-болни.
    3. Козметиката без мярка: да си все по-красива, по-съблазнителна…
    4. Модата във всичко – без никакво изчерпвани на възможностите на вече купеното, но и с достигане на грозни и нефункционални стоки.
    5. Леки, лъскави, еротични и пр. списания, вестници и пр. – но и все по-празни и отвличащи вниманието от истинските неща.
    6. Клюки, секс, живота на звездите – техния лукс, секс, разводи …
    7. Масовата култура – ниско съдържателни разнообразни филми, само убиващи времето и живота.
    8. Хазарт: бинго, тото, лотария, “спечели”, “стани богат!”…
    9. Секс: компаньонки, снимки, телефони, обещания …
    10. Огромно разнообразие от вестници и списания – в огромната си част безсъдържателни или дребни, важното е удавено в море от
    дребни неща.
    11. Информация за престъпленията: кражби, убийства, бомби, насилия, изнасилвания, отвличания, насилствено проституиране тук и в чужбина.
    12. Интервюта, които много рядко засягат истинските проблеми и виновни, после се удавят в неважна информация, правосъдието го няма.
    13. Уважението към богатите, които – с редки изключения – са престъпници за сметка на бедните, направени именно от тях такива. Често това е в рамките на неморалните закони, служещи на богатите и силните.
    14. Създаване на отвращение към политиците и с това деполитизират хората, отблъсквайки ги и от политиката като такава.

Манипулиране чрез “разделяй и владей”

1. Внушаване и внедряване в хората на т.нар. “черно-бяло мислене” – заставане на единия полюс на противоположностите и отхвърляне на всичко останало, докато реалността включва и полюсите, и всичко между тях.
    2. Ние и те” – т.е. ние срещу те, те срещу нас, а не “ние и те”.
    3. Управляващи и управлявани – едните над другите, другите срещу тях.
    4. Богати и бедни – “такъв е светът”!
    5. Хора и групи над закона – честните под закона.
    6. Политическите противопоставяния – “ние сме най-умните”.
    7. Етническите противопоставяния, дискриминации.
    8. Религиозните противопоставяния, религиозен фундаментализъм.
    9. Противопоставяне вярващи – невярващи.
    10. Възрастови противопоставяния – млади срещу стари, “отивайте си”.
    11. Расови противопоставяния, расов фундаментализъм.
    12. Полови противопоставяния – “този свят е на мъжете”, но и “жените ловко им дърпат конците”.
    13. Идеологически противопоставяния – “ние сме най-знаещи и мъдри”.
    14. Между истините и лъжите срещу тях – по всякакви въпроси, не се изработват критерии и методи за разграничаването им.
    15. Образователни противопоставяния – “образовани – необразовани”.
    16. Умните – глупавите, наивните – скептиците.
    17. Оставащите в България – напускащите я.
    18. Престъпниците – честните.
    19. Администрацията – народа.
    20. Големия бизнес – останалите.
    21. Песимистите срещу оптимистите – “може да се подобрим”, “не можем”.

Манипулиране чрез създаване на всякакви проблеми

1. Намаляващи социални помощи – “оправяйте се както можете”.
    2. Растящда глад, мизерия, отчаяние, самоубийства.
    3. Корумпирана съдебна система – беззащитност пред престъпността, дела се точат с години, несправедливи присъди, без присъди.
    4. Беззащитност срещу геноцида на държавата срещу народа.
    5. Произвол на държавните и частните монополи – цени, данъци, такси, измислени огромни глоби и изобщо санкции …
    6. Разрушено здравеопазване и твърде много безсъвестни лекари – всеки сам търси лекари, лечители, екстрасенси, самолечение…
    7. Съблазняване с всякакви стоки и удоволствия – а как без пари?
    8. Оскотяване и алиенция с наркотици, секс, алкохол, игри по медии и зали, дискотеки… – неспособност на обединяване.
    9. Зомбиране с компютри и интернет - самозатваряне, прекъсване на живите и пълни контакти.
    10. Произвол на търговци, прекупвачи, силови групировки – отново ограбване, оскотяване и пр.
    11. Съблазни с чужбина – емиграция, учене там и пр.

Манипулиране чрез егрегори

При мисленето хората раждат мисъл-форми – това са енерго-информационни структури, подобни и близки до обектите, за които се мисли. Когато обектът е един за много хора, които мислят за него по близък начин, в пространството се формира мощна структура в тази мисъл-форма – тя е цялостна, приема и чувствата и мислите на съответните хора и в тези рамки тя има висока степен на самостоятелност. С нея може да се контактува съзнателно и несъзнателно, може да изпраща отговори на въпроси и пр.Когато тази структура като цяло е измислена и е плод на манипулирането и невежеството на хората, тя се държи като самостоятелна същност и задълбочава зомбирането на хората – те вярват в нея и следват внушенията и, т.е. приемат погрешните мисли и чувства на “съмишлениците”.Такива егрегори са богът на едно племе, комунистическата идея – с нейните фалшификации, демократичната идея – също, фалшифицирания от Църквата Христос, измисления имидж на личност, институция и пр. Просто това са концентрати на човешките заблуди, измами и пр.Разрушаването на фалшивите егрегори става като хората престанат да им вярват и да им изпращат мисли, чувства, енергии. Общото решение е масово просвещение за стигане до истината, приемането и живеене с нея.

Методи за източване на конструктивната човешка енергия

1. Конструктивната човешка енергия е неговата трудова и творческа енергия, предназначена за полезни за всички хора цели – това е човешката морална енергия. Полезни за всички хора цели – близки и далечни малко или много на брой, отговарящи на еднаквите общи и най-важни интереси на хората – условия за развитието, социалната реализация и личното щастие, за справедливост, морал и пр.
    2. Кому е изгодно източването? Изгодно е на силните на деня в държавата и в света – това са политиците, администрациите, едрия бизнес, мафиите. Това са и всички онези, които с насилие над други ги ограбват, използват, лишават от необходими им неща от най-различен вид.
    3. Методите за източване на човешката конструктивна енергия са:
    1) Главният метод: погрешната ценностна система, с погрешна йерархия на ценностите в нея, като тук висши са материалните ценности и нисшите удоволствия, а моралното и хуманното са на далечен заден план.
    2) Удавянето в проблеми и лъскави, но несъществени съблазни – с това се постига “разделяй и владей!” и съпротивата става почти невъзможна.
    3) Лъжите: за всичко и във всичко, започвайки с ценностите. Често в лъжите има истини и верни неща, чрез които хората се хващат, приемат и лъжите и стават зомбита.
    4) Лицемерието: с високи думи и мимика се прикриват егоистичните цели и поведение.
    5) Двойните стандарти: хубавото – на висок глас, егоистичното – възможно по-скрито и непрозрачно в реалния живот.
    6) Тоталното компрометиране на истинските и големите ценности – главно чрез лозунги и обещания с тях и с обратна скрита практика.
    7) Масовата култура: празни и свалящи душата надолу филми, крими, порно, секс, списания, вестници, книги…
    8) Наркотици, алкохол, престъпност, проституция.
    9) Създаване на чувство за безсилие да се подобрят нещата, безнадеждност, отчаяние, безсмислие, безперспективност.
    10) Страхът за физическото оцеляване, безработицата, глада, престъпността, корупцията, липсата на истинско правосъдие.
    11) Пълна парализа на съдебната система: “За кокошка няма прошка, за милион няма закон”!
    12) Терорът и геноцидът на държавата срещу обикновения гражданин, срещу народа като цяло, срещу честните и смелите.
    13) Клеветите, компроматите, клюките, измислиците срещу честните и активните хора, искащи да подобрят нещата за всички. По програми и сценарии на специалните служби.
    14) Много ловко използване на медиите – те удавят проблясъците на истината в море от полуистини и лъжи.
    15) Образованието – извън проблемите.
    Последно редактирано от tt_tt_tt : 27-02-2018 на 12:00

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

“Мисля, че жените са луди да се преструват на равни с мъжете. Те са много повече от тях и това винаги е било така. Каквото дадеш на една жена, тя ще го направи по-голямо. Ако й дадеш сперма, тя ще ти даде бебе. Ако й дадеш къща, тя ще ти даде дом. Ако й дадеш покупки, тя ще ти даде манджа. Ако й дадеш усмивка, тя ще ти даде сърцето си. Тя умножава и увеличава всичко, което й е дадено. И ако й дадеш глупост, бъди готов за един куп гадости!”

© Уилям Голдин

Гугъл търсачка на форума

32. ХАРЕСВАМ! jhoro, zhb liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

When you are in your lane, there's no traffic.

Гугъл търсачка на форума

Страница 19 от 19 ПървиПърви ... 9171819

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Мисли и цитати
    От lordm във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 43
    Последно мнение: 22-03-2017, 11:42
  2. В реда на мисли...
    От captain caveman във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-04-2008, 17:28
  3. руски мъдрости
    От kekata във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 0