Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    наблюдател :) Аватара на Petko_Tomrushki
    Post Thanks / Like

По подразбиране IT обучение в UK - кой университет да избера?

Множество университети в УК предлагат изучаването на информационни технологии.Предлагат се и различни специалности.Пред желаещите да учат в УК стои въпроса към кой от университетите да се насочат.
    Ще бъда благодарен на всички , които имат опит и изкажат мнение по темата!

Напреднал Аватара на bogosian
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: IT обучение в UK - кой университет да избера?

http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...icle526747.ece
    http://education.guardian.co.uk/univ...222167,00.html

избираш си в коя сфера те интересуват специалности и там са класирани. гледай да си поне в топ 10-15. естествено претърсваш им и сайтовете, за да разбереш какво точно ще учиш. правиш си и сметка в кой град ще си, защото от това зависи колко лев ще ти трябва, за да се издържаш и колко възможности за работа ще намериш.

3. БЛАГОДАРЯ Petko_Tomrushki thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, бих искал да продължа образованието си след 12 клас в УК и желая специалността ми да е свързана с компютри. Кой е най-добрият университет според Вас, такъв на който като му чуе човек името и да му идва веднага в главата "компютри".
    Благодаря за инфото.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от the_champ Виж мнението
    Здравейте, бих искал да продължа образованието си след 12 клас в УК и желая специалността ми да е свързана с компютри. Кой е най-добрият университет според Вас, такъв на който като му чуе човек името и да му идва веднага в главата "компютри".
    Благодаря за инфото.
    "Кой е най-добрият университет според Вас, такъв на който като му чуе човек името и да му идва веднага в главата "компютри".
    Благодаря за инфото."
    Така конкретно, MIT!!! :D В UK - Кеймбридж, Империал, Единбург.

6. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Post Thanks / Like

на мен ми изниква и UCL в лондон

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А знаете ли с какви точно тестове или изпити се кандидатства за университетите с компютърни специалности? Само TOEFL достатъчен ли е, взима ли се дипломата от България или само някои оценки от нея?
    Благодаря предварително!

Старо куче
    Post Thanks / Like

А знаете ли с какви точно тестове или изпити се кандидатства за университетите с компютърни специалности? Само TOEFL достатъчен ли е, взима ли се дипломата от България или само някои оценки от нея?
    Благодаря предварително!
    TOEFL + общата диплома
    Имай предвид, че много често може да получиш условия от сорта на (minimum 5 on Physics&Math)
    LLB Law 2010-2013

Firm: University of Birmingham

Insurance: Queen Mary, University of London

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Е, във всеки университет е различно.
    Повечето гледат общият успех от дипломата + TOEFL/IELTS, както и оценката по математика, а се намират и такива, които гледат и по физика, но аз почти не съм срещал. Зависи специалността, ако искаш Software Engineering примерно най-вероятно физиката няма да ти я искат. Някои също така искат да се явиш на матура по математика. Трябва всеки да се пита по отделно, но малко ме съмнява за 2те оставащи седмици всички да ти отговорят... мога и аз да те ориентирам ако кажеш специалност/университет. Имаше май някаква тема за изисквания виж надолу...

edit: ето я: http://tinyurl.com/y9edggl
    Последно редактирано от baikolio : 02-01-2010 на 12:13

Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря предварително!
    99% от университетите предлагат "компютърни специалности". В по-голямата част от тях приемат с акредитиран тест по английски и диплома за завършено средно образование. Кандидатстването става по време на първия срок на 12 клас, като от теб се иска да изпратиш чрез UCAS документите си - академична справка, препоръки от учител, мотивационно писмо. За повече информация - във форума, в UCAS и в сайта на университетите.

Post Thanks / Like

по принцип може да е добра идея да запишеш и някакво по-орязано образование като някакъв колеж (не знам така ли се водят точно) примерно, така ще получиш по-практически ориентирано образование и по-бързо ще завършиш и ще започнеш работа, по-малко ще учиш излишни неща и ще можеш да работиш повече по време на следването...

аз съм завършил информатика в българия, работя в англия от доста време по специалноста си и честно казано поне половината от следването ми ми е на практика излишно - нито някой работодател го е гледал какво е нито съм научил кой знае какво съществено, по-скоро си е загуба на време и пари разликата с някакво професионално образование.
    Последно редактирано от bogosian : 02-01-2010 на 12:28

13. БЛАГОДАРЯ HoOki®™ thanked for this post
    a/s/d
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bogosian Виж мнението
    по принцип може да е добра идея да запишеш и някакво по-орязано образование като някакъв колеж (не знам така ли се водят точно) примерно, така ще получиш по-практически ориентирано образование и по-бързо ще завършиш и ще започнеш работа, по-малко ще учиш излишни неща и ще можеш да работиш повече по време на следването...
    това звучи много на място. това с 'компютри'-те е доста обширна зона и, според това което съм видял в IT бранша тук, самоуките са на предните линии точно колкото и изкласилите от университета. най-вероятното изключение от предното е когато някой тъжен headhunder се опитва да пасне CV с Job-ad от всяка страна на бюрото си. за пострадалите - noagenciesplease.com :]

нещо свързано с IT може да се окаже доста по-успешно отколкото самó IT..

15. БЛАГОДАРЯ HoOki®™ thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте отново!
    Искам да ви попитам кои според вас са най-предпочитаните компютърни специалности, които ще ми помогнат най-бързо да се реализирам след обучението си по възможност да се изучават и в лондон, защото все пак там има най-голямо развитие.
    Благодаря!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравейте отново!
    Искам да ви попитам кои според вас са най-предпочитаните компютърни специалности, които ще ми помогнат най-бързо да се реализирам след обучението си по възможност да се изучават и в лондон, защото все пак там има най-голямо развитие.
    Благодаря!
    Извинявай, но ти имаш ли си на представа какво значи да учиш "компютърна специалност". И какво значи, че в Лондон има най-голямо развитие? На колко години си? Извинявай за въпросите, но ми звучиш като човек, който си няма на понятие какво представлява Computer Science. В този смисъл те съветвам преди да решиш, че искаш да учиш "компютри" да разбереш наистина какво значи това, защото със сигурност може и да не ти хареса.

18. БЛАГОДАРЯ HoOki®™ thanked for this post
    a/s/d
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здравейте отново!
    Благодаря!
    сега, тук изпадаш в противоречие, защото ако тичаш да учиш в най-предпочитаната (компютърна) специалност, същото ще направят още 250,000 други хора (щото е най-предпочитана специалност). виждам самонадеяния ъгъл на това да си вярваш, че измежду всички поели по този път ще си от най-бързо-реализиралите-се, защото според теб зависи от уменията или вероятно познаваш хора?

реалността е, че тук от години се пищи, че страната няма нужда от толкова нови висшисти в популярните специалности. другата реалност е, че каквото и да си учил "в Лондон", (защото все пак там има най-голямо развитие), в БГ все още постилат червения килим и айде...

след като теглиш чертата с каквото и да е образование:

ако познаваш хора, дори да нямаш уменията си ОК, даже бих спекулирал, че образование не ти трябва.

ако имаш уменията но не познаваш хора, ще се реализираш ала по-бавно. пред теб ще се наредят всички от предния абзац.

не на последно място искам да ти предложа гледната точка, че произволна развита държава, най-вече UK, има огромен интерес да те прекара бързо-бързо по конвейера на живота и изкласил недоизкласил да се бухнеш във въртележката работа-семейство-деца и да ги пратиш и тях на училище. в това няма лошо, освен ако не забравиш да живееш.

хубавото на образованието тук е, че даскалите не ти пречат да се кефиш на нещо и да си го преследваш.

но на теб и всички, които са на път да задават такива въпроси препоръчвам ден размисъл над въпроса - "какво харесвам". успех.

20. БЛАГОДАРЯ HoOki®™ thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. помогнете да избера университет
    От qnaroza във форум Университети в UK
    Отговори: 13
    Последно мнение: 08-01-2015, 06:14
  2. Отговори: 49
    Последно мнение: 28-01-2010, 16:31
  3. Кой университет в Англия да избера?
    От Annji във форум Образование в UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 25-05-2009, 22:04
  4. Кой университет да си избера за MSc?