Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Finance undergraduate degree v UK -zaslujava li si investitziata na vreme i pari

Здравейте . Пиша ви с надежда за съвет. Подадох документи в 5 униварситета тук в Лондон ( Wеstminster , Меtropolitan, CASS, Queen Merry и Кings college ). Специалностите са инвестиции и финанси (бакалавърска степен). От тази година таксите за обучение са 3000Ј на година ,понеже станахме EU мемберс,а иначе за студенти извън EU са между 8-10000Ј на година.По мои изчисления за да получа бакалавърска степен тук ,ще ми струва около 8000Ј на година(таксата +разходи за живеене) или за 3 год. общо 24000Ј.
    Въпроса които си задавам е ще си струва ли инвестицията на тези пари в бакалавърска степен тук в UK в някои от изброените по горе университети или да запиша да уча същото но в България и съответно с много по малко изразходвани средства.
    Разполагам с парите ,но сам ги спечелил с доста усилия и труд по строежите в Лондон и се опитвам да намеря правилното решение. чувствам се доста раздвоен и бих се радвал да получа съвет. Предполагам че доста от вас имат познати които учат или са завършили вече undergraduate degree в UK и бихте споделили вашата гледна точка.

Благодаря на всички взели участие с мнение или съвет .

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Finance undergraduate degree v UK -zaslujava li si investitziata na vreme i pari

Ами аз лично мисля,че не си заслужава.....по скоро се опитаи да завършиш бакалавърска степен в БГ. С дипломата от БГ имаш шанс да си намериш работа в УК. Е,не всички врати ще са отворени като те видят,но според мен няма значение дали си завършил тук или другаде.Всъщност,за да по точна- има компании,които държат на образованието и какво си завършил и другите - държат на опита.А също - не знам на колко си години,но има компании ,които ще те вземат на работа и ще ти платят обучението..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Finance undergraduate degree v UK -zaslujava li si investitziata na vreme i pari

Благодаря за съвета Зара. Скоро ще стана на 29 и като цяло се опитвам да направя трезва преценка на ситуацията и да взема правилно решение.

Bella Аватара на Picerella
    Post Thanks / Like

Според мен пък една бакалавърска степен тук си има своята тежест...вярно е, че компаниите тук държат повече на опита, отколкото на квалификацията, но пък ако и двете липсват, тогава винаги е по - добре да е налице една тъпия. Има и нещо друго - тук програмите на обучение не са толкова натоварени /зависи, разбира се, от специалността, но икономическите специалности като цяло не са особено тежки/, винаги има възможност за part time работа, с която да покриваш разноските по основни жизнени нужди. Помисли добре, една квалификация от БГ би ти отворила вратите за постградуате обучение тук, но явно това не е случая. Мисли и решавай - решението е в твои ръце.
    Forgive me now. Tomorrow I may no longer feel guilty...

Post Thanks / Like

Според мен наи-удачния вариант е степен от БГ + postgraduate тук и пак си има възможностите.....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

най-добре е да завършиш тука! много гледат къде си завършил. а и тук можеш да вземеш студентски лоан , който започва да се изплаща след започване на работа- въобще много привилегии, възможности и опростена програма. късмет

Chess Addict Аватара на Tuvok
    Град
    Somewhere on the road less travelled
    Post Thanks / Like

Според мен е по-добре да се завърши тук.Първото нещо което стои на CV-то ти е "Education".Вярно е че опита които имаш е също толкова важен но как ще натрупаш UK experience по специалността ако учиш в България, а с опит натрупан в БГ по-трудно би направил впечатление според мен.
    Structure, logic, function, control. A structure cannot stand without a foundation. Logic is the foundation of function. Function is the essence of control. I am in control

There is no one, no one in this world you can trust: not men, not women, not beasts. But this,your sword,you can trust!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tuvok
    Според мен е по-добре да се завърши тук.Първото нещо което стои на CV-то ти е "Education".Вярно е че опита които имаш е също толкова важен но как ще натрупаш UK experience по специалността ако учиш в България, а с опит натрупан в БГ по-трудно би направил впечатление според мен.
    Моето мнение е базирано на личен опит...аз имам образование и от БГ и тук,но опита ми беше само в БГ (главен счетоводител,финансов директор и тн)........
    Няма да кажа голяма дума,че сигурно съм подала поне 500 апликации( и то само за позиции,за които съм мислела,че имам реален шанс),.....ами навсякъде викат - много добро образование,чудесна работна история и тн ,но искаме опит в УК.....и това ми отне години......
    Така,че това,че ще се размаха една диплома от УК не значи нищо,а и толкоз пари според мен не си струва. Ако живееш,работиш тук и учиш покраи това - тогава е ок. Ако ще инвестираш готови пари - не си заслужава.....аз поне не бих го направила. А тези студентски заеми..много е добре,докато доиде време да плащаш обратно......200-300 на месец...и не си решаваш ти колко да плащаш,а ИР праща писмо на работодателя каква сума да уддържа....
    Аз ако трябва да избирам - бакалавър в БГ и после друг курс тук....,ще бъде в същата позиция ....

Напреднал Аватара на The Lily
    Post Thanks / Like

според мен не трябва дори и да се замисляш каде да у4иш. разбира се 4е в УК. мисалта ми е следната: записваш бакалавър в УК и докато у4иш ще си намериш работа part-time която е сварзана със специалноста ти. хем ще имаш УК образование хем УК work experience. това ще е достатъ4но да си намериш работа, не е нужно дори да записваш магистратура. Ина4е ако се върнеш в БГ ще имаш 4 year gap in your work-experience, а пък и БГ дипломата не е пристижна като УК дипломата.

Напреднал
    Post Thanks / Like

според мен изобщо не бива да се замисляш: завърши тук. особено ако си по-амбициозен/на и искаш да си намериш работа не където и да е. макар че съм в различна сфера, мисля че нещата са еднакви навсякъде: като ми видят образованието в документите и изобщо не ме и търсят за интервю. ами много ясно, като им погледна на интернет стр. как почти всички кадри са завършили примерно в оксфорд или bath, да речем, какво значение има за комисията някъв си български университет .
    още, да не забравяме за скрития расизъм който съществува в тази страна: трябва не да си добър, а най-добрия ,за да успееш. ако имаш възможност, завърши тук, така най-малко ще си наравно с англичаните поне на старта, имам предвид един ден като си търсиш работа. а дори и да става дума за academic research , полесно е ако си завършил/а тук. после, тези Ј24 000 дето ги казваш, с това образование оттук, ще си намериш свястна работа и ще ти се изплатят на втората година. не всичко е пари, инвестицията в образование нещо на което не може да се сложи цена.

съмняваща се Аватара на krasi_sot
    Post Thanks / Like

Мой близък,който е завършил Техническия университет във Варна,работеше във TV five ,без да е с UK диплома.Е,ако имаш повече средства можеш да избереш UK ,но сега има толкова много програми с които можеш да учиш тук на по-късен етап,за по-високите степени-магистратура и т.н.Ти решаваш.

Напреднал
    Post Thanks / Like

разбира се, че може да работи тук и с българска диплома, толкова много българи има които го правят кой повече кой по-малко успешно. и все пак, като кандидатсваш в топ компании/фирми и пр. и дипломата, и опита имат страшно голямо значение.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички взели участие по темата. Подал сам документи през УЦАС за ( City University,Вестминстер,Метрополитън ,Queen Marry и Кингс College) .
    Като цяло май нито един от тези университети не е с добро реноме за финанси ).Днес говорих с менажера във фирмата където работя,относно образованието в UK и той ми каза ,че тук идват да учат чужденци от богати фамилии които после се връщат обратно в собствените си държави и като цяло доста от университетите са просто добър бизнес .Не знам дали е така ,иска ми се да не е,но определено доста се замислям.......
    Последно редактирано от Alxambra : 17-03-2007 на 11:01

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

така озаглавена темата и въпросите които поставяш и размишленията ти, изглежда си на кръстопът жизнен, поне аз оставам с впечатление че не си мн сигурен в решението да учиш ли, да не учиш ли
    Бих ти казала - какво по-хубаво от едно ново начало...!!
    Уважавам мн хората, които във вече по-зряла възраст решават да учат. Между другото, това е тертип на немските кореняци студенти. Един бг студент ми разправяше че в Германия като учил (престой от около девет години), бил един от най-младите студенти, повечето немски състуденти били на около и над 28г. Идеята им е че не започват веднага докато не обиколят тук там и не разберат за себе си какво искат да правят, да учат ли и т.н.

Мисля че най-добрата инвестиция която можеш да направиш за момента е в близките месеци да се отдалечиш за малко от Лондон и си зададеш въпросите:
    какво искам да ми се случва и правя след пет години
    и какво в перспектива след 10 години
    Sub Footage

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте отново ). Получих оферта за място в University of Wеstminster ,специалността е : BA Honours Business-Financial Management. Какво ви е мнението за Westminster ? Дилемата е ще си струва ли и какво бих могъл да очаквам след евентуална бакалавърска степен . Приятелката ми завърши магистратура в Westminster (international law) и вече година и половина не може да започне работа по специалността. Вие имате ли нещо да споделите по въпроса ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. The university of Strathclyde (undergraduate)
    От A_A във форум Образование в UK
    Отговори: 35
    Последно мнение: 22-12-2011, 19:11
  2. undergraduate - master of arts
    От volen_S във форум Образование в UK
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-10-2010, 20:56
  3. Undergraduate - Film Studies само с TOEFL в UK и лесен прием?!
    От aRtERy във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-09-2007, 16:27
  4. prehvurliane na pari
    От dayoff във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 14-03-2006, 16:49

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове