Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 41 от общо 41
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Спешна контрацепция. ако ви потрябва Постинор в ЮК

То хубава дискусия се е заформила......хубаво е да знаеш,ако имаш нужда,ама за 25 лири са поне 20 кутиики Постинор от БГ..не знам колко струва сега,едно време беше 3 лева кутииката.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    То хубава дискусия се е заформила......хубаво е да знаеш,ако имаш нужда,ама за 25 лири са поне 20 кутиики Постинор от БГ..не знам колко струва сега,едно време беше 3 лева кутииката.
    май е някъде към 15-20 лева за 2 хап4ета

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от NAT
    май е някъде към 15-20 лева за 2 хап4ета
    Едно време беше 3 лв за 4 хапчета.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

постинор дуо - 10лв., ама като си на зор ще дадеш не 25 паунда, ами 250
    Wild is the wind

5. БЛАГОДАРЯ redhead thanked for this post
    Нов потребител Аватара на maxima
    Post Thanks / Like

умните жени умеят да се пазят,и винаги имат резервни хапчета от гореспоменатите за всеки случай,човек винаги може да се предпази!!!смятам,че този форум е мн полезен и дано повече жени го прочетат!

double trouble Аватара на redhead
    Post Thanks / Like

така е, ама човек най-добре се учи като му дойде до главата. винаги съм се чудела защо жените се поставят сами в такива ситуации, докато аз самата не изживях стреса....
    тука е мястото да напомним, че и презервативите действат само 97%- познавам човек, който си е 'патил' от това.
    Последно редактирано от redhead : 22-02-2007 на 10:44

Нов потребител Аватара на maxima
    Post Thanks / Like

да,съгласна съм за презервативите,дори и ежедневните контрацептиви не са на 100% сигурни,в случай,че се взимат и антибиотици,с една дума,да му мислим жените!има и едни инжекции,които се бият на 3 месеца,но затях нямам подробна информация....

Старо куче Аватара на Dick Hurts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от maxima
    умните жени умеят да се пазят...
    ще използвам случая да ви кажа един виц!

Една съпруга забременяла и казала на съпруга си, той не повярвал - щото много я пазил и решил да я води на лекар да провери дали няма грешка. Минали през кабинета и доктора потвърдил бременността. Тогава съпруга попитал доктора:
    -А бе докторе да няма някаква грешка, аз толкова внимавам и я пазя, просто е невъзможно да е бременна!
    -Вижте господине, тая работа е като при шофьорлъка, ти колкото и да внимаваш - другите не внимават!

10. БЛАГОДАРЯ Charlotte, няма, kumana thanked for this post
    edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

цяло кощунство бе да благодаря за виц-а първо преди самата тема, но Рнох аз много оценявам присъствието ти изобщо в този сайт
    пп току що озвездих темата
    Sub Footage

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

Какво мислите за контрацептивни инжекции? Някой предпазва ли се по този начин? На мен ми звучи доста добре да не мисля хапчетата всеки ден, а ефективността била същата. Но не съм решила още, мисля си, ако има някакъв страничен ефект и не ми понесе и да вземам отново хапчета, няма ли множко да ми дойде.
    Wild is the wind

Нов потребител Аватара на TervelK
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Спешна контрацепция. ако ви потрябва Постинор в ЮК

Има лекари за това.Всеки е индивидуален и на всеки препаратите се отразяват по различен начин.година и половина работих в аптека и на колко простотия се нагледах.Идват, искат лекарства без рецепти, а дали им трябват?А дали не са алергични...Луда работа сме българите ей

Постинора вече го няма в мрежата, сега е изместен от Ескапел, който е с 10 лв по-скъп.Кво да се прави търговията с лекарства си е легалния наркобизнес

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Спешна контрацепция. ако ви потрябва Постинор в ЮК

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението
    Какво мислите за контрацептивни инжекции? Някой предпазва ли се по този начин? На мен ми звучи доста добре да не мисля хапчетата всеки ден, а ефективността била същата. Но не съм решила още, мисля си, ако има някакъв страничен ефект и не ми понесе и да вземам отново хапчета, няма ли множко да ми дойде.
    индивидуално е
    пробвай с подкожен имплант ако иска6, активността му е за 3 години.
    има жени, на които зле им понася, познавам и такива за които е ок, действително въпросът е строго индивидуален.
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

15. БЛАГОДАРЯ Charlotte thanked for this post
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

по повод конкретен случай, исках да добавя нещо много важно не само за спешната, но за контрацепцията като цяло - МОЛЯ ВИ, не пийте контрацептиви ако имате диагностицирана мигрена или епилепсия!!

при пристъпи /мигренозни или епилептични/ + контрацептиви се увеличава риска от инсулт страшно много!!

надявам се всички сте наясно че трябва да правите периодично пауза след няколкомесечен прием на контрацептиви...

миналия ден ни цъфна пациентка с частично отпадане на зрението /квадрантопсия/ след мигренозен пристъп, ползваща контрацептиви вече 23 години...тва което видяхме на ядрено-магнитен резонанс беше шок за всички... толкова много инсулти из целия мозък, че беше чудо как тая жена нямаше други оплаквания освен с окото...

при пушачи риска е още по-висок.

исках просто да предупредя за тези, които вероятно никога не са чували за този риск...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

17. БЛАГОДАРЯ priestess, Charlotte thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

не знам дали го чете някой този този форум, за първи път попадам тук, но все пак ще попитам, опасни ли са тези хапчета за жената по-нататък, броят ли се за аборт или не , изведнъж се замислих че не съм казвала на гениколога си че съм пила преди 5 години едно такова, а всъщност имам поликистозни яйчници, никаква менструация ако не пия Ясмин,та може ли кистите и това хапче постинор да са свързани и сама да съм се окипазила
    Последно редактирано от melisa : 07-09-2010 на 13:27

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от melisa Виж мнението
    не знам дали го чете някой този този форум, за първи път попадам тук, но все пак ще попитам, опасни ли са тези хапчета за жената по-нататък, броят ли се за аборт или не , изведнъж се замислих че не съм казвала на гениколога си че съм пила преди 5 години едно такова, а всъщност имам поликистозни яйчници, никаква менструация ако не пия Ясмин,та може ли кистите и това хапче постинор да са свързани и сама да съм се окипазила
    доста хора го четат този форум.
    не, няма връзка между това хапче и твоите поликистозни яйчници.
    нито пък начин по който това може да "се брои" за аборт.

Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RNOH Виж мнението
    По повод питане от потребител реших да пусна нова тема.

Въпроса беше дали има аналог на Постинор в ЮК и дали може да се вземе без рецепта.

не се сещам за името с което този препарат се продава в ЮК, но то не ви е и нужно. купува се абсолютно без рецепта.
    ако сте направили гафа, тичайте до най-близкото фармаси и поискайте "emergency pill" / "pill for emergency contraception"

струва 25 паунда, една таблетка е и преди да ви я дадат ще трябва да попълните един въпросник и фармацевта ще ви зададе няколко допълнителни въпроса за да е сигурен че може да ви даде хапчето.
    хубаво е да се вземе до 24 след акта, не че не може и по-късно но степента на защита ще е по-малка.
    аз бих посъветвала едновременно с хапчето да си вземете и 1/2 аспирин защото взимате високодозиран хормонален препарат и особено при жени пушачки и особено ако са над 35 г. риска от тромбоза е повишен.
    прочетете хубаво упътването.
    Дрънннннн......
    Казва се MORNING AFTER PILL . Всяка една аптека го предлага,само дето трябва да се вземе пред аптекаря, там на място, ако сте на income support, си всемате рецепта от вашия GP и ви е безплатно. Иначе струва Ј22.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Смешна Коледа
    От HoOki®™ във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-12-2009, 23:23
  2. Смешна новина!
    От 3dimensional_ME във форум Други новини
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-05-2005, 15:58
  3. Спешна молба!
    От Red Baron във форум Общ форум
    Отговори: 2