Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 18 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 429
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Английски колежи и Университети ,Кои,Колко,Как,Къде

Всички въпроси по избор и записване в колеж или университет задавайте тук и ще намерим отговора им!

2. БЛАГОДАРЯ zoxoxo, silistra, detimail, Gazata, taurus and 14 others thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Kyrsove

интересъвам се от кърсове за дърводелец.
    ако някои може да посочи адреси,цени,продължителност и т.н....
    благодаря
    Последно редактирано от Suzanne : 17-04-2008 на 19:48
    с БЪЛГАРИЯ в СЪРЦАТА !!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

понеже това ми е първо мнение в този форум не съ сигурен дали тук точно му е мястото. Ако не е, надявам се да ми простите. Аз съм все още в България, но смятам септември, когато завърша, да отида да уча в Лондон. По- точно в City of London College. Ако някой може да ми каже дали колежът е добър, ще му бъда много признателен. Благодаря предварително.

Нов потребител Аватара на mechoPuh
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Английски колежи и Уневерситети ,Кои,Колко,Как,Къде

привет!
    сина ми е 9 кл. в момента в Bg в немска езикова гимназия. от лятото ще живеем в Лондон и не знам какво да правя с него - дали да го оставя да завърши в Bg средното си образование или да го взема в Uk. Ако го взема как ще стане с ученето там. Очевидно сте наясно със системата. Дайте съвет .

6. БЛАГОДАРЯ tkaragyozova thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

ме4о пух, 9 клас се равнява на 11 година в средното у4илище тук, когато се държат вси4ки матури. не съм сигурна дали синът ти може толкова бързо да се пренастрои кьм тукашната система и да държи матурите - сигурна съм 4е е интелигентен,,както всяко бълг. дете, но езиковият и културен шок може да му дойде в пове4е, си мисля. не съм запозната подробно с обстоятелствата ти, но ако бях аз, щях да го оставя да си завърши в БГ и след това да го насо4а в колеж или пр. това е ли4ното ми мнение, но нека и други потребители да кажат, пък ти ще си решиш в последствие.

8. БЛАГОДАРЯ nikele thanked for this post
    Напреднал Аватара на pisanka81
    Post Thanks / Like

Моето мнение е също да оставиш сина си да си завърши средното си образование в Б-я, като интензивно изучава и английски език, ако след това смята да идва тук.
    С дипломата за Средно Образование от Б-я може да се кандидатсва в университет тук. Така че той няма да има проблем да продължи образованието си.

10. БЛАГОДАРЯ djorji thanked for this post
    Post Thanks / Like

Честно казано и аз съм много объркана и не знам как да постъпя. Паралелно с немската гимназия той в момента приравнява и английска, така че двете неща вървят успоредно, но по отношение на материала на знам как се движи BG образованието. Предполагам, че ако тръгнем на вариант да замине - най-много да върне една година назад за да може да покрие всички тестове и изисквания .
    Доста неща изчетох във форума, но не ми стана ясно какви са всъщност нивата, които той ще трябва да покрие за да може да вземе средно образование и след това да учи в университет ? Има ли нещо по-специално, ако иска да учи архитектура ? Много сте внимателни , благодаря

Напреднал
    Post Thanks / Like

да ти кажа право, имам една позната, 4иято 16 г. дъщеря дойде тука преди време, искаше моми4ето да се запише в 11 година и не й разрешиха щото не била във необходимата възрастова граница, демек навършила годините. записа се в барнет колидж и си изкара матурите, които искаше и май е студентка ве4е,,не съм сигурна.
    за да вземе средно образование, както казваш, синът ти трябва да държи матури GCSE - колкото пове4е, толкова по-добре. задължителните предмети са: математика, английски и науките, като там има възможност за избор: може да държи един комбиниран изпит по биология, химия, физика (трипъл сайънс), комбинация от две от по-горните три дисциплини (дабъл сайънс) или всяка една от трите поотделно. вси4ки останали предмети са по желание, но пак казвам: колкото пове4е и колкото по-добри оценки, толкова по-добре. защото като иска да запише А левел в колеж(което е междинния период след средно у-ще и преди университет ) , матурите имат зна4ение за това колко А левелс ще му разрешат да прави. а след това от А левелс естествено зависи кой университет в каква специалност ще го приеме.
    май стана голяма каша, дано си ме разбрала правилно.
    специално за архитектурата не знам, то за това във всяко у-ще си има т.нар. career advisors които насо4ват и ориентират у4ениците какво да правят в бъдеще, но наистина не съм запозната с тази специалност.
    струва ми се оба4е, 4е той може да кандидатсва и с бълг. диплома за средно образование, май има и други изисквания но не съм сигурна.
    защо не се поровиш в сайтове на универститети, пиши им по емейл и те ще ти кажат какви са изискванията в конкретния слу4ай. а много вероятно ще намериш отговора на самите сайтове.
    направи търсене във форума, писахме тука за разли4ните степени на образование, матури и т.н. има цели тредове на това посветени.
    успех!

Post Thanks / Like

Много благодаря за съветите ! Ще трябва да пробваме, няма как, т.к. не ми се иска да го оставяме в BG. Контрола от баба и дядо е различен ...
    Разгледах различните теми и доста неща ми се поизясниха . Имам още един въпрос ? A-level - това общо название за този междинен период ли е или по всеки предмет си има А-levels ?
    Кои colleges ще препоръчате, към които може да се обърна за инфо ?
    Освен това чух и за някакво немско училище в Лондон, нещо знаете ли по въпроса ?
    Много благодаря за информацията.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mechoPuh
    Много благодаря за съветите ! Ще трябва да пробваме, няма как, т.к. не ми се иска да го оставяме в BG. Контрола от баба и дядо е различен ...
    Разгледах различните теми и доста неща ми се поизясниха . Имам още един въпрос ? A-level - това общо название за този междинен период ли е или по всеки предмет си има А-levels ?
    Кои colleges ще препоръчате, към които може да се обърна за инфо ?
    Освен това чух и за някакво немско училище в Лондон, нещо знаете ли по въпроса ?
    Много благодаря за информацията.
    По всеки предмет има А левълс....колкото повече А левълс има толкова по добре,това му дава възмжност да отиде в по-добър университет след това.

Post Thanks / Like

Koи колежи препоръ4вате ?

user Аватара на Soledo
    Град
    UK , BG
    Post Thanks / Like

Предлагам ти да пишеш на britishcouncil . Те обясняват , дават инфо , изпращат разни брошури и каталози на учебни заведения . http://www.britishcouncil.org/Bulgaria
    Дават инфо и кой фирми в бг съдеистват за намиране на подходящ колеж .Ето някои от тях , ходете и питайте какви са възможностите и какво е най-добре .
    ESH Study Abroad ; Sofia ,33 Gen. Parensov Street ,tel 02 981 2231; [email protected]
    http://www.usitcolours.bg/ ; [email protected]
    http://www.integraledu.com/
    Надявам се да съм била полезна

Напреднал
    Post Thanks / Like

ме4о пух, не казваш къде ще живеете, в коя 4аст на УК, това има зна4ение. това не е като в БГ: у4илищата с реноме да се броят на пръсти. има стотици колежи в лондон и УК, много зависи от раойона където ще живеете, от предпо4итанията на теб и на сина ти, от това какви предмети иска да взима и т.н.. намерих някои линкове, но пове4ето са за университети, например:
    http://www.scit.wlv.ac.uk/ukinfo/col...map/accall.php : за лондон

http://www.scit.wlv.ac.uk/ukinfo/fel...arate_boroughs - за УК.

ще се опитам да ти намеря линкове на колежи по-късно. опитай и ти търсене в нета. ако намериш нешо интересно, не забравяй да го пуснеш тук.

Напреднал
    Post Thanks / Like

ето какво открих за 6 форм колежи:
    http://uk.dir.yahoo.com/Regional/Cou...Form_Colleges/

този сайт ми се струва по-пълен и дава по-богат избор от колежи, предлагащи А левелс:
    http://www.uk250.co.uk/College/

ако със сигурност знаеш къде то4но ще живеете, може да направиш търсене за най-близкия до теб колеж, ето тук: www.upmystreet.com (между другото, аз много го оби4ам тоз сайт 4е вси4ко си откривам от него)
    аз например живея в Барнет и ето какво ми излезе като списък от вси4ки sixth form colleges в района:

http://www.upmystreet.com/local/scho...r=distance_ASC

може да си ги подредиш по дистанция, по име, по успех и т.н.

аз ли4но мисля, 4е е добре да уто4ниш къде ще бъдете и тогава да търсиш подходящ колеж. успех

19. БЛАГОДАРЯ nikele thanked for this post
    Post Thanks / Like

Thanks Nel!
    Все още не знам къде ще живеем, може би ще е някъде около Лондон, на юг или на изток, нямам представа . Всъщност първо трябва да изберем училището и после ще търсим къде ще живеем. Мъжа ми в момента е на квартира така че сме flexible . По-важно е училището за детенце ( дънгалак над 1,80 ) да е добро. Затова и толкова настоятелно питам . Порових в нета открих

http://www.wentworthcollege.co.uk/index.htm

също и някои неща в Hendon, но нямам представа къде точно се намира .
    Ще пусна и другите .

Напреднал
    Post Thanks / Like

този колеж е в северен лондон, между другото. и е 4астен, не знам дали видя това. ина4е зву4и добре.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Мечо Пух,
    Мисля,че е много важно да изясните в коя част на Лондон ще живеете защото е невъзможно детето да пътува от единия край на града до другия.Разстоянията са големи,а и като го записвате ще ви питат за адреса на който живеете.Незнам как ще възприемат факта,че нямате постоянен адрес...или казвайте настоящия адрес на баща му.Дори и да не живеете там за постоянно пак е нещо.
    Аз също смятам,че преди матурите ще е трудна адаптацията.Ако знае добре езика може да се яви...Незнам дали ако вземе ниски резултати може да се яви повторно,за по добър левъл...

В книжарниците продават мнооооого помагала и според мен с бг знания може перфектно да се подготви и сам по биология,химия,физика,математика,английския вероятно ще му е по труден тъй като не е само език като степен на владеене.

Аз съм от тези майки,който за нищо на света не си оставям децата друг да ги отглежда затова бих те посъветвала да купите всички възможни помагала и да сяда да учи от сега.Много от нещата сигурно ги знае,но трябва да ги прочете и на английски.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ето един линк на една от най известните вериги книжарници + как изглеждат учебниците за подготовка за въпросната матура.Към този учебник по някои предмети,напр. математика има и няколко работни тетрадки.

http://www.whsmith.co.uk/whs/go.asp?...220&Menu=Books
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

The Gem of God
    Град
    Somewhere in the middle of nowhere, by the sea and by the Garden...
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Мечо Пух,

както се спомена по-горе сина ти е в тукашната 11 година на държавните училища, когато държат изпитите по ГЦСЕ.
    За тези изпити подготовката започва от year 10 изе учи две години, като оценките по задължителните и избрани предмети са натрупваши се от двете години, където крайния писмен изпит е сами до 25% от оценката.

Задължителните изпити са: English, Science (double), Maths, Religious Education и Гражданско(не си спомням абривятърата)

Изборните предмети са до 4 - Language, History, Geography, Art, Драма, Graphics, РЕ, ПЕ и останалите.

Има и един Core Subject - до 1 той е компонентен - напр. Health and Safety, Social Царе, Тоурисм and Leisure, Перформинг Арц, Food and Nutrition Technologies и т.н

В Различните цолежи се предлагат различни Core субжецц в зависимост от профила на цолежа.

Тези предмети е задължително да се изберат в средата на Year 9. Обучението започва в Year 10. Има и Fast Track гроупс но те се предлагат на ученици с вече провен record of achievements.

Както се спомена по-горе в постинзите. Друг вариант е ученето в някой частен college, срещу заплащане. Има някои предлагат покриване на ГЦСЕ-та за една година.

А-левелс са преметите обучавани в горната степен на средното образование при желание на ученика. (т.е средното обр. завършва на 16 години) и ако има нужния успех (нива). Обучението продължава 2 години (т.н. Sixth Form) и е с цел кандидатстване в University. Допускат се ученици, които са издържали успешно ГЦСЕ-тата и то с оценки над С (Ас и Бс) по избраните предмети.

През първата година на А-левелс-а се учат АС предмети, където максималния брой в момента е намален до 4. В края на първата година се държат изпити по тези предмети и се продължава във втората с 3-те предмета, където успеха е най висок (А и B). В края на втората година се държат А левелс изпитите по 3-те предмета.

Записването за Университиес става в началото на А-левелс-а, като Университетите започват да следят представянето ти по ГЦСЕ-а и АС левелс, където в края на първата година се викат учениците за interviews и до средата на втората вече почти със сигурност се знае кой къде ще учи и кога ще започва. Но крайното влизане става след като се получат резултатите of poslednite izpiti, естествено.

СЪВЕТ: най добре е сина ти да си завърше средното в БГ, като усилено се подготвя за САЦ изпити там/ТОЕФЕЛ, които се признават тука, ако иска да следва пътя на university.
    Има и други квалификации, които не изискват формално представяне на дипломи от БГ, достатъчно е да знае английски много добре - това са така наречените НВЯ левелс - от 1 до 4, които могат да се вземат към различните колежи като редовен студент, задочен или Home study. Има и програма според която, ако си под 21 обучението в колеги за НВЯ левелс е безплатно или на много ниска тцена. Тези НВЯ нива са ценени точно толкова високо колкото и другите и се придобиват по-бързо. Шансовете за намиране на работа са еднакви.
    Последно редактирано от Zara : 04-02-2006 на 00:15 Причина: Моля,пишете на кирилица

25. БЛАГОДАРЯ Dolly, nikele thanked for this post
    Post Thanks / Like

Ситуацията изглежда доста комплицирана честно казано ...
    Аз също съм от майките, които сами си гледат децата, така че ще опитаме да се преборим с образованието в Uk. Нивото му на английски е ниво на английска гимназия , литература така или иначе по-нататък няма да учи , много се надявам за една година да покрие Gcse-та и да продължи или най-много да учи още една година, така или иначе в Bg му предстоят още 3 години учене в гимназия .
    Ако оставим настрана обективните заключения - какви са личните Ви впечатления от средното образование в Uk, как го приемат децата, доволни ли са ?

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mechoPuh
    Ситуацията изглежда доста комплицирана честно казано ...
    Аз също съм от майките, които сами си гледат децата, така че ще опитаме да се преборим с образованието в Uk. Нивото му на английски е ниво на английска гимназия , литература така или иначе по-нататък няма да учи , много се надявам за една година да покрие Gcse-та и да продължи или най-много да учи още една година, така или иначе в Bg му предстоят още 3 години учене в гимназия .
    Ако оставим настрана обективните заключения - какви са личните Ви впечатления от средното образование в Uk, как го приемат децата, доволни ли са ?
    Много от децата тук не са учили в България или както нашите са били само в 1-ви и 2-ри клас и нямат база за сравнение.
    Сега попитах големия син как би се почувствало едно 16 год. момче като нов ученик,идващ от друга държава.Каза,че първоначално всички ще искат да му станат приятели и като го попитат от къде идва очакват да им отговори от някое познато (поне като име )за тях място и като им отговори "България"- млъкват.
    Относно нивото на образованието доста се изписа във форум "Мама".Ако ще е в държавно училище трябва да се занимава допълнително,ако е в частно е доста по добре и мисля,че можете да разчитате само на училището.

Знаете ли,че с английска диплома за завършено средно образование може да кандидатства в България само като чужд студент ?
    За архтектура изискват 62% от най високата оценка по математика и физика +изпит по рисуване и такса от 2000 долара на година.Първоначално децата учат 8 месеца български.Незнам как стой въпроса ако децата са някакви познания по български,например майчиния им език е български.

Също,един от свободноизбраните предмети за матурата (тук)може да бъде модерен език и този език може да бъде български.

Напреднал Аватара на Божидар
    Post Thanks / Like

за всекиго по нещо:

http://www.educationuk.org
    http://www.educationuk.org/pls/hot_b..._links&d=links
    http://www.ucas.ac.uk/
    http://www.ukcosa.org.uk/pages/advice.htm
    http://www.oncourse.co.uk/

Надявам се ,че в горепосочените линкове ще отктриете каквото ви интересува.
    :D :D :D "Vincit qui se vincit"

29. БЛАГОДАРЯ nikele thanked for this post
    Post Thanks / Like

Най-много ме притеснява - как ще е приет сред тези деца. Той и без това е доста пасивен и е от типа деца, които чакат някой да ги забележи, но като му обърнат внимание става много контактен.

Може би наистина частно училище ще е по-добро решение .

После предпочитам да учи архитектура, но не в Bg .

Напреднал
    Post Thanks / Like

а питала ли си го той какво иска всъщност? на тази възраст децата са малко особени, ами ако той не ще да напусне средата си и приятелите? трябва комуникация с децата, да му обясниш ти какво умуваш за неговото бъдеще и защо и след това да вземете заедно решение. извинявай, не искам да ти се меся, ти си знаеш най-добре, но имах тук една позната, дето имаше страшен проблем да накара детето си да остане, то искаше да се връща в БГ, пак така на тази възраст беше...

Post Thanks / Like

много сме говорили по темата.
    отначало не искаше и да чуе, но бяхме за 10 дни при баща му в Лондон и като се върнахме каза, че можело и да замине. предпочитал всички да сме заедно на едно място. явно и на него му е омръзнало да сме все сами .
    в момента се колебае - един ден решава, че няма да замине, но после решава, че е по-добре за него с оглед переспективите за учене, т.к. много иска да стане архитект .
    оставам с впечатление, че се притеснява повече дали ще си намери приятели , дали българчетата, които живеят там ще искат да се сприятелят с него, все такива работи ...
    показвам му всяка нова инфо, която имам. трудно се говори с teenager, 16 год. ще навърши през септември, настроенията се менят доста бързо .

Страница 1 от 18 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 09-05-2010, 11:37
  2. Отговори: 11
    Последно мнение: 31-01-2009, 15:55
  3. Отговори: 11
    Последно мнение: 07-08-2007, 17:48
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 27-05-2007, 10:44
  5. Отговори: 4
    Последно мнение: 15-10-2005, 21:10

Отметки