Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 18 от 18 ПървиПърви ... 8161718
Резултати от 426 до 429 от общо 429
    woodrawn
    Guest

По подразбиране За: Английски колежи и Университети ,Кои,Колко,Как,Къде

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    Относно първия въпрос за езика - не ми е ясно какво точно питаш. Когато кандидатстваш за университет, обикновено те искат да издържиш тест като TOEFL/IELTS , понякога и други подобни са вариант. Това е тест, за който се плаща еднократно и трае няколко часа, не е обучителна програма.
    Безплатно висше образование няма. Факт е, че (1) в Англия/Уелс, ако учиш Full-time, имаш право на заем, който да покрие таксата ти за обучение за всяка година, който заем връщаш само след като завършиш и имаш доход над 21000 паунда (в момента това е прагът). В (2) Шотландия в момента таксата се покрива от правителството за всички EU students и тя не се връща - предполагам това евентуално може да се доближи до "безплатно".
    За такива "фирми" не знам, пък и не разбирам как може да променят графика ти в университета просто така. Ако искаш да работиш, докато учиш, може да разгледаш някоя part-time програма в университет, но там е възможно да има разлики в заема, който можеш да получиш и критериите.
    Тук - https://www.gov.uk/student-finance/loans-and-grants - може да видиш инфо за заемите в Англия/Уелс, а тук - Student Awards Agency For Scotland - за Шотландия.
    Мерси много за изчерпателния отговор. За езика ме интересуваше места в Лондон където мога да изучавам нивата , който са нужни за университета и където мога да си изкарам сертификата който ми трябва за да кандидатствам.Нивото ми на аглийски не е лошо , но предполагам това не ми стига.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте. 12 клас съм и искам след завършването ми да уча на Острова,но съм много объркан и не съм наясно с много неща. Първо искам да попитам какво точно е колеж,тъй като знам,че не е висше(поправете ме ако греша).Как се кандидатства в колеж? Какви документи са ми необходими,за да бъда легален там? Средни такси на колежи? Изпуснах да кажа,че искам да карам ESOL. Благодаря предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, другари.
    Мисля да кандидатствам магистратура в UK. Въпроса ми е свързан с дипломата. Чудех се дали трябва да бъде преведена или преведена и легализирана. Потърсих информация във форума и видях, че това зависи от дадения ВУЗ(или там както ги наричат на Острова). Та как да ги запитам тези албионци на английски? Например: "Should I send you my diploma translated or translated and legalised(with apostille)?"
    Грасияс.

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Само преведена от заклет преводач, без легализация.

5. БЛАГОДАРЯ Plana thanked for this post
Страница 18 от 18 ПървиПърви ... 8161718

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 09-05-2010, 11:37
  2. Отговори: 11
    Последно мнение: 31-01-2009, 15:55
  3. Отговори: 11
    Последно мнение: 07-08-2007, 17:48
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 27-05-2007, 10:44
  5. Отговори: 4
    Последно мнение: 15-10-2005, 21:10

Отметки