Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 18 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 75 от общо 429
    Нов потребител Аватара на mechoPuh
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Английски колежи и Уневерситети ,Кои,Колко,Как,Къде

Цитирай Първоначално написано от Zara
    По-добре да знаеш предварително какво те чака(да си знаеш присъдата де)
    Не мисля, че някой въобще има право да ме съди като майка , която иска най-доброто за своето дете.

Благодаря много за информацията, която ми предложихте по важните за мен въпроси.

Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде !!!

Post Thanks / Like

Здравейте,
    Най-накрая получихме визи и бих искала да споделя радостта си с Вас !!! Мисля, че се спрях и на училище за детето !

Нов потребител
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Имаи предвид,че не е само частното училище и таксата за него. Много е важно и в какъв раион ще живеете,а хубав означава висок наем или скъпи къщи. Не мисля,че сина ти би имал самочувствие да каже ,че живее под наем.....мисли и за тези неща......

И кое е срамното на живея под наем????????
    Всичките доидохте тука с купени къщи ли???
    desita

4. БЛАГОДАРЯ p-m-p thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mechoPuh
    Здравейте,
    Най-накрая получихме визи и бих искала да споделя радостта си с Вас !!! Мисля, че се спрях и на училище за детето !
    Честито, МечоПух! Успешно адаптиране на теб и детенце
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Благодаря Ви, адаптацията май ще е по-трудна за мен, но поне цялото семейство ще сме заедно !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Mечо Пух, как се адаптира синът ти?
    Питам, защото аз съм на 15г и заминавам в държавно училище септември 2007.
    Миналата седмица посетих с родителите ми училището и много ми хареса. Учителите много мили, двора с голяма поляна за футбол, цяла сграда по музика, дори, ако съм разбрала правилно, мога да взимам срещу заплащане частни уроци по пиано в училището.
    Основната сграда стара от 18 век, с дървени стълби, на стената портрет на първата директорка, на първия отбор по тенис, въобще училище с история.
    Колегите на родителите ми изпращат децата си в частни колежи, но има доста лоши страни там. Спят в сгради, където са почти само чужденци, има и доста българи. Условията са лоши, все са без интернет, баните са мръсни. В частните училища бройката на чужденци е голяма, затова англичаните се отдръпват и държат на дистанция от тях. Образуват се изолирани групи от чужденци, в които отношенията също не са идеални, защото всички си вирят носовете един пред друг, нали татко е богат и ме е изпратил в скъпо училище. Единственото хубаво е, че матурата е интернационална, IB, а в държавните A левела не е признат в чужбина като универсална матура, а само като матура по специалността, което ти отрязва възможностите да следваш каквото ти хрумне след това.
    Намерих и хора, при които ще живея, доста е бедничко, но и сумата не е голяма.
    Четох, че в Англия, за разлика от Америка, не се говори за пари. Така че не вярвам, някой да съди за мен по това къде живея, с какво се обличам, къде пазарувам. Не вярвам някой да ме пита в кой хотел са родителите ми, какви са им колите, къде ходим през лятото.
    В момента си правя страница в нета, там ще описвам впечатленията си след септември.
    Ще се радвам да прочета други мнения.

double trouble Аватара на redhead
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Vanilla
    Ето ти линк към секцията Образование на в-к Гардиън (един от най-реномираните вестници тук):

http://education.guardian.co.uk/

В менюто Schools от ляво на заглавната страница има най-различни опции вкл. съвети как да избереш за най-подходящото училище за детето си (http://education.guardian.co.uk/best...66632,00.html).

Ето тук е класацията на Гардиън на университетите в УК, имай предвид, че това е цялостна класация, добре е да погледнеш и класацията по предмета, който те интересува напр. архитектура (на страницата има опция да избереш предмет в полето Choose a subject):

http://education.guardian.co.uk/univ...163901,00.html

Ей сега погледнах, Кеймбридж, UCL и Рединг са топ университетите за архитектура.

Ето тук виж официалната класация на училищата от министерството на образованието (обаче трябва да знаеш пощенския код или името на квартала):

http://www.dfes.gov.uk/performancetables/

Ето тук е секцията Образование на един друг от най-авторитетни вестници, The Times:

http://www.timesonline.co.uk/section/0,,591,00.html

В общи линии класациите на Гардиан & Таймс са най-авторитетните и за училищата и за университети. Таймс са по-традиционни (консервативни), Гардиан са малко по-вляво по отношение на политическите и социалните си възгледи (либерали).

По отношение на частните училища - имай едно на ум, че повечето от децата, които ходят там са от средната и по-горната средна класа и ако искаш детето ти да се чувства на място въпросът не опира само до плащането на училищната такса. В по-реномираните (и скъпи) частни училища ходят деца, които зимата карат ски в Швейцария, а лятото прекарват на вилата в Южна Франция. Това е образно казано, разбира се, но предполагам разбираш какво искам да кажа. Естествено, ако можете да си позволите този стандарт на живот - прекрасно и за вас и за сина ви

Успех!

последният параграф е мнoго меродавен. разбира се зависи от училището. моят приятел е изкарал и началното и средното си образование в public school и по думите му- да, образованието, което получават децата е на сравнително по-високо ниво от на държавните у-ща (тука не изключваме свестните държавни у-ще, за които обикновено има голям наплив). но....имайте предвид кръга, в които ще попадне детето и дали то ще е подготвено за шокът- става въпрос за деца, идващи от заможни семейства, което неминуемо включва сравнения на материална основа и изхвърляния. снобизмът е широко разпространен. от друга страна- перспективите за добро образование са блестящи- като се имат предвид и таксите, които се плащат, това се очаква

долната класация на частните у-ща е от миналата година:
    http://www.top-schools.co.uk/league-...g-schools.aspx

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Dolly
    Mечо Пух, как се адаптира синът ти?
    Питам, защото аз съм на 15г и заминавам в държавно училище септември 2007.
    Здравей, Доли!
    Синът ми учи в интернационално училище, където няма англичани въобще, освен учителите, разбира се. Освен него има още една българка, която живее в общежитие, но е доволна от условията, т.к. сградата е нова и всичко е все още чисто и подредено. Системата е А-левел, не IB. Мисля, че се е адаптирал напълно към учебния процес, но може би единствения проблем е, че няма много приятели тук, с които да излиза. Иначе е доволен да учи тук, атмосферата е различна - всеки има цел, която гони, иска да постигне нещо, а и усилията дават положителен резултат. На тази възраст е много важно да се вижда това, за да има желание да направи повече.
    Пожелавам ти много успех и позитивна настройка.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Искам да попитам дали някой знае нещо за London college of Business & Finance. Аз се свързах с една българска фирма, която организира приема от България в този колеж, казва се "Ванеста"ЕООД. Ако някой е използвал нейните услуги или знае нещо по въпроса моля да пише. Аз имам голямо желание да следвам в Англия и тази фирма предлага добри условия но не съм сигурен в нейната коректност. Благодаре предварително!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от naik
    Аз се свързах с една българска фирма, която организира приема от България в този колеж, казва се "Ванеста"ЕООД.
    Здравей!
    Не съм чувала за тази фирма, но бих ти препоръчала да се свържиш с Интеграл. Тяхната коректност е проверена.

12. БЛАГОДАРЯ naik thanked for this post
    Напреднал Аватара на The Lily
    Post Thanks / Like

Здравейте! Искам да попитам дали някой знае нещо за London college of Business & Finance. Аз се свързах с една българска фирма, която организира приема от България в този колеж, казва се "Ванеста"ЕООД. Ако някой е използвал нейните услуги или знае нещо по въпроса моля да пише. Аз имам голямо желание да следвам в Англия и тази фирма предлага добри условия но не съм сигурен в нейната коректност. Благодаре предварително!
    Нямам представа за фирмата Ванеста, и за този колеж не съм чувала.
    Не си губи времето с такива фирми. По-добре кандидатстай в един от големите унивеситети в Лондон директно. Таксите за образование ще са почти еднави.
    Major Universities(Those ranked by The Guardian and The Times newspapers, 2006) [2] In brackets is each college's national ranking based on 122 universities in the UK. The first number is from The Guardian, the second from the Sunday Times [3])

London School of Economics ³ (3,3)
    University College London ³ (4, 5)
    Imperial College London ¹ ³ (5, 4)
    School of Oriental and African Studies ³ (6, 22)
    King's College London ³ (7, 13)
    Goldsmiths College, University of London (18, 45)
    Royal Holloway, University of London (20, 25)
    City University, London ¹ ² (21, 48)
    Queen Mary, University of London ³ (29, 34)
    Brunel University ¹ (31, 50)
    University of the Arts London (34, 54)
    Kingston University ¹ (49, 65)
    University of Westminster (53, 91)
    Roehampton University (69, 92)
    University of East London (71, 112)
    University of Greenwich (89, 111)
    London South Bank University (95, 106)
    Middlesex University¹ ² (98, 95)
    Thames Valley University (99, 110)
    London Metropolitan University

14. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Post Thanks / Like

За всички които се интересуват: London School of Economics and London Business School are the most prestigious educational establishments in London; they are on a par with Cambridge and Oxford.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

И на мен не ми стана много ясно от какъв зор се налага да се ползваш услугите на фирма и какво конкретно ще направи фирмата,което човек сам не може да си направи...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз нямам високо ниво в знанията си по англииски език. На това ниво на което е езика ми няма да мога да издържа TOEFL. Този колеж предлага подготвителна година през която да изучавам англииски там и след това да кандидатствам по програмите за обучение. Фирмата пък помага за изпращането на необходимите документи за приема и записването. Вие как бихте постъпили ако сте на мое място?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз нямам високо ниво в знанията си по англииски език. На това ниво на което е езика ми няма да мога да издържа TOEFL. Този колеж предлага подготвителна година през която да изучавам англииски там и след това да кандидатствам по програмите за обучение. Фирмата пък помага за изпращането на необходимите документи за приема и записването. Вие как бихте постъпили ако сте на мое място?
    Бих си организирала всичко сама.
    1. За да си спестя малко разходи ще залегна над англииския в България,също и за TOEFL изпита.

2. После ще си потърся колеж/университет и ще си направя директен контакт и ще си движа нещата..

Абе всеки си харчи и прави сметка на неговите си пари..ти ако имаш пари,плащаи на измислени фирми и тн.....какво ти помагат?да ти сложат документите в един плик и напишат адреса?

19. БЛАГОДАРЯ naik thanked for this post
    Post Thanks / Like

Всеки унивеситет предлага курсове за подготовка по английски. Тоест къде ще учиш английски няма значение. В това отношение избери според финансовата си възможност. Но за бакалавър или магистър е добре да си в университет.
    Но честно казано ще ти излезе 10 пъти по-евтино ако си наемеш учител в България и там се подготвиш по ТОЕФЛ.

21. БЛАГОДАРЯ naik thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички! И все пак ако някой може да ми помогне да разбера дали London college of business & finance съществува въобще в Лондон да пише.

double trouble Аватара на redhead
    Post Thanks / Like

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Английски колежи и Университети ,Кои,Колко,Как,Къде

Здравейте на всички форумци!Радвам се,че ви има и се надявам да бъдете отзивчиви към притесненията ми. Опитах да се справя сама,но изглежда се изгубих в гората от информация.Anyway...
    Аз съм Борислава,ученичка 10 клас в английска гимназия(в България),а пък сестра ми сега завършва седми клас.От лятото ще живеем при баща ми в Лондон(NW 11).
    Моля посъветвайте ме относно процедурата за избор и кандидатстване в college (за мен) и secondary school (за сестра ми).Имам впредвид какви документи са ми нужни от БГ,има ли специални изисквания,deadlines etc? Към Nel i Mecho pooh,моля споделете какви са впечатленията ви от колежите в Barnet i Hendon,защото се предполага,че това е районът в който ще живеем!!!
    Предварително благодаря на всички отзовали се

Skype-name: nejna_misteriq

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Английски колежи и Университети ,Кои,Колко,Как,Къде

Цитирай Първоначално написано от mysteria Виж мнението
    Здравейте на всички форумци!Радвам се,че ви има и се надявам да бъдете отзивчиви към притесненията ми.....

Здравей, аз съм ученик в тукашен колеж, и пристигнах тук, точно на възрастта, на която в момента е сестра ти.

Като за начало искам да ти обясня за начина на разделение на класовете. В случай, че сега завършваш 10ти клас, това означава, че си набор '90, и имаш навършени 16+ години. Първото, което трябва сама да прецениш е до каква степен ти е добър английския, както и какво точно искаш да учиш, и дали ще ти бъде нужна допълнителна подготовка за въпросните предмети, спрямо езика.

Колежите по принцип са 2 години, но аз бих ти препоръчал тригодишен курс, за да можеш да поработиш върху езика си, както и да постигнеш по-добри резултати. Това за теб като подготвяне от теб самата.

За сестричката ти, ако е родена преди септември, когато пристигне тук ще бъде 10 клас. Ако е след септември ще бъде 9ти. Такава им е програмата. Аз лично бих посъветвал, независимо от датата на раждане, да започне от година 9. Понеже 10-11 клас се правят курсове наречени GCSE (General Certificate of Secondary Education), които по-нататък ще са и нужни за кандидатстване в колеж. Хубаво е да си е стъпила на караката, преди да ги започне, за постигането на по-добри резултати.

Относно документи, преведете си дипломите за завършване, и всякакви други грамоти, награди и т.н., или поне най-важните, защото тук се отнасят много позитивно към някой, който те виждат, че може да учи и да постига. Мисля, че за кандидатстване, дипломите (удостоверенията) ще бъдат единственото важно нещо. Разбира се и наличие на легален паспорт и документи за жителство (ако ги потърсят).

Deadline-a по принцип е края на учебната година. Но, аз например, дойдох в Лондон средата на Юли, и успях да си намеря училище. Така че, не е невъзможно. Хората работят и през лятото, отивате на място и питате. На повечето места, ще бъдат повече от щастливи, да ви приемат.

Още нещо, което ми хрумна. Ако искате да сте двете, за всеки случай, потърси училище, което има и своя "6th form College". Нещо като СОУ-то в България. Смисъл учат както ученици, така и колежани под един покрив. Мисля, че ме разбираш, макар че не знам колко добре го обясних.

Това е от мен, ако имаш други въпроси ще бъда щастлив да ти отговоря.
    Последно редактирано от Kamen : 28-05-2007 на 16:21
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

26. БЛАГОДАРЯ mysteria, Dolly thanked for this post
    ...... Аватара на benasi
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Английски колежи и Университети ,Кои,Колко,Как,Къде

един типичен въпрос :

Kой е списъка със университетите и колежите в uk, които се признават от ХО, и учейки в тях full time, си взимаш разрешение за 20-те часа работа на седмица ?

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

само едно уточнение - това, че учиш в тях и кандидатстваш за за разрешение да работиш, не означава че при всички случаи ще го получиш разрешението.

ей сега ще потърся линка ..със списъка

Izwini me, не мога да си спомня къде е листа
    Последно редактирано от kumana : 04-07-2007 на 16:56
    Sub Footage

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от benasi Виж мнението
    един типичен въпрос :

Kой е списъка със университетите и колежите в uk, които се признават от ХО, и учейки в тях full time, си взимаш разрешение за 20-те часа работа на седмица ?
    Цитирай Първоначално написано от kumana Виж мнението
    само едно уточнение - това, че учиш в тях и кандидатстваш за за разрешение да работиш, не означава че при всички случаи ще го получиш разрешението.

ей сега ще потърся линка ..със списъка

Izwini me, не мога да си спомня къде е листа
    това беше линка http://www.dfes.gov.uk/
    Sub Footage

...... Аватара на benasi
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Английски колежи и Университети ,Кои,Колко,Как,Къде

Kой е списъка със университетите и колежите в uk, които се признават от ХО , а не департамента за образование ........

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Всички въпроси по избор и записване в колеж или университет задавайте тук и ще намерим отговора им!

Искам да попитам вярно ли е, че мога да кандидатствам само в 6 университета по 1 специалност, или в един университет 6 специалности от едно направление.
    Става дума за кандидатстване в Англия за бакалавърска степен, след средно образование завършено в България след 2007г.

Страница 3 от 18 ПървиПърви 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 09-05-2010, 11:37
  2. Отговори: 11
    Последно мнение: 31-01-2009, 15:55
  3. Отговори: 11
    Последно мнение: 07-08-2007, 17:48
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 27-05-2007, 10:44
  5. Отговори: 4
    Последно мнение: 15-10-2005, 21:10

Отметки