Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 11 от 18 ПървиПърви ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 275 от общо 429
    Старо куче Аватара на luiza
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Английски колежи и Университети ,Кои,Колко,Как,Къде

Цитирай Първоначално написано от CAPPIE Виж мнението
    За най-лесно кандидатствайте през интеграл ако особено университетите, които сте си избрали са в листата на университетите, с които интеграл работи ще ви подготвят документите безплатно според мен е най-лесно, а доколкото знам имаме право на по 5 университета
    Пич , още ли не си изчел форума? Вземи го направи моля ти се!

University of York
    BEng Computer Science 2010

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от luiza Виж мнението
    Пич , още ли не си изчел форума? Вземи го направи моля ти се!
    Изчел съм каквото ми трябва и съм си създал някаква представа за мене си, която ми е дотатъчна дори вече се свързах с университета, в който ще кандидатствам а и някои форуми може повече да те обаркат намерил съм хората, с които ще кандидатсваме заедно спокойно...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Имам няколко въпроса и се надявам да можете да ми помогнете.
    От известно време се заинтересувах за образование в чужбина, конкретно за UK, но май малко късно се сетих. Попрочетох из форума и разбрах, че срока за подаване на документи е 15 януари. Видях, че ми трябват мотивационно писмо, препоръка от учител, диплома и TOEFL. Та аз се чудя какво точно представлява мотивационното писмо, нещо като такова, което се праща и при кандидатстване за работа (някъде искат такива).
    Препоръката от учител също не разбирам точно какво трябва да е. Кой учител трябва да ти я даде?
    Разбрах също, че може да се подадат документи дори и да нямаш все още изкаран TOEFL, така ли е?
    И най-важното което ме интересува - предполагам, че вече е късно за мен да кандидатствам за 2010/2011, тъй като нямам нито едно от изброените по-горе неща (само диплома 5.70). За колко време се набавят нужните документи и с оглед на срока 15 януари има ли смисъл според вас тепърва да тичам да вадя документи и т.н.
    Ще съм благодарен, ако помогнете да намеря повече инфо относно кандидатстването.
    Предварително се извинявам, ако съм объркал темата.

Нов потребител Аватара на Delly Witter
    Град
    Indifference str. 101
    Post Thanks / Like

На всичките ти въпроси е отговорено на доста места във форума.
    Накратко: мотивационното писмо е нещо като есе, в което тр да обясниш защо искаш да учиш дадената специалност, защо в Кралството и да опишеш извънкласни дейности, които си вършил в у-ще.
    Препоръката е в свободен текст, най-добре да е от учител, който те познава добре и е свързан по някакъв начин със специалността, която искаш да влезнеш.
    И за двете има лимит на думи и редове, които тр да се спазват, ако разгледаш темите за мотив. писма и препоръки във форума, ще разбереш вс, което те интересува. Няма да ти отмене мн време.

В отговор на въпроса ти дали си закъснял - зависи какво искаш да учиш и колко си експедитивен. Според мен спокойно можеш да си подготвиш документите преди 15-ти, вс зависи от теб, не се изисква чакане на бюрократични процедури и т.н.
    Ако наистина го искаш, харесай си 5 университета, провери има изискванията (дали приемат хора с бг диплома), напиши си мотивац. писмо и си намери препоръка и си готов.
    И да, може да се кандидатства преди да си изкарал тойфел, само тр да напишеш кога мислиш да го държиш или кога си се записал да го държиш.
    Click here to be disappointed.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря за информацията. От тук нататък ще видя вече какво ще направя.

пристрастенА Аватара на Jordy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zombaio Виж мнението
    Много благодаря за информацията. От тук нататък ще видя вече какво ще направя.
    И не си публикувай мотивационното писмо в нета, че от UCAS ще те обвинят, че си го преписал.

LoVeR
    Град
    aww <3
    Post Thanks / Like

Хахах, те да не следят целия интернет :O

immortal Аватара на TempleGuard
    Post Thanks / Like

Подадох документите онзи ден и в последния момент добавих и глазгоу, а досега мислех само Лондон и въобще не съм наясно как е в Шотландия. Защо бакалавъра им е 4 години, а не 3, като в Англия?? Знам, че едва ли е така, но да не би да земаш за 4те и магистър с бакалавъра?
    П.С. Ето и специалноста University of Glasgow :: Degree programmes A-Z :: Psychology
    When I get sad I stop being sad and be AWESOME instead. True story.

Нов потребител Аватара на Delly Witter
    Град
    Indifference str. 101
    Post Thanks / Like

Нз защо е така, но просто е така. Излизаш си еквивалент на бакалавъра в Англия след тези 4 години. Няма значение от специалността (с изключение на BA, което се учи 5 години и излизаш магистърска степен, която обаче е еквивалент на бакалавър в Англия).
    Click here to be disappointed.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Nqkoi moje li da mi prepora4a kursove po angliiski v London, full-time, koito sa na priemliva cena i davat studentski prava.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от denebilius Виж мнението
    Nqkoi moje li da mi prepora4a kursove po angliiski v London, full-time, koito sa na priemliva cena i davat studentski prava.
    потърси във форума има достатъчно инфо за такива , не чакай на готово . Лично не се сещам в момента къде във форума гледах и затова така пиша , но провери . Даже мисля бяха и в този подфорум някъде !!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здр търся си курс по англиски.но искам да се водя студентка.ако някои може да ме посъветва моля

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте. Аз съм 11 клас и смятам след като завърша средното си образование в България, да кандидатствам в Лондон. Имам първи и втори сертификат на Cambridge и ми предстои да държа IELTS. Насочил съм се към маркетига, рекламата, мениджмънта. От университетите в Лондон много малко наистина имат такса около 3000, по-елитните са над 9000 лири. Затова искам вашето мнение дали е по-добре да кандидатствам в университет от ранга на Westminster/ London Metropolitan или да остана в България. Все още продължавам да търся курсове на нормални цени, но вече губя надежда.

avi8or Аватара на essence
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kolyo Виж мнението
    Здравейте. Аз съм 11 клас и смятам след като завърша средното си образование в България, да кандидатствам в Лондон. Имам първи и втори сертификат на Cambridge и ми предстои да държа IELTS. Насочил съм се към маркетига, рекламата, мениджмънта. От университетите в Лондон много малко наистина имат такса около 3000, по-елитните са над 9000 лири. Затова искам вашето мнение дали е по-добре да кандидатствам в университет от ранга на Westminster/ London Metropolitan или да остана в България. Все още продължавам да търся курсове на нормални цени, но вече губя надежда.
    Гледаш само таксите за Home students. UK/EU са с едни и същи такси, в общия случай за 2010/2011 не надвишават 3290 GBP в който и да е университет.
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

Здравейте, изчетох доста от темите тук, но пак не ми стана ясно приравняването на дипломите.
    Бг диплома от Колеж, степен професионален бакалавър на какво се равнява в Англия? Мога ли да кандидатствам за магистърска програма?
    Благодаря предварително

Нов потребител
    Post Thanks / Like

cocaloca, най-добре да пишеш и да попиташ директно унитата, към които си се насочил или admission's office някакъв.
    ---
    В Шотландия архитектура има в Единбург, Дънди, Стратклайд, Робърт Гордон и "Glasgow school of art" , само че това скул ъф арт никъде не фигурира по таблиците! Дали е лицензирано? Имат сайт, иначе...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте
    Имам едни проблем--пратиха ми къндишънъл от Бирмингам, но изискванията са ненормални. Искат 5 по френски и 4 по математика, което си е ок.. НО искат и 6/6 диплома?! Как по дяволите може да стане това?! Моята агентка се обаждала и са и казали, че за другата година ще го оправят.. да го пиша ли изобщо като чойс? Принципно доста искам там..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

здравейте , завърших наскоро бакалавърска степен в България по специалността Руски и Английски и в момента мисля за магистратура в Англия. Не искам да ставам учител а по скоро да работя в туризма или в някаква фирма като офис асистент например и затова бих искал да изкарам магистратура в тази насока. Засега това което успях да намеря е една програма наречена интеркултурна комуникация в университета в западна Англия в Бристол(eдин от малкото ун-и които я предлагат) и една програма по управление в туризма в Салфорд близо до Манчестър. Издръжката за мен е голям проблем така от значение е това да мога да си намеря почасова работа. В ун-а на Есекс също предлагат интеркултурна комуникация но Колчестър не е голям град и не знам дали ще мога да си намеря работа. Трябва ми съвет относно какво бих могъл да запиша и къде. Благодаря предварително.

19. БЛАГОДАРЯ vladur1 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Трябва ми някой, който учи, е учил, има познат който учи, мислел е да учи или просто знае нещо от обща култура за Kingston College London!

reality is dreaming Аватара на Kamen
    Post Thanks / Like

Сподели какво те интересува.
    Ever tried? Ever failed? No matter. Try again! Fail again! Fail better!

It's the way we see the world!
    http://www.youtube.com/watch?v=eChdxmjHoMw

Нов потребител
    Post Thanks / Like

нямам конкретни въпроси, по скоро впечатления ме интересуват!

edit: Kingston University, а не College :D
    Последно редактирано от Logistics : 02-05-2010 на 23:20

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте
    В момента съм 11 клас и имам намерение да кандидатствам в Англия. Тази година взех IELTS с 8, като специалности се интересувам главно от право и психология, но ми е трудно да се насоча към конкретни университети. Ще съм благодарна на предложения.
    Освен това се чудя относно дипломата си - никога няма да бъде пълно отличие заради физическото (хах..), което се мотае между 4 и 5. Понеже гледам, че добрите университети искат колкото се може по-висока диплома, това спъва ли ме много?

Black Pepper on top Аватара на Rymsi
    Град
    Varna/Guildford/Glasgow
    Post Thanks / Like

Ако е само физическото не би трябвало да имаш проблеми с приемането в едни от най-добрите университети, при наличието на силно мотивационно писмо
    University of Glasgow Student Network Advisor
    Ask a Student

Напреднал Аватара на widz
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jenesaispas Виж мнението
    Здравейте
    В момента съм 11 клас и имам намерение да кандидатствам в Англия. Тази година взех IELTS с 8, като специалности се интересувам главно от право и психология, но ми е трудно да се насоча към конкретни университети. Ще съм благодарна на предложения.
    Освен това се чудя относно дипломата си - никога няма да бъде пълно отличие заради физическото (хах..), което се мотае между 4 и 5. Понеже гледам, че добрите университети искат колкото се може по-висока диплома, това спъва ли ме много?
    Надявам се знаеш, че ако завършиш право в Англия, можеш да практикуваш само там, съответно същото за Уелс и Шотландия. И да, ако нямаш проблеми с останалите предмети не би трябвало да е чак такъв проблем едното физическо, още повече можеш да се явиш след 12 клас на изпит за промяна на оценката.
    Running over the same old ground.
    What have you found? The same old fears.
    Wish you were here.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Надявам се да задавам въпроса си на правилното място. Някой може ли да ми помогне с информация по въпроса дали трябва да съм резидънт в Англия мин.3 години към започване на съответния курс, за да получа студентски заем?

Страница 11 от 18 ПървиПърви ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 09-05-2010, 11:37
  2. Отговори: 11
    Последно мнение: 31-01-2009, 15:55
  3. Отговори: 11
    Последно мнение: 07-08-2007, 17:48
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 27-05-2007, 10:44
  5. Отговори: 4
    Последно мнение: 15-10-2005, 21:10

Отметки