Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 121
    Нов потребител Аватара на pariss
    Post Thanks / Like

По подразбиране защо създаваме деца?

Понякога в съзнанието ми изплуват въпроси,някои от които доста странни за общоприетия морал и здрав разум(ако такова понятие съществува въобще)В повечето случаи подтискам тези въпроси избутвам ги назад но така не ги решавам и те не след дълго пак изплуват в съзнанието.Един от тези въпроси искам да задам тук в форума за да видя вашата реакция и мнението ви.Въпросът е защо създаваме деца,нови човешки същества?На пръв поглед въпроса е глупав сякаш отговора винаги е бил налице но ако се замислим наистина това съвсем не е така.Дали го правим механично(като животните)дали по инерция защото това е било пропагандирано и се пропагандира все още като висша ценост и добродетел.По времето на комунизма знам дори че след 22(мисля)ако нямаш деца се е плащал ергенски данък.За мен това е един от наи важните въпроси да не кажа наи важният защото от него тръгват корените на всичко.Обикновенно общоприетото мнение е голяма и еуфорична радост виждаики новият живот и неговата хубава и блестяща страна но със въвличането на човешкото същество в света ние също го обричаме и на нещастия,болка и накрая на неизбежна смърт.Лесно е да се гледа едностранчиво като загърбваме това което не ни харесва но дали това е правилниет начин.За мен не и мисля че всеки един претендираики да бъде съзнателно и мислещо същество трябва да намери отговор на този въпрос и да поеме отговорност за деиствията си или да признае себе си за несъзнателно същество деистващо и водено единствено от инстинктите си.

2. БЛАГОДАРЯ madlena, merry, Bekii, nesi, des thanked for this post
    Пичкаджия Аватара на Don_Toni
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: защо създаваме деца?

Аз ще ти кажа защо повечето хора правят деца, първо 70% от децата не са планирани, дали заради режима на тока, дали заради студените студентски квартири, или просто от неграмотност, но децата се появяват. След това наблюдаваме така типичната картинка - булка с корем в 7-8 месец. И след като се появи непланираното чудо, то започва да изпълнява кривите нереализирани мечти на родителите си и да служи за оправдания на техните несгоди и простотии. Общо взето с две - три думи тва е положение.
    Все някой трябва да върши и мръсната работа!

4. БЛАГОДАРЯ anastasiys, vladur1 thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Абе нали света затова е просъществува,...защото се правят деца...едни умират,други се раждат...ако се прекъсне кръга ,света ще се затрие след няколко хиляди години. Дали ще имаш дете и защо е само въпрос на личен избор - случаино,неслучаино,планирано..както щеш го разбираи.....

6. БЛАГОДАРЯ Leyla, whiteangel thanked for this post
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от pariss
    Въпросът е защо създаваме деца,нови човешки същества?.
    Гледай Children of men - една хипотетична ситуация, при която изведнъж човечеството спира да се възпроизвежда...
    Wild is the wind

8. БЛАГОДАРЯ няма, lady, anastasiys thanked for this post
    народен човек
    Post Thanks / Like

брато кво да ти кажа,сърбежа е страшна работа веднъш започнеш ли няма спиране колкото повече чешеш толкова повече сърби

10. БЛАГОДАРЯ anastasiys thanked for this post
    Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Абе нали света затова е просъществува,...защото се правят деца...едни умират,други се раждат...ако се прекъсне кръга ,света ще се затрие след няколко хиляди години. Дали ще имаш дете и защо е само въпрос на личен избор - случаино,неслучаино,планирано..както щеш го разбираи.....
    аз още не съм прочел цялата тема, само да ти кажа, че само след сто-150 години света ще е толкова скапан и обезобразен че едва ли на някой освен на милиардерите ще му се живее, па незнам за продължаване на рода...

12. БЛАГОДАРЯ anastasiys thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

понякога може би всеки си задава въпроса Заслужава ли си? И особено на тези времена когато се страхуваш от всеки на улицата.Особено когато децата са достатъчно големи и запоцнат да ходят на вън сами а ти стоиш в къщи и ги мислиш.Но пак си имат и техните предимства...

14. БЛАГОДАРЯ anastasiys thanked for this post
    user only Аватара на cisco
    Град
    England,Surrey
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Няколко хиляди години???Та колко трае един човешки живот?До 80г и всичко ще е бон-бок...

16. БЛАГОДАРЯ anastasiys thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Защо да се затрие светът?Ако по някаква причина човека изчезне от земята тя по скоро би си отдъхнала.Но ние хората сме станали толкова самолюбиви и егоцентрични,което е междудругото животинско качество,че сме изтребили всичко живо наоколо с изключение на все по намаляващите резервати по света.Поради това че сме отстранили естествините си конкуренти и болести световната популация е нарастнала и продължава да нараства застрашително.Според мен следващата стъпка която ще ни направи наистина хора а не само по име е да се справим и овладеем самите себе си

18. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    Нов потребител Аватара на VICTORITA
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: защо създаваме деца?

Абе хора,стига с това черногледство-смисъла на живота е да оставиш нещо след себе си (поне за мен е така).Създаването на живот е движещата сила в природата.Въпроса според мен е не защо създаваме деца,а дали сме готови за това.....

20. БЛАГОДАРЯ SvetlaS, *butterfly* thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: защо създаваме деца?

Цитирай Първоначално написано от VICTORITA Виж мнението
    Абе хора,стига с това черногледство-смисъла на живота е да оставиш нещо след себе си (поне за мен е така).Създаването на живот е движещата сила в природата.Въпроса според мен е не защо създаваме деца,а дали сме готови за това.....
    Не само,че е движеща сила в природата,а също и крайният,материален резултат,проявление от любовта на двама човека от противоположен пол.Наистина главният въпрос е готови ли сме за това!Аз все още не съм си отговорила(значи не съм готова),затова и нямам деца.Иначе създаването е лесна работа,бих казала даже приятна.
    Never approach a bull from the front, a horse from the rear or a fool from any direction!

22. БЛАГОДАРЯ lady thanked for this post
    абрибърдабърче Аватара на Mona
    Post Thanks / Like

не знам какво мислите вие, но аз за сетен път се убедих (на база личен опит и на близки хора - приятели около мен/, че няма такова понятие като "готов за деца" - или е твърде рано, или се учи, или градиш кариера, или оправяш материални благинки, или няма подходящ човек/момент/страна...или изведнъж е твърде късно...

не знам, но и все чета че не е добре да има твърде голяма разлика между поколенията...сменят се ценностни системи, губи се някак връзката...интересното е, че децата се срамуват ако родителите им са много по-възрастни от тези на връстниците им...

истината за мен си остава в това, че децата не бива да се поставят просто като (само) цел - те са си едно съвсем естествено натурално продължение на нещо много хубаво, когато сте срещнали любимия човек и някак тогава всички останали обстоятелства/пречки/затруднения позагубват своя смисъл и тежест...
    Последно редактирано от Mona : 20-05-2007 на 21:16
    ако някой срещне някого в цъфналата ръж...

24. БЛАГОДАРЯ nina nik, vladur1, Leyla, whiteangel thanked for this post
    papata
    Guest

Ей ви на смисъла на Децата, Живота, и личността...
    http://www.youtube.com/watch?v=FDatJGA1MY8

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!

Аз мисля, че от една страна това е инстинкт за продължаване на рода, което ни кара да искаме да имаме деца. От друга страна, когато сме с любимият човек, децата са желаното обогатяване на връзката. Частица от него, частица от нас и ето едно ново човешко същество. Дали сме готови? Не мисля че има такъв момент наистина. Да си родител е нещо което ни поставя винаги в ситуации в които незнаем какво да направим, и много често може би ще мислим че не сме направили онова което трябва. Няма училище за майки и бащи. Всеки един от нас се опитва да направи от детето си по-добър и проспериращ човек от самите нас. А според какър критерии по-добър и по-проспериращ, то това е различно за всеки. Някои искат децата им да бъдат богати, да имат кариера, да са признати в обществото като проспериращи и като добри индивиди. Да се гордеят с тях, да не се срамуват. Да бъдат повече от онова което ние самите сме.

Други искат децата им да се задомят, да имат семейство, деца и така живота да върви.

Хора различни и критерии такива.

Но, че децата идват, страдат и умират, това като се замислим би обезсмислило желанието ни да имаме деца, ако незнаем защо и ние самите живеем. Какъв е смисълът на живота? Това е въпрос който терзае много хора, но малко имат отговор.

Аз вярвам, че ние живеем за да служим на Създателя, и това усмисля целият ни живот, както и живота на децата ни.

27. БЛАГОДАРЯ SvetlaS thanked for this post
    Напреднал Аватара на dundy
    Post Thanks / Like

А защо да живеем ако не създаваме деца. Какво бихте правили ако сте решили да не създавате деца. Ще работите, пътувате, купонясвате, учите, помъдрявате и т.н. и какво от това. Какво ще оставите на света.
    Аз лично смятам че децата освен всичко описано в по-горните постинги ни дават възможност да оставим знанията и мъдростта който сме акумулирали след себе си и дано да ги направим по-добри и грижовни към околните от самите нас. Може би това е и начина да оцелее света. А и така светът се развива защото всяко следващо поколение стъпва върху познанията оставени от предходните. Вярно е че тая еволюция започва да се изкривява но затова се надявам да има повече достатъчно прозорливи и талантливи деца който да успеят да променят посоката.

Освен че децата са и най красивото и чисто нещо на света. Преди да се роди синът ми имах много двоумения и съмнения но сега не мога да си представя как съм могла да живея без него.

29. БЛАГОДАРЯ SvetlaS thanked for this post
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Желанието да имаш дете е нещо естествено, когато си с правилният човек до себе си. Трудно може да се планира. Има ли любов и единение в една връзка, няма как да не дойде и желанието да се сътвори дете. Зачеването е свещен процес. При мен децата дойдоха, когато бях готова за това, наистина желани. Само няколко години преди това се ужасявах при мислълта, че мога да забременея. Ето, признах си нещо много лично, но така беше.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Нов потребител Аватара на sladichka
    Post Thanks / Like

Smile Относно: защо създаваме деца?

Още преди зачеването на първото ми дете се чувствах готова да стана майка, въпреки, че бях само на 22 години. Тогава след бурна, студентска, изпълнена с много любов и емоции връзка, със съпругът ми решихме, че е време да си направим едно бебче. За наша радост успях да забременея след 3 месеца страшни мъки … и 9 месеца по-късно се появи първият ни син. След осем години, почувствах, че за един кратък период от време, какъвто е периода, даден ни от държавата за отглеждане на малко дете, жената, си заслужава да загърби работата и кариерата си и да се отдаде на желанието си да стане майка, в момент, в който се чувства готова за това. Така направих и аз. Сега се радваме на две желани и планирани деца, плод на нашата любов.

32. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Дон Тони е най-прав за мен :D

34. БЛАГОДАРЯ prolet thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosepetal Виж мнението
    Дон Тони е най-прав за мен :D
    Той това го е казал преди повече от 5 години!!!!

И може да си е променил мнението........
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Малко от децата са планирани. И не ние ги създаваме, а те създават нас. Ако им позволим съзидателната дейност разбира се. Но, всеки си знае. Ще има пак люти битки по тая тема. Някои чакат да станат готови...
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

37. БЛАГОДАРЯ karollin, iliyan65, Leyla, galeria7 thanked for this post
    Anet
    Guest

Цитирай Първоначално написано от pariss Виж мнението
    Понякога в съзнанието ми изплуват въпроси,някои от които доста странни за общоприетия морал и здрав разум(ако такова понятие съществува въобще)В повечето случаи подтискам тези въпроси избутвам ги назад но така не ги решавам и те не след дълго пак изплуват в съзнанието.Един от тези въпроси искам да задам тук в форума за да видя вашата реакция и мнението ви.Въпросът е защо създаваме деца,нови човешки същества?На пръв поглед въпроса е глупав сякаш отговора винаги е бил налице но ако се замислим наистина това съвсем не е така.Дали го правим механично(като животните)дали по инерция защото това е било пропагандирано и се пропагандира все още като висша ценост и добродетел.По времето на комунизма знам дори че след 22(мисля)ако нямаш деца се е плащал ергенски данък.За мен това е един от наи важните въпроси да не кажа наи важният защото от него тръгват корените на всичко.Обикновенно общоприетото мнение е голяма и еуфорична радост виждаики новият живот и неговата хубава и блестяща страна но със въвличането на човешкото същество в света ние също го обричаме и на нещастия,болка и накрая на неизбежна смърт.Лесно е да се гледа едностранчиво като загърбваме това което не ни харесва но дали това е правилниет начин.За мен не и мисля че всеки един претендираики да бъде съзнателно и мислещо същество трябва да намери отговор на този въпрос и да поеме отговорност за деиствията си или да признае себе си за несъзнателно същество деистващо и водено единствено от инстинктите си.
    Да създадеш дете в днешно време е супер отговорност защото създаването е лесно отговорността идва после .На 27 съм и съм готова за това , детето ни е желано и от двама ни и е заченато с много любов.
    Дете се създава когато си готова за това и си с точния мъж.

39. БЛАГОДАРЯ Virginblack thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    Sheffield UK
    Post Thanks / Like

Здравейте от Шеффиелд UK! Аз имам дъщеричка на 2 г и 3 месеца! Дойдох тук преди месец! за съжаление оставих детето татко му в БГ много ми липсват! Та детето ми беше планирано всички помагат в къщи и въпреки това изпитвахме трудности! Няма табота , а тя трябва да яде нещо памперси а да не говорим като излезем някъде! Всичко е сложно сега си мисля 4с скоро няма да се реша да имам друго дете!
    Последно редактирано от Doondie : 02-03-2012 на 18:48 Причина: българска азбука

Liverpool's fan Аватара на iliyan65
    Град
    Wiltshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението

А бе по принцип е така, ама брояча тряа да цъка.
    Мислех да не се занимавам, ама чакай да отоворя на анка и в другата тема.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението

Интересно какво му е мнението сега

Моите подбуди да имам деца бяха чисто егоистични или може би, нямах си проблеми и реших сама да си ги създам

43. БЛАГОДАРЯ yetty, mila_2, priestess, ysmivkata thanked for this post
    Напреднал Аватара на yetty
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от merry Виж мнението
    ..... или може би, нямах си проблеми и реших сама да си ги създам
    Докато четях темата, чудех се какви са били моите подбуди, но след този коментар ми стана пределно ясно
    Никога няма да имаш втори шанс, за да направиш първо впечатление

Обичайте внуците си! Те ще отмъстят на Вашите деца

Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. СЪЗДАВАНЕ НА LTD
    От stan83 във форум Бизнес
    Отговори: 12
    Последно мнение: 08-02-2014, 19:39
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-10-2013, 21:26
  3. СЪЗДАВАНЕ НА LTD
    От stan83 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 17-09-2012, 23:36
  4. Защо бе ,деца.....