Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345
Резултати от 101 до 121 от общо 121
    Напреднал Аватара на ysmivkata
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: защо създаваме деца?

Това ми стана една от любимите теми във форума....с интерес чета всяко едно мнение и просто недоумявам какви хора съществуват и колко изкривено мислене имат...Не искам да съдя или да обиждам никой...просто искам да посъветвам някои от съфорумците да отидат да се прегледат,защото имат спешна нужда от лекар!!!

2. БЛАГОДАРЯ madlena, elicka, ElinaT thanked for this post
    Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ysmivkata Виж мнението
    Това ми стана една от любимите теми във форума....с интерес чета всяко едно мнение и просто недоумявам какви хора съществуват и колко изкривено мислене имат...Не искам да съдя или да обиждам никой...просто искам да посъветвам някои от съфорумците да отидат да се прегледат,защото имат спешна нужда от лекар!!!
    Не можем да съдим,особено ако не познаваме човека,морала му и най-вече причините,поради което мисли по един или друг начин...

4. БЛАГОДАРЯ inera888, ysmivkata, Didkus thanked for this post

Напомняме на потребителите да се придържат към темата и в дискусията да атакуват аргументите на опонентите си, а не личността им.
    Моля, съобразете се с Правилата на форума, по-специално с т. 3.
    Ако това правило не се спазва, темата ще бъде заключена.
    Това е официално предупреждение. Благодаря за разбирането.

Warrior of Light Аватара на inera888
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Кое те кара да мислиш, че човек, който не иска да има деца, не е в ред ???
    Аз смятам, че всеки човек, който си върви по пътя и не пречи на никого, си е много в ред дори. И странно, защо веднъж казваш, че не искаш да обиждаш никого, а след това заклеймяваш и изпращаш на лекар всеки, който има различно от твоето мнение. Когато децата са малки,ако не са досадни и ревливи, са сладки. После, е виждала съм интересни сцени на порасналите сладки дечица. Като се заженят ( за пример давам моя позната ) и като ѝ се случи една '' готина '' снаха, която побърка сина ѝ и го настрои срещу майка си, ела да видиш тогава сладък живот и сладки дечица... И не е само тя. Знаеш ли колко мъже и жени се променят в много гадна насока, когато де оженят ? Не ви пожелавам това де, ни най-малко. Просто....какво да ви кажа. Случаи разни, никой не е застрахован.

На времето имаше една сбирка на жени. Всички бяха женени и имаха поне по едно дете. Само една от тях беше мома. Никога няма да забравя осанката, лицето и настроението на тази дама. Беше на 94 години и изгледаше на 50. Затова пък нейните приятелки изглеждаха на 102 и потънали в грижи. Не се обиждайте, просто си казвам мнение и никого не нападам лично.

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Той Господ си знае работата и никога не би дал нещо за което не сме готови ,или не заслужаваме
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

8. БЛАГОДАРЯ Sarah, ElinaT, ysmivkata, peter thanked for this post

защо създаваме деца?
    Да обичаме и да бъдем обичани. Това е истинската любов. Малко късно се случи, ама както е казано някой там си знае работата. Може би не съм заслужавала да имам по-рано. But Love is the answer.

10. БЛАГОДАРЯ ElinaT, llyudo58, ysmivkata, merry thanked for this post
    Напреднал Аватара на ysmivkata
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от inera888 Виж мнението
    Кое те кара да мислиш, че човек, който не иска да има деца, не е в ред ???
    Аз смятам, че всеки човек, който си върви по пътя и не пречи на никого, си е много в ред дори. И странно, защо веднъж казваш, че не искаш да обиждаш никого, а след това заклеймяваш и изпращаш на лекар всеки, който има различно от твоето мнение. Когато децата са малки,ако не са досадни и ревливи, са сладки. После, е виждала съм интересни сцени на порасналите сладки дечица. Като се заженят ( за пример давам моя позната ) и като ѝ се случи една '' готина '' снаха, която побърка сина ѝ и го настрои срещу майка си, ела да видиш тогава сладък живот и сладки дечица... И не е само тя. Знаеш ли колко мъже и жени се променят в много гадна насока, когато де оженят ? Не ви пожелавам това де, ни най-малко. Просто....какво да ви кажа. Случаи разни, никой не е застрахован.

На времето имаше една сбирка на жени. Всички бяха женени и имаха поне по едно дете. Само една от тях беше мома. Никога няма да забравя осанката, лицето и настроението на тази дама. Беше на 94 години и изгледаше на 50. Затова пък нейните приятелки изглеждаха на 102 и потънали в грижи. Не се обиждайте, просто си казвам мнение и никого не нападам лично.
    Inera888,кое те кара да мислиш,че осъждам хората,които не искат да имат деца?....Това си е личен избор и аз го уважавам ,но мисля,че ще се съгласиш с мен,че изразните средства,които са използвани за описанието на децата са направо смешни,на границите на лудостта или и аз незнам как да ги определя...просто са нереални,аз дори неможах да повярвам на очите си,когато ги видях.Както и да е... съжалявам ако си се почуствала обидена,явно си се припознала.Не съм конфликтна личност и неискам да споря с никой,неискам да си налагам мнениението и в същото време не искам някой друг да ми налага неговото и да ме убеждава,че децата едва ли не са някакви изчадия!
    Все си мисля,че рано или късно ще промените приоритети си и ще поискате деца,но вече ще е твърде късно за някои неща.Казвам го като дете на такъв родител,който е бил решил да си поживее малко и децата са били последната му грижа.Баща ми чак на 45 години се е сетил,че иска деца,срещнал е майка ми,която е била само на 25 и малко след това съм се появила аз.3 години по-късно майка ми умира от рак и баща ми ни отглежда сам самичак.Когато той стана на 60 аз бях само на 16....немога да ви опиша как се чуствах...не ме беше срам,че той е възрастен и че всички ме питаха дали това е дядо ми,а ме беше страх,че нещо може да му се случи и да ни остави и той.Нямаше вечер,в която да не се моля на Господ да го запази поне още няколко години жив и сутрин едвам отварях вратата на неговата стая....Самият той много пъти ни казваше колко съжалява,че е чакал толкова време и колко неща е изпуснал и ще изпусне...опасяваше се,че няма да дочака и внуци.За мое щастие успя да види дъщеря ми и малко след това почина на 70 години... Бих дала всичко да мога да върна времето назад и да се беше осъзнал по рано.... 26 години не ми стигат с него,защото той беше най-страхотният баща на света....исках да съм като почти всички останали,които на 50-60 години все още имат живи родители,а аз на 27 си нямам никой!

12. БЛАГОДАРЯ karollin, MarkoToTeV, ElinaT, няма, llyudo58 and 3 others thanked for this post
    Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Inera888,кое те кара да мислиш,че осъждам хората,които не искат да имат деца?....Това си е личен избор и аз го уважавам ,но мисля,че ще се съгласиш с мен,че изразните средства,които са използвани за описанието на децата са направо смешни,на границите на лудостта или и аз незнам как да ги определя...просто са нереални,аз дори неможах да повярвам на очите си,когато ги видях.Както и да е... съжалявам ако си се почуствала обидена,явно си се припознала.Не съм конфликтна личност и неискам да споря с никой,неискам да си налагам мнениението и в същото време не искам някой друг да ми налага неговото и да ме убеждава,че децата едва ли не са някакви изчадия!
    Все си мисля,че рано или късно ще промените приоритети си и ще поискате деца,но вече ще е твърде късно за някои неща.Казвам го като дете на такъв родител,който е бил решил да си поживее малко и децата са били последната му грижа.Баща ми чак на 45 години се е сетил,че иска деца,срещнал е майка ми,която е била само на 25 и малко след това съм се появила аз.3 години по-късно майка ми умира от рак и баща ми ни отглежда сам самичак.Когато той стана на 60 аз бях само на 16....немога да ви опиша как се чуствах...не ме беше срам,че той е възрастен и че всички ме питаха дали това е дядо ми,а ме беше страх,че нещо може да му се случи и да ни остави и той.Нямаше вечер,в която да не се моля на Господ да го запази поне още няколко години жив и сутрин едвам отварях вратата на неговата стая....Самият той много пъти ни казваше колко съжалява,че е чакал толкова време и колко неща е изпуснал и ще изпусне...опасяваше се,че няма да дочака и внуци.За мое щастие успя да види дъщеря ми и малко след това почина на 70 години... Бих дала всичко да мога да върна времето назад и да се беше осъзнал по рано.... 26 години не ми стигат с него,защото той беше най-страхотният баща на света....исках да съм като почти всички останали,които на 50-60 години все още имат живи родители,а аз на 27 си нямам никой!
    Ти никога няма да бъдеш сама, имаш си вече едно и другото е на път слънчица. Винаги ще има някой, който да те обича. Много съжалявам за родителите ти и ти желая всичко най-хубаво! Ей такива хора, като теб заслужават щастие, а не егоистите-саможивците!

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

14. БЛАГОДАРЯ няма, ysmivkata, llyudo58 thanked for this post
    вещица Аватара на karollin
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ElinaT Виж мнението
    Ти никога няма да бъдеш сама, имаш си вече едно и другото е на път слънчица. Винаги ще има някой, който да те обича. Много съжалявам за родителите ти и ти желая всичко най-хубаво! Ей такива хора, като теб заслужават щастие, а не егоистите-саможивците!
    ElinaT,смятам,че всеки човек заслужава щастие.Това,че мнението му е различно от моето и твоето не е критерии.За това сме хора,за да сме различни
    Не се прощавам с вещицата в мен.И с феята добра не се прощавам.Различен смисъл има всеки ден -не знам, коя от двете ще играя.Противник съм - на злоба и лъжа.Проклета съм - за хора безсърдечни
    Коя от двете искаш да познаваш?Душата ми подобна е на храм -добре дошъл, щом идваш без омраза.Дребнав ли си обаче или сноб,от злото не усещаш ли тревога,ще бъда по-студена и от гроб..
    Низвергнат или хвален от света -това дори не искам да го зная.Подавам ти приятелски ръка,Човекът, ако в тебе разпозная!

16. БЛАГОДАРЯ Guеst, Nikolay Nenov, llyudo58, elicka thanked for this post
    измислен Аватара на Малогалоталотим
    Град
    в подсъзнанието
    Post Thanks / Like

Това риторичен въпрос ли е?

Защо дишаме;
    защо пием;
    защо ядем;
    защо имаме зъби;
    защо имаме кръв...

Така би трябвало да питат деца до 7-годишна възраст (който не знае - през първите седсем години от живота си човек научава доста).

Толкова ли се е подмладил този форум, докато ме нямаше?

Източникът на нашата мъдрост е нашият опит.
    Лошото е, че източникът на нашия опит е нашата глупост...

18. БЛАГОДАРЯ s_nikolova, merry thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей,
    А не си ли се замисляла,че ако не беше чакал твоят баща толкова,можеше и да не е най-страхотният?Нямаше на 20 години да срещне точно майка ти,нямаше да си ти!Възможно е и точно затова,че е Искал да си поживее,да го прави толкова страхотен.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от penelopa Виж мнението
    Не от всяко дете става човек,за жалост на квакащите го гледащи.
    Но поне това не е е нещо,което искам да коментирам в детайли тук.
    аре разкажи личната си драма наведнъж,стига си я усуквала,като турски сериал...или разказвай кво от детството ти толкова ти тежи или спри да подмяташ пар4е по пар4е!
    ще пием ли или ще говорим тая ве4ер,да знам кво да правя от по-рано!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

21. БЛАГОДАРЯ BMW6 thanked for this post
    Anet
    Guest

Аз пък се чудя що в тази тема пускат мнения хора, които нямат деца , дори не са забременявали и незнаят какво е да носиш дете в себе си , камо ли да възпитаваш ..........
    Темата е Защо създаваме деца , а не защо не създаваме деца , или защо гледаме котки , а не деца , научете се да четете , пък тогава давайте акъл .........

batko_vi_piranha Аватара на batko_vi_piranha
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Малогалоталотим Виж мнението
    Това риторичен въпрос ли е?

Защо дишаме;
    защо пием;
    защо ядем;
    защо имаме зъби;
    защо имаме кръв...

Така би трябвало да питат деца до 7-годишна възраст (който не знае - през първите седсем години от живота си човек научава доста).

Толкова ли се е подмладил този форум, докато ме нямаше?
    Приятелю, бас давам, че на въпросите , които си изброил малко хора знаят отговора. Простите въпроси са най-трудни за отговаряне...смяташ ли че ти знаеш отговора им...
    Dentibus Albis

24. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov thanked for this post
    търсеща Аватара на mila_2
    Post Thanks / Like

А дамите, които толкова ожесточено обвиняват тези който не искат деца, пращат ги да си гледат животни,да изкачват баири и прочее: замисляли ли сте се само за миг, ако зад изтъкнатата причина седи някоя друга (скрита)? Да речем, ако темата се чете от жена, която по една или друга причина не може да има деца, но не иска да го оповестява и изтъква......?! Или според вас това е съвсем друга тема? Жестоки сте...(в истинският смисъл на думата жесток)
    Говори, за да те видя...

26. БЛАГОДАРЯ elicka, inera888, smartybonita thanked for this post
    Warrior of Light Аватара на inera888
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Аз не разбирам защо хората, които плануват децата си са толкова заклеймени. Имах един колега руснак. Работеше заедно с жена си и за няколко години спестиха доста пари. Когато решиха да имат дете и прецениха, че са вече готови да станат добри родители, го направиха. И не само това, плануваха да е момченце и да е зодия лъв и точно това им се роди. Двамата спряха работа, за да си гледат детето и да си помагат взаимно. А какво става с неплануваните деца ? Всички грижи отиват на майката, тя се съсипва по цял ден с бебето, мъжа ѝ се прибира вечер скапан от работа, порадва му се за малко и ляга да спи, че утре пак. Аз на това му казвам съсипия. Мисля че разумното планиране си е умна постъпка за цялото семейство, от което всички са щастливи. Защо хората не помислят наистина да действат по разумно,а не импулсивно. Нагона си е нагон, но родителството е нещо много отговорно и не бива да се взема с лека ръка.

28. БЛАГОДАРЯ merry, Nikolay Nenov, elicka thanked for this post
    измислен Аватара на Малогалоталотим
    Град
    в подсъзнанието
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batko_vi_piranha Виж мнението
    Приятелю, бас давам, че на въпросите , които си изброил малко хора знаят отговора. Простите въпроси са най-трудни за отговаряне...смяташ ли че ти знаеш отговора им...

Да!

Осмелявам се да мисля, че не ми липсват първите седем години.

Източникът на нашата мъдрост е нашият опит.
    Лошото е, че източникът на нашия опит е нашата глупост...

30. БЛАГОДАРЯ karollin thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мисля, че над въпроса в началото на темата малко хора са се замислили....
    Създаваме живо същество, без да го питаме и го въвеждаме в един труден, тежък свят и живот - нямам предвид социален статус, а просто факта, че живота е пълен с конфликти и страдания . Детето се сблъсква с тях, още при раждането си и веднага след като се роди - то почва да страда от всички ограничения и фрустрации, които живота поднася....
    За този отговор на въпроса: "имаме деца за да се продължи рода, за да не изчезнат хората на Земята "- наистина ли мислите, че хората и Земята ще я има вечно ? Дори Вселената не я е имало вечно! И при лошата и все по-влошаваща се социална и природна обстановка - оптимисли ли сте, че един ден пра-пра-пра......внуците ви ще живеят добре на Земята? Не ги ли обричаме на страдания с желанието си да ги има? Правим ли им добро?
    Иначе мисля, че създаваме деца, заради егоистичното си желание да бъдем "нормални", "пълноценни", " продължени", така че не мисля, че е по-егоистично да нямаш, отколкото да имаш деца.
    Да инстинкт е да продължиш рода, но точно хората имаме и друго, освен инстинктите. Затова е нормално всяко човешко различие и не е странно да си задаваме тези въпроси....
    А да обожествяваме децата и да ги изкарваме "ангелчета", не мисля, че е правилно, те са деца - малки човеци, любими и прекрасни за родителите си и за другите хора, но не и съвършени, лишени от яд, гняв, злоба и всички наши човешки недостатъци....те са малки хора, които един ден също може да си задават тези въпроси....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз лично мисля, че така е устроен живота създавваме деца те създават деца и така.

don't care
    Post Thanks / Like

Някои от отговорите в тази тема за шокиращи! Ще бъда много рязка сега, но според мен именно това безхаберие за създаване на деца често без планиране, без достатъчно установена възка и най-вече-условия да бъдат гледани, е една от основните причини защо като нация толкова всичко ни куца и е накриво. Създаваме деца наляво и надясно, под прикритието, че обичаме деца, без дори да сме подготвени психически и материално да ги гледаме, после включваме бабите и дядовците да ги гледат и си продължваме живота все едно , че нищо не се е случило...
    За мен деzата са дар. Това, че аз съм имала късмета да стана родител, не ме е направило по-жена. Дъщеря ми не ми дължи нищо с това, че се е родила на този свят. Има твърде много нежеlани, необичани и изоставени деца на този свят, та да не си даваме сметка за огромната отговорност за това какво е да си родител. Moita цел е да бyда най-добрият родител, от които тя има нужда, и за мен това в голяма степен включва целта да буда щастлива и пълноценна като жена, и не само като майка. Най-глупавата грешка, която хората правят е да създават деца, с цел да спасят загиваща връзка. Да станеш родител е най-прекрасното, но и най-трудното и стресiращо събитие в живота на човека. Аз не виждам как е възможно да дадеш пълното си внимание, обич и грижа на едно бебе, ако не си поне малко подготвен психически и материално за това, и най-вече не си в стабилна връзка, иzградена от любов , с човек който ще може да сподели този прекрасен товар.
    Дъшеря ми е единствената, която може да реши, дали аз съм била добър родител като е достатъчно голяма да може да си направи заключение. През това време, двамата с мъжът ми се решили, че ни-важното е да и дадем нашето внимание и грижи, и да се опитваме да въдем колкото се може по-щастливи като двойка и индивиди. Твърде често съм наблюдавала това криворазбрано виждане, че деzата правят живота ни пълен и съвършен- не само, че е грешно, но е и вредно, защото поставя твърде голям стрес на едно малко дете, което в крайна сметка няма никаква отговорност за щастието на родителите си. Та на въпроса- защо създадохме дъщеря ми- защото съм с подходящият човек, в дъглотрайна стабилна връзка и двамата иcкахме да имаме дете. Дъщеря ни беше планирана и искана. Да бъдеш родител не е за всеки, не е естествено признание на всяка жена и не ме е направило да се чувствам по-пълноценна като индивид. Никога не бих заклеймила друга жена за извора и да не иска/ има дете, ако това е правилният избор за нея.
    Последно редактирано от the good one : 24-10-2012 на 23:19

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от inera888 Виж мнението
    Който се обижда от мнението, че децата са енергийни вампири....Е, ми ако не са такива, защо да се приема толкова лично. Човек защитава само нещата, върху които проектира себе си, своите радости или разочарования.
    Има сладки деца, има лигави деца. Не съм длъжна да харесвам втория тип, който има голям превес. Прекалено съм свободна като дух и имам други неща за вършене, за да се блокирам с отглеждането на деца. На който му харесва, нека си ражда. Не налагам на никого моето мнение какво да прави.
    А и прекалено много мои познати берат много ядове с децата си.( Радост – грижа)– 20 / 100. Та малко се плаша да рискувам. А вие си бъдете щастливи с децата, обичайте си ги, няма нищо лошо в това. Тук изразих моето лично становище по въпроса, не разбирам защо така лично го приехте.. Все ми се иска да запитам..щастливи ли сте ..бих се радвала да сте !
    Да.

Защо раждаме? Мисля, че избора не е точно наш. Децата ни учат да обичаме безусловно. Всички други видове любов... са все условни. Нито детето обича родителите си безусловно, нито родителите сe обичат безусловно... Абе сладка грижа са децата, но за мен. И то сега. Преди 15 години не исках и да чуя за деца и говорех по темата кaто някои наши съфорумци.
    Всяко нещо с времето си.
    Към тези, дето се чудят защо всички майки "подскачат" на тема деца: няма как да го разберете, докато не станете една от тях. Трансформацията е невероятна.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

35. БЛАГОДАРЯ wickedness, ysmivkata thanked for this post
Страница 5 от 5 ПървиПърви ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. СЪЗДАВАНЕ НА LTD
    От stan83 във форум Бизнес
    Отговори: 12
    Последно мнение: 08-02-2014, 20:39
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-10-2013, 22:26
  3. СЪЗДАВАНЕ НА LTD
    От stan83 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 17-09-2012, 23:36
  4. Защо бе ,деца.....