Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 121
    penelopa
    Guest

По подразбиране Относно: защо създаваме деца?

Плануваните деца,са най-голямата степен на човешки егоизъм.Клонинги!
    Децата сами се появяват при хората,които ги желаят,за да се развиват взаимно.
    Споделям си мисли,защо хората искат деца.
    Земята,няма сили да понася и изхранва при сегашното й развитие,тези които са в момента на нея.
    Всеки си знае за него.

2. БЛАГОДАРЯ victor07, des thanked for this post
    Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: защо създаваме деца?

Цитирай Първоначално написано от penelopa Виж мнението
    Земята,няма сили да понася и изхранва при сегашното й развитие,тези които са в момента на нея.
    Всеки си знае за него.
    От написаното от теб излиза, че си против децата(планувани или не).
    От друга страна, като видя усмивката на малкото човече и се разтапям.
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

4. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    penelopa
    Guest

Аз съм против плануваните деца!
    Прочети ме пак!
    Смятам,че плануваните са с цел клонинги.
    За мен е сладко,да се появи едно бебе,когато не е планувано! И разбира се ако можеш да му дадеш,най-доброто!
    Мое виждане!

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Аз съм против плануваните деца!
    Прочети ме пак!
    Смятам,че плануваните са с цел клонинги.
    За мен е сладко,да се появи едно бебе,когато не е планувано! И разбира се ако можеш да му дадеш,най-доброто!
    Мое виждане!
    Най- доброто, което можеш да дадеш на едно дете е любов, разбиране и малко връщане в детството, за да можеш да видиждаш И рез неговите очи.
    Не е трудно.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

7. БЛАГОДАРЯ Bekii, galeria7 thanked for this post
    Старо куче Аватара на one in a million
    Град
    ...
    Post Thanks / Like

детето трябва да плод на любов а не просто аксесоар в клетката на обществото
    You should never underestimate the predictability of stupidity.

9. БЛАГОДАРЯ няма, victor07 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от petipeeva Виж мнението
    Здравейте от Шеффиелд UK! Аз имам дъщеричка на 2 г и 3 месеца! Дойдох тук преди месец! за съжаление оставих детето татко му в БГ много ми липсват! Та детето ми беше планирано всички помагат в къщи и въпреки това изпитвахме трудности! Няма табота , а тя трябва да яде нещо памперси а да не говорим като излезем някъде! Всичко е сложно сега си мисля 4с скоро няма да се реша да имам друго дете!
    Решението ти да оставиш детето в БГ си е твое, не го коментирам. Но знам,че когато детето ти няма какво да яде, няма такова нещо "няма работа".

penelopa
    Guest

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Най- доброто, което можеш да дадеш на едно дете е любов, разбиране и малко връщане в детството, за да можеш да видиждаш И рез неговите очи.
    Не е трудно.

Любовта има много лица!
    Освен любов,според мен,детето има нужда и да завърши много добро образование,за което се заплаща в наше време.
    С любов и най-добрата диплома-Светът е негов!И тогава детето излита по неговия си път , както и трябва да бъде!

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: защо създаваме деца?

Любовта има много лица!
    Освен любов,според мен,детето има нужда и да завърши много добро образование,за което се заплаща в наше време.
    С любов и най-добрата диплома-Светът е негов!И тогава детето излита по неговия си път , както и трябва да бъде!
    Много доброто образвание също има много лица. Зависи все пак от избора на детето ти, когато стана във възраст да реши какво иска да работи. Не ми казвай, че считаш,че това е избор на родителя. Все пак детето може да иска да стане градинар. За това не се плаща в много скъпите университети. Не знам де, аз сама съм си избирала какво да уча, нашите не са ме издържали, нито са плащали, сгурно съм останала недоучена.

13. БЛАГОДАРЯ Bekii, merry, galeria7 thanked for this post
    penelopa
    Guest

Естествено,че детето ми , ще има глас , какво иска да учи,а не аз да му казвам какво!Бих била малко по-щастлива,обаче,ако навремето,моите родители...........бяха ми дали някои съвети за мен.На 18 години сам,може и да направиш грешки.Обичам си в момента работата,но,като хоби.Такова ми е образованието за тази работа.Ако съм имала родители..............., които да ми дадат някакъв съвет,си мисля,моят живот би бил по-различен сега.Но те са пример,че аз цветето на тяхната любов!Това не го видях с очите си,но!
    Ти явно,обичаш,елементът на съжаление.
    Приятелски го казвам.Всъщност няма да го кажа тук,защото темата не е родителите.
    Всъщност,всеки има деца,когато .................се яват на белия свят!
    Последно редактирано от penelopa : 03-03-2012 на 07:31

Post Thanks / Like

Естествено,че детето ми , ще има глас , какво иска да учи,а не аз да му казвам какво!Бих била малко по-щастлива,обаче,ако навремето,моите родители...........бяха ми дали някои съвети за мен.На 18 години сам,може и да направиш грешки.Обичам си в момента работата,но,като хоби.Такова ми е образованието за тази работа.Ако съм имала родители..............., които да ми дадат някакъв съвет,си мисля,моят живот би бил по-различен сега.Но те са пример,че аз цветето на тяхната любов!Това не го видях с очите си,но!
    Ти явно,обичаш,елементът на съжаление.
    Приятелски го казвам.Всъщност няма да го кажа тук,защото темата не е родителите.
    Всъщност,всеки има деца,когато .................се яват на белия свят!
    Не ме уцелваш в подходящ етап в живота ми за спор относно качествата на родителя. За това ще спра до тук. Приеми, че си права и толкоз.

penelopa
    Guest

Ок-аз не съм искала никакъв спор!
    И не искам и деца така или инъче,че си имам други разбирания,които за мен са по-важни,от още едно гърло,чакащо,папу от Земята.

17. БЛАГОДАРЯ vladur1 thanked for this post
    Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: защо създаваме деца?

Много егоистично и анти-човешко изказване.Но както каза ти си имаш други рабирания за нещата от живота.
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

19. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    търсеща Аватара на mila_2
    Post Thanks / Like

Ок-аз не съм искала никакъв спор!
    И не искам и деца така или инъче,че си имам други разбирания,които за мен са по-важни,от още едно гърло,чакащо,папу от Земята.

Пенелопа, от чисто любопитство питам, никога, никога ли не ти се е приискало да имаш дете? За първи път срещам подобна личност и наистина би ми било интересно да чуя: защо?! Ако е прекалено лично: извинявай!
    Говори, за да те видя...

penelopa
    Guest

Не обичам деца!Дразнят ме до полуда с техният животински рев.................
    Не съм имала щастливо детство,спрямо любов която аз съм искала,не съм я получавала от родителите си( имах си Котарака Пеню и това причината, до ден днешен,да обичам повече животните от хората)
    Но познавам доста хора,като мен,които са се чувствали самотни и сега създават деца до полуда( и имат възможност,да ги гледат много добре).
    Аз се кефя на моите приятели,в позицията коятоа сме били( смешното е,че навремето,нашия родителски кръг, ни превърна децата в приятели)
    Та някои от моите приятели( родителите ни бяха от елита,гледаха ни еднакво-но станахме различни хора)имат по 3 деца,но си имат и възможността.
    Другата част от това ни приятелство,се отдадоха на кариера и в момента са стъпили някъде( не в България)да стигнат едва ли не до Еверест.-при тях ако се случат деца,ще бъдат яко планирани!!!!!!!
    Друга част,от този кръг,имат още по -голяма непоносимост,не само към деца,а и към отсрещния пол-те са най-успешните ми и от кръга за кариера и за непоносимост към деца
    Аз спадам,към( не знам къде спадам-аз вярвам в Земята),че Земята,има някаква поносимост,която сме минали.
    Ако реша и може би ще го направя до година две-ще осиновя дете( не съм Анджи,да осиновявам от Африка.Африка е за купон).
    Ще осиновя дете,защото това дете е било оставено.Очевидно,не е получило любов и нищо.
    Аз имам много любов в себе си,която ще захраня това дете.
    Имам някакви материални възможности( моята компания се грижи за това)да стъпи на краката си,това дете и завърши добро образование.Каквото реши.
    Но като майка ще говоря с него,ако смятам,че Може би греши.Едно дете има нужда от подкрепа( такава,никога аз не съм имала).
    Та на въпроса ти-Земята няма ресурси.Ако ще,целият форум да ми се смее за тези думи.Аз не копирвам мнения,като някой ,без грам мозък.
    Така си мисля,така си живея.
    Не преча на никого.
    Ако отгледам едно дете,ще бъде хубаво,ако не се класирам,се занимавам с неща, които ми доставят още по-голямо удоволствие.
    И не съм само аз.Малко хора,имат смелост да напишат подобни думи.
    Децата , планувани за мен са клонинги!
    Мое мнение,не ангажирвам никого.
    И честно казано,децата не са ми приоритет за следващите 5 години.
    В момента,подържам и работя през свободното си време за 2 чаритата за животни.

22. БЛАГОДАРЯ mila_2, inera888, Guеst, whiteangel thanked for this post
    Нов потребител Аватара на Bekii
    Post Thanks / Like

Всеки си знае за него.
    Винаги съм се старала да уважавам мнения далеч от моите разбирания,по простата причина,че хората са различни и индивидуални,но.....относно планирането на деца не виждам нищо лошо.В даден етап всеки планира нещо в живота си ,било през седмицата да посети някой музей,планира екскурзиите си,планира предстоящи празници и т.н.
    Какво лошо има в това когато едно семейство или двойка са преценили,че са готви да бъдат родители да планират и дете.
    Всеки преценя смисъла на живота си ,но децата са част от едно семейство,децата се елеменът на липсващата мозайка и без тях мисля ,че светът би бил пуст и скучен.
    Дали осиновено или родено въпрос на преценка,възможности и конкретна ситуация,но децата са най -голямото богатство.
    Независимо планирани и непланирани родители осъзнали своя приоритет винаги се старят да осигурят необходимото на децата си ....останалото е 99 процента труд и един процент късмет кой как ще се реализира.
    Да факт е че едно дете се нуждае не само от финансова обезпеченост и материална сигурност а и от елементарно внимание и общуване,което в днешно време много родители забързани в динамиката на своето ежедневие пренебрегват,което е много жалко.
    "Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет."/Сократ

24. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov, mila_2, Virginblack thanked for this post
    Нов потребител Аватара на Bekii
    Post Thanks / Like

Не съм имала щастливо детство,спрямо любов която аз съм искала,не съм я получавала от родителите си( имах си Котарака Пеню и това причината, до ден днешен,да обичам повече животните от хората)
    Но познавам доста хора,като мен,които са се чувствали самотни и сега създават деца до полуда( и имат възможност,да ги гледат много добре).
    Аз се кефя на моите приятели,в позицията коятоа сме били( смешното е,че навремето,нашия родителски кръг, ни превърна децата в приятели)
    Та някои от моите приятели( родителите ни бяха от елита,гледаха ни еднакво-но станахме различни хора)имат по 3 деца,но си имат и възможността.
    Другата част от това ни приятелство,се отдадоха на кариера и в момента са стъпили някъде( не в България)да стигнат едва ли не до Еверест.-при тях ако се случат деца,ще бъдат яко планирани!!!!!!!
    Друга част,от този кръг,имат още по -голяма непоносимост,не само към деца,а и към отсрещния пол-те са най-успешните ми и от кръга за кариера и за непоносимост към деца
    Аз спадам,към( не знам къде спадам-аз вярвам в Земята),че Земята,има някаква поносимост,която сме минали.
    Ако реша и може би ще го направя до година две-ще осиновя дете( не съм Анджи,да осиновявам от Африка.Африка е за купон).
    Ще осиновя дете,защото това дете е било оставено.Очевидно,не е получило любов и нищо.
    Имам някакви материални възможности( моята компания се грижи за това)да стъпи на краката си,това дете и завърши добро образование.Каквото реши.
    Но като майка ще говоря с него,ако смятам,че Може би греши.Едно дете има нужда от подкрепа( такава,никога аз не съм имала).
    Та на въпроса ти-Земята няма ресурси.Ако ще,целият форум да ми се смее за тези думи.Аз не копирвам мнения,като някой ,без грам мозък.
    Не преча на никого.
    Ако отгледам едно дете,ще бъде хубаво,ако не се класирам,се занимавам с неща, които ми доставят още по-голямо удоволствие.
    Пенелопа интересно ми е как като не обичате деца и се "дразните" от виковете им смятате да осиновите дете ?
    Нима мислите ,че осиновеноте дете няма да вика да плаче или прави пакости ?????
    Осиновеното дете според мен е в пъти по проблемно по ред причини ,които не желая да изброявам и се нуждае от много по голямо внимание,обич и грижи и в зависимост на каква възраст те изпитват необходимост от постоянни доказателства на обич и любов....Просто ми стана интересно как с такава нагласа за децата смятате да се грижите за едно осиновено дете ?????
    Вярвайте ми има огромна разлика между децата и животните .
    Последно редактирано от Bekii : 03-03-2012 на 11:57
    "Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет."/Сократ

26. БЛАГОДАРЯ Nikolay Nenov, vladur1, Virginblack, merry thanked for this post
    Warrior of Light Аватара на inera888
    Град
    София
    Post Thanks / Like

Не преча на никого.
    Penelopa, не си единствена, която разсъждава така.
    Първо да кажа за Земята. Гледали ли сте филма ''Home'' ? Ако човек има елементарно самосъзнание, ще го удари нещо там в областта на душата, докато гледа този филм.
    Второ, от това което съм видяла навсякъде около мен, ще призная, че абсолютно всички мои познати и роднини след като създадоха деца, се завъртяха в някакъв много тежък и непоносим кръг на лишения. Остаряха светкавично, съсипаха се психически и с тях вече изобщо не може да се каже една нормална приказка. Търпят безумни лишения в името на детето, а то от своя страна както много често става, се превръща в едно глезено и неприятно егоистче, което единственото за което се интересува е да се състезава със съучениците си на кого му е по-скъп gsm-a.
    Разбира се, че който има деца вече си ги обича и е готов да се жертва за тях, това е нормално. Но замислете се защо има толкова много амбициозни спрямо децата си родители. Защото са ги създали прекалено рано и не са успели да се реализират самите те и какво правят ? Компенсират това чрез децата си. Нлагат им своите мечти или на всяка цена искат детето им да завърши някое известно светско учебно заведение.
    Аз мисля, че е много по-разумно да се създават деца, когато родителите вече са готови да се грижат финансово за тях. Колко деца са се родили на този свят и са станали нещастни, защото родителите им не са били готови за това. Нито психически, нито физически.
    А като опознаеш природата на хората и на животните, май вторите наистина ти стават фаворити...

28. БЛАГОДАРЯ няма, mila_2, vladur1 thanked for this post
    penelopa
    Guest

Децата,изискват финансова отговорност.
    А , че не понасям детски рев,не е казано,чевек да си взема пеленаче.
    Но както Инера,казваш,колкото повече човек,опознава животните,то по-малко му се общува с хората.
    Та , може и остатъка на живота си да прекарм в джунглата.
    Поне имам свободата,аз да решавам,какво искам.
    И всеки е роден свободен,та изборът си е за нас,индивидуално.
    Приоритети!

Обаче спирам с разсъжденията ми в писмена форма,защото,пък за нояй са отчитане на един брояч,а за мен,е било споделено от концепцията ми за света.
    Та скоро няма да се логвам тук.
    До нови срещи!
    Последно редактирано от penelopa : 03-03-2012 на 13:24

30. БЛАГОДАРЯ mila_2, Guеst thanked for this post
    Напреднал
    Град
    China
    Post Thanks / Like

Децата –това сме ние, в началния етап от нашия живот. И именно тогава се формира тяхната (нашата) същност.Тя е проекция на отношението на хората към нас, на любовта, която получаваме или не получаваме Дали планирани, или не – децата са част от нас самите.
    Та ако спрем да създаваме деца, няма да има хора...толкова е просто.
    Всеки сам решава дали иска деца, или не. Аз се чувствам прекрасно, обичайки детето си и грижейки се за него. И искам още деца. И не ме е грижа за пренаселеността. И аз съм част от „природата”, а моето дете, бидейки част от мен също е част от природата.
    Познавам хора, които не искат деца, и уважавам решението им.
    Познавам хора, които искат деца, но не могат да имат.
    Познавам хора, които трябва да подадат документи в местното управление, преди да пристъпят към „правене на деца”. И ако опитът е неуспешен, да подадат документи наново. Също така познавам хора, на които е бил направен насилствен аборт, защото Партията е открила, че са нарушили закона, зачевайки повторно.
    Познавам и такива, които плащат глоби, но раждат второ дете въпреки закона.
    И такива, които заобикалят закона, раждайки второто си дете в Хонгконг, който като самостоятелна територия има малко по-различен статут от континентален Китай. Някои дори живеят в Хонгконг няколко месеца преди да се появи детето на бял свят, защото на границата понякога не пускат бременни китайки да отидат в Хонгконг.
    Познавам също хора, които искат непременно да имат момче, и тъй като имат право само на едно дете, правят аборт, докато се сдобият с желания наследник. Поради тази причина в Китай е забранено да се съобщава полът на бебето на бъдещите родители.
    Но познавам хора, които нарушават тази забрана.
    Лично аз обичам много децата. Работя с деца, и се чувствам прекрасно сред тях.

32. БЛАГОДАРЯ няма, vladur1, karollin, merry, plamenos and 1 others thanked for this post
    Anet
    Guest

Не преча на никого.
    Чудесно, че си осъзнала факта, че не ставаш за родител ,и правилно казваш, че децата са отговорност неможеш да ги оставиш както котките си за да идеш на края на света да се катериш по чукарите, котката няма да ти иска обяснение или да те упрекне за разлика от детето.
    Точно с родители от този тип децата биха били нещастни, но никога ако си ги искал , планирал и желал .

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Anet Виж мнението
    Чудесно, че си осъзнала факта, че не ставаш за родител ,и правилно казваш, че децата са отговорност неможеш да ги оставиш както котките си за да идеш на края на света да се катериш по чукарите, котката няма да ти иска обяснение или да те упрекне за разлика от детето.
    Точно с родители от този тип децата биха били нещастни, но никога ако си ги искал , планирал и желал .

Анет, това е малко грубичко!
    Уважавай факта, че някой е споделил съвсем искрено, коренно различните си от нашите виждания.
    Малко са хората, които осъзнават, че не е лесна работа да си родител, и обикновено зад това осъзнаване стои достатъчно основателна причина!
    Говори, за да те видя...

35. БЛАГОДАРЯ няма, batko_vi_piranha, vladur1, Guеst thanked for this post
    batko_vi_piranha Аватара на batko_vi_piranha
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Ako искате да оставяте нещо след себе си и не може да създадете и възпитате дете пълноценно, има повече смисъл да засадите дърво...много дървета ... да допринесете за белия дроб на земята. Да има въздух за всички.Детето си е само за ваше удоволствие, четкане на его и всички там конкомитантни...
    Ако сте зрял индивид с високо самосъзнание и добре формиран характер и сте сигурен,че може да си родите дете , а не идиотче - давайте - от вас имено се нуждае човешката раса. Светът повече няма нужда от аморфна биомаса.
    Dentibus Albis

37. БЛАГОДАРЯ vladur1, Guеst, Maraina thanked for this post
    Напреднал
    Град
    China
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от batko_vi_piranha Виж мнението
    Ako искате да оставяте нещо след себе си и не може да създадете и възпитате дете пълноценно, има повече смисъл да засадите дърво...много дървета ... да допринесете за белия дроб на земята. Да има въздух за всички.Детето си е само за ваше удоволствие, четкане на его и всички там конкомитантни...
    Ако сте зрял индивид с високо самосъзнание и добре формиран характер и сте сигурен,че може да си родите дете , а не идиотче - давайте - от вас имено се нуждае човешката раса. Светът повече няма нужда от аморфна биомаса.
    Как преценяваме висотата на собственото си самосъзнание и добре оформения си характер? Не си ли срещал хора с завишена самооценка?
    А и от прекрасни деца понякога се получават не толкова прекрасни възрастни.
    Освен това нищо не пречи да садиш дръвчета заедно с детето си. Так ще има въздух за всички.

39. БЛАГОДАРЯ mila_2, merry, plamenos, Virginblack thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Leyla Виж мнението
    .......
    Освен това нищо не пречи да садиш дръвчета заедно с детето си.

, вероятно там някъде е истината, Лейла!
    Говори, за да те видя...

41. БЛАГОДАРЯ Leyla thanked for this post
    batko_vi_piranha Аватара на batko_vi_piranha
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Leyla Виж мнението
    Как преценяваме висотата на собственото си самосъзнание и добре оформения си характер? Не си ли срещал хора с завишена самооценка?
    А и от прекрасни деца понякога се получават не толкова прекрасни възрастни.
    Освен това нищо не пречи да садиш дръвчета заедно с детето си. Так ще има въздух за всички.
    Ako нямате време да четете и вниквате в идеята на постовете...няма смисъл да дообяснявам какво съм искал да кажа...

Иначе смятам, че родител, който насърчава детето си да засади дърво е един достоен родител, а детето му е е голям късметлия.
    Сега отговорих ли на въпроса ти какво означава високо самосъзнание...
    чудно как понякога хората знаят отговорите, но все пак питат риторично с елементи на спор...за утвърждаване на собствената си правота ...

Пожелавам на всички, които имат деца да са им живи и здрави и да си ги гледат с любов, а на тези които все още нямат ... три пъти да мерят...
    Dentibus Albis

43. БЛАГОДАРЯ Leyla, Мила thanked for this post
Страница 2 от 5 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. СЪЗДАВАНЕ НА LTD
    От stan83 във форум Бизнес
    Отговори: 12
    Последно мнение: 08-02-2014, 19:39
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-10-2013, 21:26
  3. СЪЗДАВАНЕ НА LTD
    От stan83 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 17-09-2012, 23:36
  4. Защо бе ,деца.....