Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Старо куче Аватара на Alxambra
    Post Thanks / Like

Smile Спомен за Коледа

Кога мина тая година ? Някой да ми каже.Как се изтърколи толкова бързо без дори да поспре и да се вгледа в нас хората ?Декември е,а след десет дни и Коледа.Прекрасен и същевременно тъжен празник.Поне за мен.Коледа символизира раждането на новия живот,пречистването ни от греховете,вярата ни в бъдещето и оптимизма с който се зареждаме за настоящето.Но ключовата дума е любов.Към всеки и към всичко.Това е за мен Коледа – любов.Защото какво друго е подареният от сърце подарък (пък било то и не толкова скъп),радостта в очите ,трепетите на сърцето,топлите пергръдки в празничната нощ.Винаги ще помня моите детски и юношески Коледи.Онези през които още не бях семейна и нямах дете.Ще ви разкажа за една такава Коледа....
    24 декември,199...5-6 година да речем.1995.В петчленното ни семейство цари суматоха,всеки момент ще тръгнем за село където ни чакат баба и дядо.Нямам търпение,знам колко старание е положила баба да сготви всички гозби,как цял ден се е щуркала край печката изпълнена с любов в сърцето си и мислейки за нас.Тя е прекрасна готвачка,няма друга такава на света.Нямам търпение да стигнем и де се потопя в атмосферата на бабината къщичка.Тя също някак по своему ме приветства.Снегът я огрява и и придава вълшебен отенък,прозорците се усмихват а вратите тихо скърцат “ЗДравей,здравей....” Обичам това място.Тук винаги намирам себе си,тук се чувствам истински значима,съществуваща .Чувствам се обичана.Баба ни посреща с онази майчина топла усмивка,на която само тя е способна.Прегръщам я и в тялото ми се влива странна енергия.Това е бабината любов,която ние с нея си предаваме тайно.Влизаме в малката уютна стаичка.Дядо се е настанил на масата и пуска шеги.Вече почти не вижда,диабета отне зрението му,но това не пречи да е весел в този ден и час.Настаняваме се около масата.Татко отива до килера да донесе вино.Това е неговата гордост – хубавото вино което прави.Семейният ни елексир.
    Весело ни е.Всички заедно с нашият обединител – баба.На масата има всичко – зелеви и лозови сърми,зрял боб на фурна,тиквеник,зелник,пълнени чушки,питка,ошав...и още много все вкусни бабини гозби.Палим всички свещичка и се молим Бог да ни донесе здраве и берекет през новата година.После баба раздава късметите.Милата тя,винаги дирижира на кой какво да се падне макар че не си го признава.За нея е чест да начертае съдбата ни през идната година.На мен разбира се се падат овцете.Баба разчита на мен да ги поема някой ден и да се грижа за тях.И естествено котките ! Тя знае че ако се паднат на друг бих умряла от мъка.Те по презумпция са си мои.Гледам я в очите и не мога да се насладя на нейната енергия,на силата и,на майчината и обич която струи от всяка фибра на тялото и .Толкова съм щастлива,дали Бог го вижда ?Хапваме солидно и почваме да се шегуваме един с друг.Баба е седнала отстрани на стола и ни гледа щастлива.От очите и напират сълзи,тя ги пропъжда с напуканата си ръка,не и трябват сега.....Това и стига,да ни види заедно ,сплотени,живи и здрави.И въпреки че работата около Коледа е много,тя винаги намира сили да свърши всичко.Това е призванието и,да ни посреща и изпраща.
    Баба ни подарява и подаръци.Никога не ни забравя.И макар с оскъдна пенсийка,винаги ни дава и пари.Боже,как може в една толкова малка къщичка и в една толкова студена вечер да има толкова топлина и обич !?Бъдни вечер е.Мислим си за бъдещето.Отпуснати блаженно ,кроим планове.А съдбата се е свряла някъде и ни наблюдава.От нея зависи ще се изпълнят ли плановете ни.
    Баба е напалила печката горе в нашата стая.Огънят си играе закачливо в печката,дървата пукат и пеят своята Коледна песен.Навън се сипе сняг,нежен и чист като момини одежди.
    Със сестра ми чакаме майка да си легне и пускаме всички налични котки в стаята си (и баба участва в конспирацията).До късни зори си говорим с баба за нещата от живота.За мъже,любовни терзания,за бъдещето....Баба е много ценен събеседник,винаги ме изненадва с модерното си мислене.Дядо хърка долу,през гредореда се чува всичко.
    Утре е Коледа,пак ще празнуваме,пак ще се съберем около трапезата и ще бъдем единни и задружни.Баба пак ще подскача щастливо около нас и ще вижда себе си в бъдеще.Тя - това сме ние !
    Заспивам щастлива.В стаята отдолу са баба и дядо.Огънят бумти приспивно и сякаш ни разказва коледни приказки.Котките мъркат блаженно,сгушени са в мен като дечица.Много ме обичат.А аз обичам Коледа на село.При баба,при моята си мила бабинка !Обичам Коледа !

Зимата на 2006 г.Баба я няма от две години и половина,дядо – от четири.Къщата на село е празна и пуста,огънят е загаснал за винаги.Нищо вече не е същото.....Няма го моето слънчице,няма кой да ме прегръща с толкова любов в Коледната нощ.....Липсваш ми бабо ! Толкова те обичам,че ме боли ужасно !

Но аз имам прекрасна дъщеричка,която обичам безумно !В нея виждам теб,виждам своето бъдеще.Ще се постарая тя да прекарва същите вълшебни Коледи като мен.Ти ми я изпрати,знам това.И от там не спря да се грижиш за мен ,нали ?
    Поглеждам към небето.Осеяно е с толкова много красиви звезди !Блестящи малки перлички, хиляди небесни очички....
    Една от тези звезди си ти бабче.Една от тези звезди си ти......

Това е краткия вариант на вълшебните ми спомени за Коледа през годините.Надявам се да стигнат до сърцата ви и да ги сгреят,да ви накарат да се почувствате по-добре.Ако още не сте разбрали аз съм сестрата на Алхамбра.Простете че влизам с нейният ник !Тя дори не знае и може да ми се скара Но исках да ви кажа две думи.
    Искам да пожелая на всички тук весели празници,щастлива Коледа и успешна нова година !Знам че никак не ви е лесно в тази държава,че се борите гърдешки със живота тук.След публикуването на очерка ми за Лондон някой беше казал че съм описала само хубавата му страна.Но аз познавам и другата страна - на къртовския труд,на безконечното чакане на виза,на носталгията по България.Това през което и сестра ми мина.И което с мъка и болка съпреживях с нея.Цената на оцеляването ви в тази държава.И ви се възхищавам !
    Вие сте българи,а ние сме достоен и силен народ !И ако англичаните по някаква причина не го оценяват,това не бива да ви спира да се стремите към целите и мечтите си !
    Бъдете живи и здрави ! Сърдечни поздрави от България и заради мен си спомнете детството си и хубавите Коледи прекарани там.И ги пренесете в Англия,за да ви стане топло и уютно в празничната нощ !

С приятелски поздрав: Таня Иванова

България ,София

Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит.

2. БЛАГОДАРЯ lolo, bufferbobby, няма thanked for this post
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Спомен за Коледа

Благодаря ти, че ни пусна тази нощ в дома си...и в сърцето си. Беше много топло... и тъжно...плаках. Благодаря ти.
    Последно редактирано от Bupyc : 18-12-2006 на 15:26

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Alxambra

Това е краткия вариант на вълшебните ми спомени за Коледа през годините.Надявам се да стигнат до сърцата ви и да ги сгреят,да ви накарат да се почувствате по-добре.Ако още не сте разбрали аз съм сестрата на Алхамбра.Простете че влизам с нейният ник !Тя дори не знае и може да ми се скара Но исках да ви кажа две думи.
    Искам да пожелая на всички тук весели празници,щастлива Коледа и успешна нова година !Знам че никак не ви е лесно в тази държава,че се борите гърдешки със живота тук.След публикуването на очерка ми за Лондон някой беше казал че съм описала само хубавата му страна.Но аз познавам и другата страна - на къртовския труд,на безконечното чакане на виза,на носталгията по България.Това през което и сестра ми мина.И което с мъка и болка съпреживях с нея.Цената на оцеляването ви в тази държава.И ви се възхищавам !
    Вие сте българи,а ние сме достоен и силен народ !И ако англичаните по някаква причина не го оценяват,това не бива да ви спира да се стремите към целите и мечтите си !
    Бъдете живи и здрави ! Сърдечни поздрави от България и заради мен си спомнете детството си и хубавите Коледи прекарани там.И ги пренесете в Англия,за да ви стане топло и уютно в празничната нощ !

С приятелски поздрав: Таня Иванова

България ,София
    Таничка, сърце мое, благословена да си...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

hugger-mugger Аватара на Sister
    Post Thanks / Like

Искам да ви кажа, че и аз си поплаках.
    и изведнъж се почувствах толкова уютно .... :-)
    Благодаря ти Таня!
    The severity of the itch is proportional of the reach.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ето ме пак ! (Този път вече отделно регистрирана тъй като както очаквах ми беше направено забележка че влизам с ника на сестра ми )
    Само исках да ви кажа колко се радвам,че написаното ви е харесало !
    Благодаря ви от сърце,за мен вашето мнение е много ценно ! Защото кой по-добре от вас,българите живеещи извън България,би оценил написаното ?
    Благодаря отново ,ще продължавам да пиша и да се опитвам да ви радвам !

поздрав: Таня

Нов потребител Аватара на Малинка
    Post Thanks / Like

Таничка, написаното от теб ме накара да се почувствам все едно съм в някоя приказка. Толкова мило и приятно ми стана като четях разказа ти и на края малко тъжно, но това е живота!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Малинка,ето заради толкова мили думи ще продължавам да пиша още ! Благодаря ти !
    Между другото публикувах това разказче в един български форум където никой не му обърна внимание........Беше изместен от сексуални теми.Ето защо толкова се радвам на вниманието тук.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Беше невероятно изживяване. Докато го 4етях в мен нахлу буря от 4увства . И си поплаках ,но това бяха сълзи от които се по4увствах обновена и сякаш събудена от някакъв сън(на забързаното ни и щуро ежедневие.Благодаря ти!

Нов потребител Аватара на lolo
    Град
    Southend-on-Sea
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: Спомен за Коледа

Момичета, успяхте всички да ни разплачете. Отдавна не бях чела нещо по-истинско, земно и емоционално.

Нов потребител Аватара на vienna
    Post Thanks / Like

Много трогателно не мога да спра сълзите си.Защото историята е истинска и всеки е минал горе долу по един и сащ път.Много Много трогателно....

скитник Аватара на karton4e
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Спомен за Коледа

Някой знае ли какво става със Таня?Как ми се иска още неща да прочета нейни

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Спомен за Коледа

Karton4e, привет ! Ей ме на ! Ужасно отдавна не съм влизала.....Какво става с мен ? Добре съм, благодаря ! През декември бях на ваша земя, хубаво си прекарах в Лондон.Скоро не съм писала, нещо нямам муза....Безработна съм и това направо ме убива.....Но имам много идеи в главата си, скори ще измътя нещо.....
    Сега публикувам един разказ, който написах миналото лято.Е, тъжен е, ама аз съм си депресарка.Приятно четене !

Ще го публикувам като отделна тема.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Всичко за Коледа
    От elitsa_beykova във форум Християнство
    Отговори: 5
    Последно мнение: 09-12-2009, 12:33
  2. Спомен за 10 ноември 1989 година
    От violinivo във форум Новини от и за България
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-11-2007, 15:02
  3. Спомен за 10 ноември 1989 година
    От violinivo във форум Политика
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-11-2007, 21:42
  4. относно колежа
    От kineziter във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 13
    Последно мнение: 07-10-2007, 19:16
  5. Коледа ..........
    От Роси във форум Пазаруване
    Отговори: 3
    Последно мнение: 08-12-2004, 12:38

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си