Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 100
    sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Family Members Registration certificates

Цитирай Първоначално написано от markov71
    Добре, ама в правилата не пише ,че трябва да бъдат настоящите (последните)12месеца. Пише от началото на периода до края да бъдат 12месеца без прекъсване.
    prior to 1st January аз го разбирам като последните 12 месеца преди 1 януари 2007. Tези, които си направят 12те месеца и след 1ви обаче получават също full treaty rights.

Dear Sir/Madam,

Thank you for your enquiry.

If you have been working legally in the UK for more than 12 months, prior to 1st January, 2007, or if you complete 12 months legal work after this date, you will have full treaty rights under EU law. This will allow you to work without restriction in the UK. You will need to obtain and complete Application Form BR1, in order to obtain a Registration Certificate. This will confirm that you are an EEA national exercising full Treaty rights in the UK.

Application forms are avaliable at: http://www.workingintheuk.gov.uk/working_in_the_uk/en/documents/all_forms.html.

Please note, applications will not be accepted before 1st January, 2007.
    Wild is the wind

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

А може ли депендантс да кандидатства за registration sertificate на основание, че е работил легално 12 месеца или има право само като authorised family member.
    Дано да ме разбрахте какво питам. По-ясно немога да си задам въпроса.

double trouble Аватара на redhead
    Post Thanks / Like

ако разбирам правилно указанията, всеки, които ги е направил 12 месеца легална работа няма за какво да се притеснява

Post Thanks / Like

Като family memeber до колкото разбрах (а дали е така......кой ще ми каже ) може веднага дори и да нямаш 12 месеца. Въпроса ми е обаче дали, ако си family memeber можеш да кандидатстваш самостоятелно на основание 12 месеца легална работа?...май много сложно стана.
    Последно редактирано от Bupyc : 19-12-2006 на 21:05

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhead
    ако разбирам правилно указанията, всеки, които ги е направил 12 месеца легална работа няма за какво да се притеснява
    Именно, и аз така го разбирам - за тези, които са направили 12 месеца и за тези, на които им остава да ги направят 12 също.
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

мисля, да, стига да е към дата 1.1.07

не знам дали някой друг даде долния link вече, но аз го намерих много полезен във връзка с всички въпроси:

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/635...lofbulgar1.pdf

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc
    Като family memeber до колкото разбрах (а дали е така......кой ще ми каже ) може веднага дори и да нямаш 12 месеца. Въпроса ми е обаче дали, ако си family memeber можеш да кандидатстваш самостоятелно на основание 12 месеца легална работа?...май много сложно стана.
    Чакай, не бързай. Въпроси много, отговори малко засега. Като намеря нещо по твоя въпрос, ще пиша.
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

Вирус, прегледай т.6 и 7 от линка

Post Thanks / Like

Задавам въпроса, за да знам дали можеш да кандидатстваш за registration sertificate с друга форма освен посочената BR4 за family members.
    Последно редактирано от Bupyc : 19-12-2006 на 21:32

Post Thanks / Like

имах предвид т.6 и т.7 от линка, които пуснах малко по-горе.
    Според тях, всеки, който е работил 12 месеца легално към 1.1.07 има право на неограничен достъп до трудовия пазар и ако иска, може да изиска да му се издаде registration certificate.

Post Thanks / Like

при това положение, може да се кандидатства s BR1 на основание, че кандидатът e exempt from Accession State Worker Authorisation

Град
    Post Thanks / Like

при това положение, може да се кандидатства s BR1 на основание, че кандидатът e exempt from Accession State Worker Authorisation
    Да, точно така е. Ако е вече на база family member е BR4.

16. Bulgarian and Romanian family members of a Bulgarian or Romanian who is
    exercising Treaty rights in the United Kingdom and is exempt from work
    authorisation requirements are entitled to be issued with a registration certificate confirming that they are also exempt from those requirements. Applications on this basis should be submitted on form BR1.

17. Where a person is a national of Bulgaria and Romania, and is the family
    member of a Bulgarian or Romanian who is in the UK as a worker, self-employed person, self-sufficient person or a student and is not exempt from the work authorisation requirement, the family member will also be required to obtain an accession work card in order to take employment in the United Kingdom. However, the criteria for the issue of such a document to a dependant spouse in these circumstances will not be subject to a skills test or test concerning the availability of resident labour. The accession worker card will confirm that they been given permission to work as an authorised family member. Applications on this basis should be submitted on form BR4 (see paragraphs 20 to 21 below).
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

А може ли депендантс да кандидатства за registration sertificate на основание, че е работил легално 12 месеца или има право само като authorised family member.
    Твоята депендант кога навършва 12 месеца? На/преди 31 декември или след 1 януари?
    Защото ако е след 1 януари, възниква въпросът дали има право да работи след 1 ян. без да и се изисква to obtain authorisation to work.

Аз съм в това положение. В началото беше казано, че "ако си работил легално...", а като излязоха подробните указания вече пише:

• you have been working with permission, and without interruption, in the United Kingdom for a period of 12 months ending on or after 31 December 2006. For example, you are already present in the United Kingdom as a work permit holder or in some other category that confers permission to take employment (for example as a student and you have been in part-time employment continuously for 12 months);

Мисля, че ние депендантите не сме работили with permission, защото това е различно от leave to remain which does
    not place any restrictions on taking employment. За нас досега се е отнасяло второто, т.е. ние не сме искали permission, както например са искали хората с работни визи.

Аз затова зададох въпроса си към Х Офис (чрез Атанас и БГБен) дали мога да продължа да работя за същия работодател без да искам разрешение за това.
    А може би имам право да продължавам работа на основание на сегашното си лийв ту римейн, а не на treaty rights, така ли е? И затова не мога да го открия в новите текстове?
    Последно редактирано от milena : 19-12-2006 на 23:47

Post Thanks / Like

А на какво основание е exempt? Там са изредени доста случаи на exempt. В коя точка според тебе попадаме ние, сегашните депенданти?
    На основание на сегашното си лийв ту римейн, а не на treaty rights, така ли е? И затова не мога да го открия в новите текстове?
    Последно редактирано от milena : 19-12-2006 на 23:45

Град
    Post Thanks / Like

Originally Posted by Bupyc

"family мемберс са си family мемберс . Ако са били депендант те никога са нямали right of a worker, имали са right of a family member, което им е давало право да работят. Става въпрос за Work, worker, who is worker, who has permision to work and bring his family members...
    Не можеш да се мине от family member на worker, ако имаш ограничения, а ние имаме такива. Family мемберс си остават такива докато има кой да е титуляр. Навсякъде става въпрос за who is worked legally, не става въпрос за легалност на работата, а да е влизал легално в определението worker, не family member ili dependant of worker, self-employed...etc."
    Wild is the wind

Нов потребител
    Post Thanks / Like

7. You will be exempt from the requirement to obtain authorisation to work in the UK if:
    You have leave to enter under the immigration act 1971 and that leave does not place any restrictions on taking employment in the UK. For example, you have been given leave to remain as the spouse of a British citizen or as the dependant of a work permit holder.

Как тълкувате горния текст? Аз си мислех че е ясно, но днес се обадих на 0870 606 7766 в Immigration Bureau и ми казаха че нямало значение че аз съм с work permit и депенданта има виза, след 01.01.07 можело да е селф емплоъед или да кандидацва за accession card ???
    Вече съвсем се обърках, нали уж е exempt?

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Charlotte
    Грешка правим, не четем както трябва:

"family мемберс са си family мемберс . Ако са били депендант те никога са нямали right of a worker, имали са right of a family member, което им е давало право да работят. Става въпрос за Work, worker, who is worker, who has permision to work and bring his family members...
    Не можеш да се мине от family member на worker, ако имаш ограничения, а ние имаме такива. Family мемберс си остават такива докато има кой да е титуляр. Навсякъде става въпрос за who is worked legally, не става въпрос за легалност на работата, а да е влизал легално в определението worker, не family member ili dependant of worker, self-employed...etc."

Значи Вирус, само на база family member може да кандидатства!!!
    Как така само family member може да кандидатства? Че то нали family member на селф емплойд изобщо няма право на работа? Май само депендант на селф емплойд има право на работа, и в това ми е едничката надежда.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bilie
    7. You will be exempt from the requirement to obtain authorisation to work in the UK if:
    You have leave to enter under the immigration act 1971 and that leave does not place any restrictions on taking employment in the UK. For example, you have been given leave to remain as the spouse of a British citizen or as the dependant of a work permit holder.

Как тълкувате горния текст? Аз си мислех че е ясно, но днес се обадих на 0870 606 7766 в Immigration Bureau и ми казаха че нямало значение че аз съм с work permit и депенданта има виза, след 01.01.07 можело да е селф емплоъед или да кандидацва за accession card ???
    Тия там май не са съвсем в час.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от milena
    Как така само family member може да кандидатства? Че то нали family member на селф емплойд изобщо няма право на работа? Май само депендант на селф емплойд има право на работа, и в това ми е едничката надежда.
    Имах предвид въпроса на Вирус тук, че може да кандидатства само на база family member, a ne baza woker, че е работила 12 месеца.

Объркано е много, дано скоро стане всичко по-ясно.
    Wild is the wind

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Charlotte
    Става въпрос на въпроса на Вирус, че може да кандидатства само на база family member, a ne baza woker, че е работила 12 месеца.

Объркано е много, дано скоро стане всичко по-ясно.
    Едва ли ще стане по-ясно - те всички указания вече излязоха.

А Вирус пита дали неговата съпруга да кандидатства на база family member или на база депендант, че е работила 12 месеца...Като сегашната и виза е депендант на селф-емплойд, и остава валидна до след 1 чнуари - всъщност докато изтече.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от milena
    Едва ли ще стане по-ясно - те всички указания вече излязоха.

А Вирус пита дали неговата съпруга да кандидатства на база family member или на база депендант, че е работила 12 месеца...Като сегашната и виза е депендант на селф-емплойд, и остава валидна до след 1 чнуари - всъщност докато изтече.
    Аз се подведох от "самостоятелно на основание 12 месеца легална работа". Права си, че за депендант пита. Утре пак ще погледна какво пише точно.
    Wild is the wind

Нов човек Аватара на violinivo
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Без да претендирам че съм експерт, но ако логически се погледне- независимо на каква база си работил - в тоя случай на Вирус, става въпрос за депендант на селф имплойд, който ще навърши 12 месеца работа след 1/01/07, значи логически резултата ще бъде този- тя ще има право на работа, тъй като е изпълнила условието, независимо в коя категория е попадала преди 1/01/07.

А условието е- "то have been legally employed in the last 12 months". Какво и как било преди това, и на каква база са ти го дали, няма и не трябва да има значение по тази логика.
    A Failure is to be successful аt the things which don't matter.

Post Thanks / Like

и аз като Виолиниво тълкувам нещата, казват ВСЕКИ, който е навършил тези 12 месеца, няма значение като депендент или друго. И според мен има логика да зачитат всеки, иначе ще стане прецедент на отмятане от вече гарантирани права.
    Аз work accession cards си ги обяснявам, че ще са само за тепърва идващи или започващи работа депенденти, което се връзва с политиката им да контролират (разбирай, ограничат) притока на нови имигранти.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bilie

И аз го разбирам, че като депендант на WP holder, нямаш нужда от authorisation to work. Незнам защо така са ти отговорили, явно не са в час, или ние нещо пропускаме....
    Wild is the wind

Град
    Post Thanks / Like

Добре де, сега пак прочетох секцията Family members. Ако тя е депендант на SE и е работила легално 12 месеца, значи е exempt и няма нужда от work authorisation. Обаче както писа Милена депендантс не са работили с permissions, затова по-скоро за този случай като Вирус депенданта трябва да си изкара Accession Work Card as an Authorised Family Member.

17. Where a person is a national of Bulgaria and Romania, and is the family
    member of a Bulgarian or Romanian who is in the UK as a worker, self-employed person, self-sufficient person or a student and is not exempt from the work authorisation requirement, the family member will also be required to obtain an accession work card in order to take employment in the United Kingdom

И после:

7. You will be exempt from the work authorisation requirement:

.....if you have been working with permission, and without interruption, in the UK for a period of 12 months....
    Wild is the wind

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Permanent Residence - Extended Family Members
    От Mimoka във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 11
    Последно мнение: 09-08-2013, 14:36
  2. Non EEA family members???
    От cool_n1 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 8
    Последно мнение: 07-11-2011, 20:39
  3. Отговори: 67
    Последно мнение: 22-04-2008, 21:41
  4. Отговори: 62
    Последно мнение: 09-03-2008, 13:52

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие можете да редактирате мненията си