Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Права на депендант към work permit холдер

Права на депендант към work permit холдер
    Един въпрос, аз съм с work permit до 2009. Съпругът ми взе депендант виза до 2009. От всичко прочетено излиза че той има неограничено право на работа и не му е нужен registration certificate . Поправете ме ако греша, но ако иска пак да е селф емплоъед трябва само да се обади в Инланд Revenue. Въпросът ми е дали ако започне като селф емплоъед може по-късно ако не му изнася да започне работа като employee?Или както четох някъде едновременно като плаща два пъти НИ?
    Благодаря предварително!

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Lightbulb Re: Права на депендант към work permit холдер

Аз не го разбирам така.
    В същата ситуация,като теб съм-имам WP(FLR) до 2009.Съпругът ми е с виза на депендант също до 2009.Според мен за да имаш свободен достъп до трудовия пазар-както ти така и той трябва да се вземе registracion sartifikate за 12 месеца легално работили в UK до 01.01.2007.В противен случай можеш да си работиш на на старото място без проблем-имаш WP за това,ама нямаш право да сменяш работата си ако нямаш BR1.
    Нека някои,който е по наясно да ме поправи ако греша.
    Благодаря предварително .

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Права на депендант към work permit холдер

От сайта на Хо разбрах, че тези, които са депендент към уърк пермит и HSMP виза имат право до работния пазар.Тези 12 месеца са за тези, които са депендент към селф-имплойд, та те могат да продължат да си работят(ако вече са го правили една година).Останалите депендент към селф-емплойд нямат достъп до работния пазар.
    Последно редактирано от prolet : 18-12-2006 на 11:48

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Post Re: Права на депендант към work permit холдер

Хората с WP могат да си работят ,но не и да си сменят работата за която е WP-та им.Ако желаят това (да си търсят друга работа) без BR1 нямат право.Трябва им ILR или BR1.Депендантите са с по-голям избор:те могат да работят,където си намерят работа без да ги обвързва нищо,могат да си търсят и нова работа без проблеми.Това и си остава-имат право на работа по-избор докато трае WP на титуляра.След това са в същото положение или ILR или BR1.
    Не разбрах само, ако WP ти свърши,а нямаш BR1-това означава ли,че си без никакви права за работа в UK???

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моля и аз за разяснение .Моят съпруг е с уърк пермит аз и децата ми сме с присъединителни визи до 2011г.Въпросът ми е :трябва ли след 01.2007 да си вадя работно разрешително при положение че съм работила от 03.2006 в UK.Благодаря предварително.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря на всички за отговорите! Аз мога да взема registration certificate като направя 12 месеца ако искам и доколкото разбрах от публикуваната информация тогава и депенданта придобива рег.церт.
    Също понеже взехме визата преди януари сигурно ще има пълни права на работа. Дилемата е дали да се регистрира като селф емплоъед (повече работа, по-малко данъци) и по важното ако го направи може ли да си смени статута отново ако реши и да бъде емплоед, при положение че още е с депендант визата. Има ли някои депендант който го е правил? :дринкс:

Нов потребител
    Post Thanks / Like

а този сертификат от къде се издава

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

HO - Work Permits Dept w Shefield..

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Права на депендант към work permit холдер

Аз имам уърк-пърмит и виза до 2012 година,какви документи трябва да изпратим и къде за присъединителна виза на съпруга ми и ще има ли някакъв достъп до трудовия пазар?Моля разяснете ми

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

остана ли някоя тема, в която да не си задал същият въпрос?
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ти пък ако знаеш ми кажи как става та да не пиша вече

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ten456 Виж мнението
    Аз имам уърк-пърмит и виза до 2012 година,какви документи трябва да изпратим и къде за присъединителна виза на съпруга ми и ще има ли някакъв достъп до трудовия пазар?Моля разяснете ми
    Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    остана ли някоя тема, в която да не си задал същият въпрос?
    Бе не знам дали има тема, ама има различни въпроси... В единият Тенчо има виза до 2012 и уърк пърмит, а жена му има нужда от присъединителна виза. В другия въпрос е обратното... Все пак, кой има виза и уърк пърмит, и кой - не?

Цитирай Първоначално написано от ten456 Виж мнението
    Здравейте,някой може ли да ми каже след като съпругата ми има 5-годишна виза имам ли право на присъединителна,ще имам ли право на работа и какви формуляри да пусна и къде.Моля дайте инфо че се побърквам
    Абе брато, така няма да стане работата да получиш отговори май, що не опиташ по друг начин - първо с четене на теми от Имиграция и право в този форум и на сайта на Хоум Офис (четеш само за българите - формулярите BR, кой за какво става, за да видиш, ще се вместиш ли някъде) , а чак после питаш каквото е останало неясно, с малко повече подробности и обяснения.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

обадихме се в ХО казаха да попълним BR3,попълнихме,пратихме,но ми пратиха жълта карта за self sufficient,с която не мога да работя,само да живея тук,какво трябва да направя?Извинявайте ама найстина не знам какво да правя

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. work permit
    От dankisa във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 9
    Последно мнение: 02-09-2011, 09:31
  2. work permit
    От mirandina във форум Registration Certificates
    Отговори: 55
    Последно мнение: 20-12-2010, 15:30
  3. Work Permit, NIN
    От zlatina.georgieva във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 6