Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 52
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Ревю на професиите - електротехник

Ами аз започвам с тази професия която ми е позната ная добре - електротехник.Колеги моля добавете това което съм пропуснал или пък ме поправете ако съм сбъркал някъде.
    Всички вие с други професии сподселете са тях.

Целта на страницата ние да има всичко за всяка професия .Всички мнения тук ще бъдат уважени и после използвани за създаване на профил на професия на сайта .Това е вашият сайт ,нека той се харесва и на вас .

Електротехник

Работата

Електротехниците проверяват, тествуват и инсталират електрически инсталации и устроиства ,които трябва да бътат проверявани дали са безопасни през определен период. Типа на електрическата работа която извършват зависи от областа в която са квалифицирани и техният опит.

Инсталационните електротехници, инсталират, проверяват и тестуват електрически системи в сградите. Това може да включи премахването на стари електрически инсталации системи и да ги заменя с нови електрически кабели, табло и електрическа екиперовка или може да бъде инсталиране на нова система. В новите сгради те следват чертожни планове направени архитектите ,и схми на електическата инсталация. Може да се наложи на електротехниците да повдигнат floorboards(пода), огъват и нарязват conduit (метални и PVC тръби) и да монтират екипировка на стени.

Експлоатационните( maintenance )електротехници- поддържат и поправят електрическа екипировка използвана в заводите или големи производствени или инженерство на компании.

Промишлените електромонтьори комплектуват комплекс електрически и електронни приспособления както например, панели на управлението или електрически двигатели. Те работят от електрическичертежи , който показват как да построят продуктите.

Часове и Околна среда
    Болшинство електротехници работа 40-50часова седмица, Понеделник на Петък. Някои работят извънредното време, съботнонеделна смяна за да обслужват клиентите си .
    Maintenance електротехниците обикновенно работят по малко часове ,8 на ден- 40 на седмица ако са редовна смяна 8-17 часа, но има и такива с 12 часови смяни те обикновенно работят 4 смени и почиват 4 смени .понякога е 2 на две ,Има и нощни смени .Ако си на 12 часови смени можеш да правиш повечко часове а от там и пари.

Те могат да работят на закрито в помещенията на на клиента къща, в завод, офис или работилница, или на открито на строящо се място. Работата може да включи височини или работа под земята . Условията може да бъдят немного комфортни за работа - студ, мръсна или прашна среда .

Умения и Интереси

За да Бъдете електротехник, вие:

бъдете запознат с допределен диапазон инструменти

бъдете добре ориентиран в математическите науки, особено физика, за да разчитате технически чертожни данни и инструкции
    сте в крак с днешните технологични развития
    бъдете методичен и обръща внимание на детайлите
    бъдете съзнателен и отговорен на тема безопасност
    бъдете физически пригоден и способен да работи в височините
    имайте нормално цветно виждане
    бъдете способен да работи самостоятелно , да бъде отговорен за вашата собствена работа и бъде способен да взимате решения
    да бъдете тактичен и вежлив когато се занимавате с клиенти.

Да бидете приет да учите електротехник

Препоръчително е вие да имате имате GCSE (-C)/S нива (1-3) по математика,(преобразено на български оценки от 6до 4) Англииски и наука с еквивалентни оценки . Някои работодатели които тренират млади хора настояват за тези нива; други могат да изискат Вас да минете даден тест за способност . Болшинство новоприетети за обучение 16-17 годишни и влизат в схема на чиракуването.
    За по възрастните обучаващи се City & Guilds Electrical Installation (2360) Part 1 това е първата и основна част която трябва да бъде изкарана тя самата е с продължителност около година и може да бъде намерена почти във всеки колеж.

Вие може да бъдете способен да влезте в този тип работа ако вие имате опит в другите области на електрическа работа напр. електроника.

За подробности на еквиваленти на квалифицирането вижте :

Qualifications and Curriculum Authority (England, Wales and Northern Ireland)
    Scottish Qualifications Authority

Чираците работят да постигнат два раздела квалификация the City & Guilds Electrical Installation (2351) чрез дневни обучения в сградите на колежа ; и NVQ/SVQ Level 3 инсталиращи и обслужващи електрически инсталации на обекти извън колежа .

Чиракуването тренирайки за електротехници на инсталирането е изпълнено главно JT Limited (JTL) in England and Wales, by the Electrical Training Trust (ETT) in Northern Ireland and by the Scottish Electrical Charitable Training Trust (SECTT) in Scotland.

City and Guilds също така предлагат на Електрическо Инсталиране (2360) Част 1(Electrical Installation (2360) Part 1), която е подходяща за онези ангажирани с електрическата работа и имат желание да постигнат квалификация коато им се изисква от работодателя .Част 2 , се прицелва в индивидите които са ангажирани с електрическата работа и пожелават да спечелят формално опознаване в усъвършенствувано ниво и/или повишават тяхното положение и заплащане на работа.
    Като експлоатационен електромонтьор, вие бихте могли да последвате трениране препоръчено от EMTA EMTA (typically Modern Apprenticeships). Вие бихте могли да работите в областа на City & Guilds Engineering Systems Maintenance 2140), BTEC National Certificate in Engineering, SQA National Certificate modules or NVQ/SVQ Level 3 in Engineering Maintenance

Като промишлен електромонтьор, вие бихте могли също така да последвате схеми на трениране препоръчено от EMTA). Вие бихте могли да работите към подходящи City & Guild in Electronics Servicing (2240), SQA National Certificate modules or NVQ/SVQ Engineering Assembly Level 3.
    Advanced Modern Apprenticeships (MAPPs) may be available for people aged 16-24.

Електротехникът е нает от широк диапазон на работодатели включително работа по електрически и сграда на фирми, електрически производители, общи производствени и инженерни компании, местни държавни, болници, и силови генериращи и компании на снабдяването. Инсталационните електротехници могат да работят като self employed или като subcontractors .

Има недостиг на подготвени електротехници по настоящем, така че добра переспектива за квалифицирани електротехници .

Заплащане

Има няколко категории електротехническа работа
    Първата и най ниско заплатената е electrician mate ,помощник електротехник –там запалщането варира 6-7 паунда на час.
    След това е maintenance електротехник там запалщането е около 9-12 паунда на час
    И на последно място инсталационен електротехник там заплащането заппочва от 12 и стига до 15 паунда на час .при тях и часовете много по често са повече 45 -50 от понеделник до петък а отделно и възможности за overtime ,допълнителн ичасове .

Като годишен доход става въпрос за суми от порадъка на между 22 000 до 30000 + годишно преди данъците .

Как българин може да стане електротехник.
    Ами има две групи ,първата е
    Завършили ,работили като електротехници в България и втората абсолютно начинаещи.

Тези с българска квалификация се нуждаят да завършат само един курс които се нарича 16th Edition Regulations, BS 7671 или още City and Guilds 2381 .
    Той може да бъде два вида като продължителност 2 дневен(цял ден обучение) струва около 150 паунда и 12 седмичен( по три часа вечерно време на седмица) той е около 250 паунда .
    За да завършиш и двата трябва да издържиш теоретически тест коъто е на основата въпроси с 4 възможни отговора .
    По мое мнение този курс въобще не е труден за взимане .
    За тези които са кандидатствали с бизнес план като електротехника да имат впредвид това че българските документи за квалификация по самосебе си не се признават и този курс ви трябва .
    Мой съвет е когато правите бизнес план включете курса в него ,а ако защитавате пред посолството вече направен и подаден бизнес план кажете че ше карате този курс двудневния но потърсете колежи дати информирайте се за цена на курса .
    Веднъж завършили този курс и имащи българска диплома, сед изкарване на кратък курс по безопасност вие може да се сдобиете ,англииски документн квалифициран електротехник JIB карта.
    http://www.jib.org.uk/home.htm

Ето ви линк за един колеж но тук има смамо 12 седмични курсове
    http://www.cnwl.ac.uk/fusion/CRS_16t...egulations.asp

2. БЛАГОДАРЯ FilevV, strahistotel, erric, benasi, ad0s1x and 2 others thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране

well done! :D
    mnogo dobro opisanie na profesiqta!
    samo v kraq mi se gybi kakvo predstoi na absoliutno na4inae6tite?..
    su6to taka o4akvam da vidq podobni podrobni opisaniq i za carpenters and painters,kvalifikacionni iziskvaniq,opisanie na rabotata,zapla6tane,nqkoi instrymenti,na4ini za tursene na rabota...
    с БЪЛГАРИЯ в СЪРЦАТА !!!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Цитирай Първоначално написано от DARK WARRIOR
    well done! :D
    mnogo dobro opisanie na profesiqta!
    samo v kraq mi se gybi kakvo predstoi na absoliutno na4inae6tite?..
    su6to taka o4akvam da vidq podobni podrobni opisaniq i za carpenters and painters,kvalifikacionni iziskvaniq,opisanie na rabotata,zapla6tane,nqkoi instrymenti,na4ini za tursene na rabota...
    Благодаря за мнението ти ще допълня тази тема,ще обхванем и другите професии,но трябва малко време .Смятам ,че ще е добре да направите един въпросник на който всяко ревю да отговаря, питайте не се срамувайте .

Нов потребител
    Град
    Yakima
    Post Thanks / Like

По подразбиране

lordm I completely agree with you.

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Ревю на професиите - електротехник

До Лорда.
    Не знам дали ви е известно, че вече има 17th edition. Пише го в City and Guilds 2381.Днес последвах съвета ви и видях това.Дали имате вие или някой друг от форума представа, за периода от 1.01.2008, когато излиза учебника до 01.06.2008, когато влиза в сила 17th edition,курсовете и изпита върху кое издание са.Още съм н БГ и се надявам в началото на 2008 да съм в Лондон,но не знам дали да уча 16th edition или да чакам новото издание.Благодаря
    Последно редактирано от strahistotel : 03-09-2007 на 15:29

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Ревю на професиите - електротехник

Цитирай Първоначално написано от strahistotel Виж мнението
    До Лорда.
    Не знам дали ви е известно, че вече има 17th edition. Пише го в City and Guilds 2381.Днес последвах съвета ви и видях това.Дали имате вие или някой друг от форума представа, за периода от 1.01.2008, когато излиза учебника до 01.06.2008, когато влиза в сила 17th edition,курсовете и изпита върху кое издание са.Още съм н БГ и се надявам в началото на 2008 да съм в Лондон,но не знам дали да уча 16th edition или да чакам новото издание.Благодаря
    Аз нямам идея за 17 edition попитай с емайл някой колеж.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

8. БЛАГОДАРЯ strahistotel thanked for this post
    Нов потребител Аватара на l_batarev
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ревю на професиите - електротехник

Въпрос:
    Търся квалифициран електръшън за премахване на 2 точки от електрическата верига: power shower and bathroom heater.
    Плюс нов - bathroom el. towel radiator .
    Като е необходим сертификат за работата.
    Район - Edmonton , срок от 28 сеп. до 02 окт.

Благодаря за офертите предварително.

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Относно: Ревю на професиите - електротехник

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Едно приятелче в УК ми каза че по -вероятно да е рекламен кьорфишек на City & Guilds.Не знам дали е обичайно за УК.

dondido
    Guest

По подразбиране Re: Относно 16th Edition Regulations, BS 7671 или още City and Guilds 2381 .

Относно - 16th Edition Regulations, BS 7671 или още City and Guilds 2381 . Ходих днес до колежа и от там ми обясниха , че следващия курс започва януари месец. Казаха ми, че да се запиша ми е необходима диплома или сертификат преведени на английски и да работя или да съм работил до сега като такъв.
    За да започна този курс е необходимо да взема входящ тест. Интерисува ме някой запознат ли е с този тест (от какви въпроси се състои и т.н) . Всякакво инфо ще е добре дошло. Искам просто да се подготвя добре предварително за да не стават издънки. Предварително благодаря!

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

В кой колеж си питал и как се казва точно курса?Логично би било вх,тест да е нещо от 16th Edition Regulations но като гледам колко е "труден",не се подготвяй много за да не те поканят за преподавателКурсът колко дни е?Аз търся някъде двудневен.Успех!

dondido
    Guest

Kурса е BS 7671 и е с продължителност 12 седмици. Цената му е 185 и се намира в Нотингам, така, че едва ли ти върши работа. Ти как смяташ да се подготвиш?

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

Купих си учебника 16th edition... и го уча.Не би трябвало да има проблеми защото работя тази работа 13 години и не виждам някакви големи разлики между БГ и УК в това отношение, освен мерките за безопасност.Само че в БГ ги пише а в УК се спазват.И Лорда пише че тестът не е труден ако си разбираш от работата.Желая ти успех!

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

Вече имам новия учебник 16th edition..и е добавено с малки букви 17h edition...Разликата е в това че са отразили EU цветовете на кабелите, но би трябвало вече да ги практикувате в УК.

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

Колеги в УК,в 16th edition..има част в която се обяснява как се пресмята Earth fault loop impedance Z.Това нещо прави ли се в практиката (например ако правя излаз за бойлер или печка.) или е само теоретично?Защото ако се прави,трябва да имам доста чувствителен уред.

Нов потребител Аватара на velyanov
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Interesuva me otkade si kupil novija u4ebnik za 16th edition s dobavkite za 17th edition

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Ревю на професиите - електротехник

Цитирай Първоначално написано от strahistotel Виж мнението
    Колеги в УК,в 16th edition..има част в която се обяснява как се пресмята Earth fault loop impedance Z.Това нещо прави ли се в практиката (например ако правя излаз за бойлер или печка.) или е само теоретично?Защото ако се прави,трябва да имам доста чувствителен уред.
    Прави се и уреда е чувствителен и скъп над 500 паунда.
    Последно редактирано от lordm : 12-09-2007 на 17:30

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от velyanov Виж мнението
    Interesuva me otkade si kupil novija u4ebnik za 16th edition s dobavkite za 17th edition
    Пробвай да пишеш на кирилица, а за учебника пробвай в www.amazon.co.uk

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Ревю на професиите - електротехник

Лорда ти отговори абсолютно точно!От АМАЗОН.

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

Прави се и уреда е чувсвителен и скъп над 500 паунда.
    На тази цена и аз съм ужасно чувствителен

Град
    London
    Post Thanks / Like

не намерих нищо за 17 издание в амазон.От бордерс/до Тотнам коут роуд ми казаха, че новата книга за 17то издание ще излезе на пазара през януари догодина.

Град
    London
    Post Thanks / Like

eto neshto za 17th edition
    http://www.niceic.com/17thedition?gc...FQHllAodtHjAyA

p.s/ ne moga da pisha na kirilica, njama s kakvo

Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Ревю на професиите - електротехник

не намерих нищо за 17 издание в амазон.От бордерс/до Тотнам коут роуд ми казаха, че новата книга за 17то издание ще излезе на пазара през януари догодина.
    ГРЕШКАТА Е ИЗЦЯЛО МОЯ!Все още се води като 16 edition...,но е добавено с по-малки букви 7 edition...всъщност имам седмо издание на 16 edition... от 2005г.Съжалявам за подвеждането.Ще чакаме 1.01.2008г.

Град
    London
    Post Thanks / Like

това, което си видял че е 7мо издание е:
    16th edition IEE: Explained & Illustrated - Brian Scaddan

този учебник е полезен, но необходимите за 16то издание у4ебници са 2: ON-site guide & Requirements for electical instalation 16th edition.

26. БЛАГОДАРЯ strahistotel thanked for this post
    Maystora
    Град
    United Kingdom
    Post Thanks / Like

Благодаря за информацията!Мисля че това е първия учебник. http://www.amazon.co.uk/IEE-Site-Gui.../dp/0863413749
    Този ли е вторият ?http:/www.tlc-direct.co.uk/Book/1.1.htm
    Последно редактирано от strahistotel : 23-11-2007 на 20:42

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Zdraveite,interesuvam ce ot uchebnik,ili niakakvi rakovodstva za CCTV-kameri.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. За хората с артистични професии - с какъв статут упражнявате професиите си ?
    От designwerk във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 02-02-2012, 17:19
  2. Професиите на бъдещето
    От Wolf във форум Интересни статии
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-06-2010, 20:04
  3. LG KU990 Viewty - Ревю
    От emodonkov във форум Телефонни услуги, GSM
    Отговори: 5
    Последно мнение: 16-12-2007, 17:39
  4. Въпрос за бизнес-ревю
    От Friend във форум Self-Employed