»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 18 от общо 18
    Ќов потребител јватара на elektra
    –егистриран на
    Aug 2005
    ћнени€
    82
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране » сега какво?

¬земам извадката от друга тема, но мисл€ че ще е важно за всички, които все още не са присъеденили своите семейства. —поред новите правила:

My wife and children are Bulgarian/Romanian, what do they have to do to live with me?

Following accession they will be able to reside with you freely and donТt need a document confirming status to live in the UK lawfully. Depending on your circumstances your wife, if wanting to work, will need an accession work card, or be entitled to a registration certificate. Her level of access to the UK labour market is the same as yours. If you have unrestricted right to access the UK labour market she will be able to obtain a document with the same level of access, if not her access will also be restricted.

Spouse/Civil partners of Romanian and Bulgarian Nationals

5. Where a person is a national of Bulgaria and Romania, and is the spouse of a person holding a registration certificate restricting their access to the labour market (for example, the spouse of a student or self-employed person) or a person holding a work authorisation document, they too will be required to obtain an accession work card in order to take employment in the United Kingdom."

How do I get community rights as a worker?

Anybody who has been legally employed on a continuous basis for twelve months obtains community rights as a worker. This means you have a full right to reside under EU law as a worker in a Member State and have an unrestricted right to access that Member StateТs labour market.[/COLOR]

ѕоради семейни причини / почина мо€ роднина /, аз чак сега съм в готовност със всички документи за присъеден€ване, а се оказва, че не са ми нужни.
    «атова ви мол€, хайде да потълкуваме малко какво ги очаква депендантите там и тези които не са още в ” , но предстои да дойдат!
    Ќ€мам нищо против да регистрирам self- , но ме интересува дъщер€ ми с каква виза ще е?
    Ќеобходим ли ми е още този документ от общината за жилището за отделни спални помещени€?
    “р€бва ли да продължава съпруга ми да държи двустайното жилище /такива са изисквани€та за 3 членно семейство/ или да го освободи и да наемем по-малко?
     ак да запиша детето си в примъри, като незнам дори какъв статут ще има?
    »зобщо тези въпроси ме вълнуват мен, а предполагам че и много както мен.  ойто има н€какъв поглед върху новите решени€ или може да ги разтълкува, нека сподели и да коментираме. ƒори и да поспорим, нали в спора се раждала истината! ј 2007 вече чука на вратата ни и незнам какво да прав€ - да хващам детето и багажа и така на "примависта" да си се прибирам при съпруга си или ...незнам.
    «атова помагайте!

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране Re: » сега какво?

може би ще ни е от помощ ако ни кажеш с какъв статут е мъжът ти, за да мислим заедно.

Manchester United Fan јватара на Zara
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 416
    Post Thanks / Like

“ова е от един друг пост и дава €снота :

¬чера се е обадил адвоката на съпруга ми, че най-накра€ имаме три годишна виза. «а уточнение на всички: съпруга ми тръгна с едногодишна виза, след което подава за удължаване. —лед поредица искани€ за допълнителна информаци€ от ’ќ /счетоводство,инвойси, банкови стейтмъни, договори, телефони на клиенти и тем подобни бумажки/ и след 1,6 месеца на очакване, му дадоха 2 годишна виза с довода, че имат съмнение за скрит емплоед. ќтдолу на писмото естествено се мъдреше подписа на г-н –оджър √рейс - кейсуъркъра от ’ќ който отказва на порази€ визи. Ќа нас обаче ни се размина с отказа.
    ёли месец подаде отново и очаквахме най-лошото, като б€хме в готовност да обжалваме. ¬чера обаче са му се обадили, че е взел 3 годишна виза. ”ра!
    ƒосега е бил 3 години в UK и с тази виза, престо€ му ще стане 6 години докато изтече новата. “огава незнам за какво ще подаваме и изобщо ще се налага ли пак да минаваме през този јƒ. —ега искаме да се присъеденим към него, но неможем да решим кога да е:
    - сега, за да изпреварим събити€та, или
    - след 1.1.2007 за да видим какви ще са новите изисквани€.
    ¬ие какво ще кажете по въпроса?

–егистриран на
    Aug 2005
    ћнени€
    82
    Post Thanks / Like

Ѕлагодар€ ви Zara и Madlena!
    “ова наистина е така. —ъпруга ми има 3 годишна виза след гол€мото "ходене по мъките". —лед допитване до вас, решихме да започчнем трескаво подготв€не на документи за да изпреварим събити€та. “ой от негова страна нае жилище, което да отговар€ на изисквани€та за присъеден€ване на дете. ѕоиска репорт от общината, отишли, огледали и му дали. ÷€лото удоволствие струва около 100 паунда. ѕак по съвет на форумците, ходил в местното ѕримъри —кул за да види какво може да се направи със записването на дъщер€ ни. » от там вече имаме отговор. ѕодготви стейтмъни, документи от агенци€та на жилището, от наемодател€. јз от мо€ страна извадих всичко необходимо - актове за раждане, за брак, стейтмъни.
    Ќо за съжаление —ъдбата пак не беше на мо€ страна - случи се най лошото с баща ми. Ќе искам да влизам в подробности, защото и без това все още ми е тежко от прежив€ното.
    » сега, готови със всичко, незнаем какво да правим. ќбаждах се 2 пъти в посолството и отговора им е: "чакаме нови разпоредби", "от 01.01.2007 г. виза н€ма да ви е необходима", "засега неможем да ви отговорим" и т.н.
    » аз знам, че като турист мога да си пътувам, без да ме интересува какво мисл€т в ѕосолството, но искам вече да си събера семейството на едно м€сто. ƒъщер€ ми най-тежко прежив€ва разд€лата с баща си и вече не искам да € подлагам на това.
    «а мен добре - ще се регистрирам self- /имам висшо и куп квалификации/ и все с нещо ще намер€ да се занимавам, но това дете с каква виза ще е и къде да € взема - от тук ли, от там ли. ј и ако н€ма вече депендант, има ли смисъл съпруга ми да държи толкова гол€мо жилище на висок наем, след като мога да живе€ и в по-малко без н€кой да ми изисква самосто€телни спални помещени€ за членовете на семейството?
    ћоже би съм изтървала влака според н€кои, но аз не мисл€ че н€ма отговор на тези въпроси. «атова и ви помолих да ги коментираме. “ук имам още познати които са като мен и всички сме в невидение за това какво ни очаква.
    Ѕлагодар€ ви, че ме изслушвате и коментирате заедно с мен!

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

детето ще е в следната сиуаци€
    will be able to reside with you (мъжът ти) freely and donТt need a document confirming status to live in the UK lawfully.
    тоест никакъв проблем, то ще си е законно тук и би тр€бвало да се ползва от всички привилегии на законно пребиваващ.
    за теб- ти получаваш такъв достъп до пазара на труда, какъвто и мъжът ти. тоест никакъв, защото той е селф емплойд.
    дори и да се присъединиш преди 01.01 в най-добри€т случай тр€бва да започнеш работа преди 01.01.07 и броейки 12 мес от датата в ко€то започнеш, след това ще имаш право на community rights of work. но след 12 месеца веро€тно ще ни дадат достъп до трудови€т пазар на всички.
    струва ми се неверо€тно до 01.01 да успееш да вземеш виза, да дойдеш и да започнеш работа.
    иначе за жилището никой н€ма да ти иска да имаш 2 бед, но все пак това е common sence, защото детето ти е на 13 год и има нужда от самосто€телна ста€. тук е доста странно ако детето от възраст 0 мес н€ма собствена ста€. освен това когато тръгне на училище и при€телки и идват на гости ще € гледат като извънземно ако н€ма нейна си ста€. може би отнемайки и това право ще рискуваш т€ да се чувства неудобно и да се комплексира от другите деца.
    над€вам се да ме разбереш какво искам да кажа, а не да решиш че говор€ високопарно. просто тук такава е културата.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Aug 2005
    ћнени€
    14
    Post Thanks / Like

Talking Re: » сега какво?

—ъпругът ми е взел днес присъединителна виза ! јз съм с work permit. ƒо колкото знам сега той има неограничен достъп до пазара на труда (по старите правила). той ще е в uk на 24.12.06, има работодател, какви документи тр€бва да подаде работодател€ за да минем по старите правила и да започне работа без да му тр€бва тази accession card?Ѕлагодар€ предварително за вс€ко мнение!

–егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 416
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Bilie
    —ъпругът ми е взел днес присъединителна виза ! јз съм с work permit. ƒо колкото знам сега той има неограничен достъп до пазара на труда (по старите правила). той ще е в uk на 24.12.06, има работодател, какви документи тр€бва да подаде работодател€ за да минем по старите правила и да започне работа без да му тр€бва тази accession card?Ѕлагодар€ предварително за вс€ко мнение!
    ќпас€вам се,че н€ма да се вместите във времето. ¬ъпроса не е какви документи да подаде работодател€. “ои тр€бва да работи към 31.12.2006 и когато направи 12 м през 2007 тогава ще има неограничен достъп. “р€бва да започне работа преди Ќ√.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Aug 2005
    ћнени€
    14
    Post Thanks / Like

Ѕлагодар€ за бързи€ отговор. “ой може да започне работа преди 31.12 ,но впредвид празниците и т.н. има малко време за реагиране, затова се чуд€ само ако подпише договор достатъчно lie, тр€бва ли да пратим до Home Office н€кава форма за да отчетат там че е започнал работа? сигурно звуча глупаво, но се паникьосах. Ѕлагодар€ за отговорите предварително.

–егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 416
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Bilie
    Ѕлагодар€ за бързи€ отговор. “ой може да започне работа преди 31.12 ,но впредвид празниците и т.н. има малко време за реагиране, затова се чуд€ само ако подпише договор достатъчно lie, тр€бва ли да пратим до Home Office н€кава форма за да отчетат там че е започнал работа? сигурно звуча глупаво, но се паникьосах. Ѕлагодар€ за отговорите предварително.
    —поред мен не тр€бва,важното е да работи преди 31.12. или поне договора му да е с такава дата. » също тр€бва да работи за този работодател 12 месеца(по малко н€ма да може,защото ако го напусне,след 01.01. де факто н€ма да има разрешително за работа и никои работодател н€ма да го наеме)

–егистриран на
    Aug 2005
    ћнени€
    82
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от madlena
    детето ще е в следната сиуаци€
    will be able to reside with you (мъжът ти) freely and donТt need a document confirming status to live in the UK lawfully.
    тоест никакъв проблем, то ще си е законно тук и би тр€бвало да се ползва от всички привилегии на законно пребиваващ.
    за теб- ти получаваш такъв достъп до пазара на труда, какъвто и мъжът ти. тоест никакъв, защото той е селф емплойд.
    дори и да се присъединиш преди 01.01 в най-добри€т случай тр€бва да започнеш работа преди 01.01.07 и броейки 12 мес от датата в ко€то започнеш, след това ще имаш право на community rights of work. но след 12 месеца веро€тно ще ни дадат достъп до трудови€т пазар на всички.
    струва ми се неверо€тно до 01.01 да успееш да вземеш виза, да дойдеш и да започнеш работа.
    иначе за жилището никой н€ма да ти иска да имаш 2 бед, но все пак това е common sence, защото детето ти е на 13 год и има нужда от самосто€телна ста€. тук е доста странно ако детето от възраст 0 мес н€ма собствена ста€. освен това когато тръгне на училище и при€телки и идват на гости ще € гледат като извънземно ако н€ма нейна си ста€. може би отнемайки и това право ще рискуваш т€ да се чувства неудобно и да се комплексира от другите деца.
    над€вам се да ме разбереш какво искам да кажа, а не да решиш че говор€ високопарно. просто тук такава е културата.
    Ѕлагодар€ ти madlena за изчерпателни€ отговор. ≈два ли ще мога да дойда преди Ќова година и да започна работа, защото съпруга ми след два дена се прибира в Ѕ√ хем за празниците, хем по нашите сметки тр€бваше да кандидатстваме за присъеденителни визи. ¬чера пак говорих с ѕосолството в —офи€ и ми отговориха:
    "—лед 01.01.2007г. може да пребивавате в ”  без ограничение , но неможе да работите, освен ако не се регистрирате като самонаето лице. Ќовите разпоредби са готови и може да се запознаете с т€х. ѕрисъеденителната виза във ваши€ случай е абсолютно безсмислена. јко желаете за празниците да бъдете със съпруга си, кандидатствайте за туристическа до кра€ на 2006 г."
    ћисл€ че и днес отговор намерих в един друг пост, където потребител ¬ирус е дал линк към новите разпоредби в превод на български:

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/635...translated.pdf

олкото до жилището и самосто€телната ста€ на детето - никога не бих си позволила да € лишавам от нейни€ собствен и индивидуален св€т. Ќо съм и на мнение, че не са необходими 2 бед поне докато не се ориентирам в работата аз. –азликата м/у 1 и 2 бед си е около 200 паунда все пак, нали?
    ѕовече се притесн€вах за нейни€ статут, защото н€ма на кого да € остав€ в Ѕ√ докато нещата си влезнат в "релсите". ќтговора на този въпрос за мен, а предполагам и за останалите, ти ми даде в твоите постове. Ѕлагодар€ ти още веднъж, а и на всички останали форумци, които не спират да събират инфо и да € предостав€т тук, из форума.
    ѕожелавам весели празници и дано новата 2007г. да е по-добра както за мен в личен план, така и за всички вас на територи€та на ” .

—таро куче јватара на prolet
    –егистриран на
    Nov 2005
    √рад
    DA10
    ћнени€
    625
    Post Thanks / Like

Kогато н€кой е присъединен към work permit или HSMP има достъп до работни€ пазар.Ќовото правило е, че когато е присъединен към селф-имплойд не може да работи като имплойд.
    ѕоследно редактирано от prolet : 16-12-2006 на 00:16

Ќов потребител јватара на star
    –егистриран на
    Aug 2006
    ћнени€
    29
    Post Thanks / Like

имам и аз един въпрос и се над€вам да ми помогнете,защото след толкова информаци€ се оплетох и нещо не съм на€сно.
    «начи аз имам spouse visa,a мъжът ми е с ILR.ƒоидох тук преди около 3 месеца и си търс€ работа,но уви все още нищо.“а въпросът ми е ако не успе€ до 31.12.да започна н€къде като employee, след 01.01. ще имам ли право на работа и ще тр€бва ли да си вад€ registration certificate.

–егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 416
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от star
    имам и аз един въпрос и се над€вам да ми помогнете,защото след толкова информаци€ се оплетох и нещо не съм на€сно.
    «начи аз имам spouse visa,a мъжът ми е с ILR.ƒоидох тук преди около 3 месеца и си търс€ работа,но уви все още нищо.“а въпросът ми е ако не успе€ до 31.12.да започна н€къде като employee, след 01.01. ще имам ли право на работа и ще тр€бва ли да си вад€ registration certificate.
    јко си с такава виза имаш право на работа,но маи ще тр€бва да подадеш апликеишън до ’ќ да ти издадат сертификат, за да го докажеш.

Ќов потребител јватара на star
    –егистриран на
    Aug 2006
    ћнени€
    29
    Post Thanks / Like

благодар€ за отговора Zara.ј визата,ко€то имам в паспорта за 2 год. н€ма ли да бъде доказателство че имам право на работа или въпреки не€ ще тр€бва да аплайвам за registration certificate

Ќов потребител
    –егистриран на
    Apr 2006
    ћнени€
    24
    Post Thanks / Like

ћол€ който може да ми разтълкува следни€ текст:
    Persons exempt from a requirement to obatain a Accession Worker Card

Any Bulgarian or Romanian national who has been given permission to work and has worked under that permission for a continuies basis of twelve months obtain full movement right as a worker under EU law.

“ова отнас€ ли се за лица които са били селф-емплоед за последните 12 месеца?

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

не

Ќов потребител
    –егистриран на
    Aug 2007
    ћнени€
    11
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране ќтносно: » сега какво?

«дравейте,н€кой може ли да ми каже след като съпругата ми има 5-годишна виза имам ли право на присъединителна,ще имам ли право на работа и какви формул€ри да пусна и къде.ћол€ дайте инфо че се побърквам

... јватара на madlena
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    11 311
    Post Thanks / Like

пич, в следващата тема в ко€то зададеш същи€т въпрос, ще получиш бан за спам.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1.  атастрофа - сега какво следва?
    ќт nts във форум јвто-мото, транспортни, пътуване
    ќтговори: 51
    ѕоследно мнение: 28-04-2015, 09:43
  2. Ф акво правим сега?Ф
    ќт Arthur's Sword EXCALIBUR във форум јвто-мото, транспортни, пътуване
    ќтговори: 2
    ѕоследно мнение: 19-10-2012, 16:57
  3.  акво да прав€ сега ?????
    ќт vas_uk във форум ѕосто€нно пребиваване (ILR)
    ќтговори: 25
    ѕоследно мнение: 17-08-2009, 19:54
  4. » сега какво ?
    ќт p-m-p във форум ѕолитика
    ќтговори: 117
    ѕоследно мнение: 03-12-2006, 19:49
  5.  ј ¬ќ ў≈ ѕ–ј¬»ћ —≈√ј ???
    ќт stanislav във форум —татут в UK, посто€нно жителство, британско гражданство
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 25-10-2004, 18:12

ќтметки

ѕравила за публикуване

• ¬ие не можете да публикувате теми
  • ¬ие не можете да отговар€те в теми
  • ¬ие не можете да прикачвате файлове
  • ¬ие не можете да редактирате мнени€та си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker