Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 49
    charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

По подразбиране Наемане на работа - какво трябва да знаем?

Започнат е преводът на " Наемане на работа" от книгатаLife in UK
    Там можете да немерите, много полезни съвети и идеи, да разберете какви са вашите права и задължения и т.н.

Ето някои от преведените досега глави:

ПРАВА НА НАЗНАЧЕНИЯ

Права на назначения

Незаконни трудови договори

Права по силата на трудовия договор

Работници, които нямат установени със закон права

Установени със закон права на работното място

ЗАПЛАЩАНЕ

Правото да ви се плаща

Национална минимална заплата

Предстои преводът да бъде довършен. За нова информация по тази темата, както и по много други като семейство, зравеопазване, жилища и т.н., можете да следите в модула "Живота в UK от А-Я" : http://www.bghelp.co.uk/modules.php?name=Reviews

2. БЛАГОДАРЯ gnatov, saba, zui7, alex76, emodonkov and 29 others thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Наемане на работа - какво трябва да знаем?

благодаря

Напреднал Аватара на oink
    Post Thanks / Like

Има работодатели, които плащат минимална надница от 5.35, наетите знаят, че им се полага актуализираната надница от 5.68, но при липса на профсъюз кой може да защити правата им?

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Ама верно ли се превежда книгата Лайф ин дъ Ю Кей? Че нали идеатя е да се прочете на инглиш и да се знае на инглиш. Баси папагалщината.

Интересно ми е кой я превежда...ХААААААААААААААХАХАХАХА

На почивка
    Град
    Leeds
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Suzanne Виж мнението
    Започнат е преводът на " Наемане на работа" от книгатаLife in UK
    Там можете да немерите, много полезни съвети и идеи, да разберете какви са вашите права и задължения и т.н.

Ето някои от преведените досега глави:

ПРАВА НА НАЗНАЧЕНИЯ

Права на назначения

Незаконни трудови договори

Права по силата на трудовия договор

Работници, които нямат установени със закон права

Установени със закон права на работното място

ЗАПЛАЩАНЕ

Правото да ви се плаща

Национална минимална заплата

Предстои преводът да бъде довършен. За нова информация по тази темата, както и по много други като семейство, зравеопазване, жилища и т.н., можете да следите в модула "Живота в UK от А-Я" : http://www.bghelp.co.uk/modules.php?name=Reviews
    Линковете не бачкат!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Наемане на работа - какво трябва да знаем?

здравей те аз съм на 42 god работил съм в uk като шофьор само че сега съм безработен.тъй като фирмата в която работих обяви фалид.можете ли да ми намерите работа и да ми извадите необходимите документи защото досега не съм имал такива?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте от 20 дена сам вав градчето ellesmere port и се опитвам да си намеря работа,можете ли да ми кажета дали мога да почна работа на бензиностанцйя без да сам селф емплоед дали имам шанс да ме земат

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Omaks4o Виж мнението
    Здравейте от 20 дена сам вав градчето ellesmere port и се опитвам да си намеря работа,можете ли да ми кажета дали мога да почна работа на бензиностанцйя без да сам селф емплоед дали имам шанс да ме земат
    Имаш ли изобщо някакви документи? Какъв ти е статута? какво значи да работиш на бензиностанция? Предполагам знаеш,че можеш да бъдеш само касиер да прибираш парите...тук няма като в БГ момчета да наливат бензин,всичко е на самообслужване.

Нов потребител Аватара на selina
    Post Thanks / Like

Здравейте,аз съм в Лондон от две седмици,но немога си намеря работа,още нямам документи,но ми трябва някаква работа,ако може някой да ми помогне ... неискам да се връщам в бг ...
    (k)

Miss Caprice Аватара на dianaiv83
    Град
    Coventry
    Post Thanks / Like

Еееей косичката ми настръхва като ви чета постовете
    Дошла си сама жена тук,не можеш да си намериш работа и нямаш никакви документи!Езика поне говориш ли и много се извинявам ама какво ти беше в акъла като тръгна ей така на късмет без план,без подготовка...?Ами жена си бе всичко може да ти се случи в друга държава без близки хора наоколо?
    Кажи какво имаш,че да намерим с какво да помогнем?За какво дойде точно,какво мислиш,че можеш да правиш?
    Не ми се сърди,но просто не разбирам как ви се рискува така момичета!

Цитирай Първоначално написано от selina Виж мнението
    Здравейте,аз съм в Лондон от две седмици,но немога си намеря работа,още нямам документи,но ми трябва някаква работа,ако може някой да ми помогне ... неискам да се връщам в бг ...

"Всички понякога падат, разликата между силните и слабите духом е във времето, което губят за да се изправят "

""

12. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ако не си изключение от общото правило, нямаш право да работиш по трудов договор. Т.е., ако те наемат на работа в бензиностанция, ще е незаконно.

Дали имаш шанс да те вземат, няма как да кажем, просто не те познаваме.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ами нямам никакви англииски документи смисал нали само паспорт и лична карта имам ноо дори и да ме земат на бензиностация англииския ми не е много добьр и значи е невазможно да работя на такова място

Нов потребител Аватара на selina
    Post Thanks / Like

Здравейте, аз дойдох тук с цел да съм аупаир,но нещо не се получиха нещата със това семейство.сега сам при едни познати,но те също са безработни и с документи,но немогат да си намерят нешо,въпреки,че си имат професия! аз ми се искаше поне някъде като камериерка,шивачка,гладачка...там нещо...,но все искат готови документи,аз вече имам насрочено интервю за НИН,но не е достатъчно,а ми иска ако можеше да започна някаква работа,много е трудно....
    (k)

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

ами нямам никакви англииски документи смисал нали само паспорт и лична карта имам ноо дори и да ме земат на бензиностация англииския ми не е много добьр и значи е невазможно да работя на такова място
    Виж, не става дума да имаш английски документи за самоличност - става дума да имаш документи или статут, позволяващи ти да работиш. Ти, както виждам нямаш, нямаш и право.

Друг въпрос е дали е възможно да работиш. Всичко е възможно на този свят. Достатъчно четохме преди време за автомивки, държани от албанци и какви ли не други мафиоти, в които наемат точно хора без английски и документи, плащат мизерно малко или не плащат, според зависи. Ако попаднеш на такива хора, може и да ти платят - кой знае. Аз нямам как да кажа дали е невъзможно да работиш на такова място. Има всякакви случаи. Аз обясних, че нямаш възможност да бъдеш наеман на договор ЗАКОННО.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте.През Септември

бях поканен да работя като

помощник главен готвач в

гръцки ресторант в Ръгби и

от тогава пребивавам в

Англия.От 01.01.2010 живея

в Лондон имам NIN съвсем

скоро очаквам и UTR номер

за момента разполагам с

писмо от

счетоводител.Проблема е в

това че никой не желае да

ме вземе на работа защото

съм self employed.Допускам

че можеби аз не съм

намерил мястото където

това разрешително за

работа ще мине или друга

алтернатива,която аз

поради неинформираност

пропускам,затова моля ако

някой има информация

която дами бъде от полза

при намиране на работа или

познава другиго който е

наясно с този проблем,да

драсне някой ред ще му

бъда много

благодарен.Иначе за себе си

мога да кажа:на 39години

със 17 години стаж като

готвач и майстор готвач на:

Златни Пясъци,9 години

корабен стаж,BBQ

ресторант в

Кипър,последните 3 години

главен готвач в ресторант

средиземноморска кухня на

остров Парос Гърция

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

това, което пропускаш е, че българските граждани нямат право да работят в УК. Имат право да извършват собствен бизнес. това е и отговорът на въпросаът ти, защо никой няма желание да те наеме на работа.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря много за отговора.Да правиш бизнес означава да извършваш някаква дейност нали така а да си self employed означава извършвайки тази същата дейност да се самоосигуряваш респективно сам даси плащаш данъците,което е и разликата със другата категория emploee според която работодателя извършва служебно дейноста по плащане на данъци и осигуровки на своите условно казано работници, като тези суми са част от брутното възнаграждение на същия(работника).Та това което не ми е ясно е защо работодателите в УК не одобряват или иначе казано не предпочитат статута ,преведено буквално на български,"самоосигурен".В крайна сметка това от което имам нужда е да зная как огромната група Българи с този статут все пак работят за някого плащайки сами данъците си.Сигурен съм начин има и бих бил безкрайно благодарен ако някой ми сподели информация която да ми помогне да реша този проблем така че да мога и Аз да работя като другите "self employed "Българи в УК, а те всички знаем че не са никак малко.Чувал съм че има места където в колектива преобладават Българи и моето положение не преставлява проблем за работодателя или поне имат начин за намиране на решението му,та ако се намери някой да ме свърже с такива хора ще му бъда много благодарен.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

ако работя като housekeepar-4e в хотел, получават ли се бакшиши в Uk както в USA ,да знам да се занимавам ли изобщо с Англия

Старо куче
    Град
    LOUD AND PROUD FROM LONDON TOWN
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от plasticbo Виж мнението
    ако работя като housekeepar-4e в хотел, получават ли се бакшиши в Uk както в USA ,да знам да се занимавам ли изобщо с Англия
    хич не се занимавай...с Англия

Старо куче Аватара на elicka
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от plasticbo Виж мнението
    Човече,ако в USA housekeeper взима бакшиш в 4-звезден хотел,стой там и не мърдай!!!!!!!!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Chef Monte Cristo Виж мнението
    Благодаря много за отговора.Да правиш бизнес означава да извършваш някаква дейност нали така а да си self employed означава извършвайки тази същата дейност да се самоосигуряваш респективно сам даси плащаш данъците,което е и разликата със другата категория emploee според която работодателя извършва служебно дейноста по плащане на данъци и осигуровки на своите условно казано работници, като тези суми са част от брутното възнаграждение на същия(работника).Та това което не ми е ясно е защо работодателите в УК не одобряват или иначе казано не предпочитат статута ,преведено буквално на български,"самоосигурен".В крайна сметка това от което имам нужда е да зная как огромната група Българи с този статут все пак работят за някого плащайки сами данъците си.Сигурен съм начин има и бих бил безкрайно благодарен ако някой ми сподели информация която да ми помогне да реша този проблем така че да мога и Аз да работя като другите "self employed "Българи в УК, а те всички знаем че не са никак малко.Чувал съм че има места където в колектива преобладават Българи и моето положение не преставлява проблем за работодателя или поне имат начин за намиране на решението му,та ако се намери някой да ме свърже с такива хора ще му бъда много благодарен.
    Виж сега, разликата между employed и self-employed не е само в това, кой плаща данъците, а зависи от условията на работа.

Българите нямат право да работят като employed, а само като селф. Ако българин работи в качеството си на селф-имплойд на позиция, която изисква право да работиш като имплойд, това се нарича скрит емплоймънт и ако се хване от властите, работодателят се глобява до 10 000 лири, а работникът - до 5 000 лири.

Много пъти е обяснявано в този форум каква е разликата, виж тук:
    Work out if you're employed or self-employed

Whether you're employed or self-employed depends on the terms and conditions of your work. It's important to know your employment status because it affects employment and benefit rights, and how you pay tax and National Insurance.
    Basic checks to help you decide

You can usually work out your employment status by asking a few straightforward questions.

You are probably self-employed if you:
    run your own business and take responsibility for its success or failure
    have several customers at the same time
    can decide how, when and where you do your work
    are free to hire other people to do the work for you or help you at your own expense
    provide the main items of equipment to do your work

You are probably employed if you:
    have to do the work yourself
    work for one person at a time, who is in charge of what you do and takes on the risks of the business
    can be told how, when and where you do your work
    have to work a set amount of hours
    are paid a regular amount according to the hours you work, and get paid for working overtime - even if you do casual or part-time work, you can still be employed
    В сайта има още много информация по въпроса.
    Това не са съвсем твърди правила, има положения помежду.

Доколкото те разбирам, питаш как да заобиколиш правилата и да работиш скрит емплоймънт - като селф-имплойд, готвач.

Дано да има други готвачи да ти помогнат. Аз не съм в този бизнес, но законния вариант го виждам, ако развиваш бизнес като работиш по домашни партита - наемат те клиенти за дата Х, ти им приготвяш храната, там, сервираш я по масите (така поне тук правят), доприготвяш каквото се наложи по време на партито и ангажиментът ти приключва с това. След това - други клиенти с друго парти/барбекю и т.н. За незаконните и полу-законните да се изкажат други. Но ако готвачите не следят тази тема, под това заглавие на темата не виждам как ще се заинтересуват да прочетат твоя въпрос. Ако искаш, ще отделя въпроса ти в отделна тема, за да има повече шансове да получиш отговори по същество.

Гугъл търсачка на форума

trakon
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Chef Monte Cristo Виж мнението
    За малкото готвачи, които познавам, зная че работиха навремето като селф имплойд, но не директно към някой ресторант, а през еплоймент бизнес-тва са агенции, които те вкарват в системата си и те пращат по различни хотели и ресторанти, когато има събитие и има нужда от допълнителен персонал. Обаче емплоймънт бизнесите вземат хора само от определени професии-например едни вземат само строители, други само чистачки, трети-готвачи и камериерки и т.н. Ако например отидеш на сайта на job centre plus и зададеш критерий за търсене-готвачи, ще видиш че на много от обявите не са дадени телефоните на работодателя,а пише, че са: advertised on behalf of .....who operates as employment buisness.... тва са въпросните агенции- звъниш им и ги питаш дали наемат селф имплойд готвачи-някод да, някой не.

Нов потребител
    Град
    BG SZ
    Post Thanks / Like

Здравейте и от мен. Нов съм във форума, но за повече от седмица изчетох доста, от това което ме интересуваше. Нека се опитам да обобщя за да видим дали съм разбрал правилно. Значи в УК Българи нямат право да работят освен ако работодателя не докаже че има нужда от тях(отнася се само за висококвалифицирани длъжности). Българин може да извършва дейност само ако е регистриран като СЕ, но сам си търси клиенти( тук не разбрах може ли да се разчита на агенция за намиране на работа като си СЕ). Самата рег като СЕ не е нещо невъзможно, до колкото разбрах, но трябва време (колко месец два???).
    Тъй като и аз съм се ориентирал към УК за работа ме интересува има ли възможност да се рег като СЕ без да си в УК, примерно с някакъв посредник срещу $$$ естественно. Аз мисля да съм в УК на есен и до тогава ако мога да си изкарам каквито документи може от тук чрез посредник (ако някой ме свърже с надежден такъв) а до тогава ще си опреснявам английския(не е мн добър, но мисля че ще мога да се оправя в началото) , ще чета форума и ще търся работодатели. Искренно се надявам на вашата подкрепа и помощ. Интересувам се от работа от типа на оператор на машини( може и с ЦПУ), монтьор, механик...Благодаря ви предварително.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от harrys_sz Виж мнението
    Здравейте и от мен. Нов съм във форума, но за повече от седмица изчетох доста, от това което ме интересуваше. Нека се опитам да обобщя за да видим дали съм разбрал правилно. Значи в УК Българи нямат право да работят освен ако работодателя не докаже че има нужда от тях(отнася се само за висококвалифицирани длъжности). Българин може да извършва дейност само ако е регистриран като СЕ, но сам си търси клиенти( тук не разбрах може ли да се разчита на агенция за намиране на работа като си СЕ). Самата рег като СЕ не е нещо невъзможно, до колкото разбрах, но трябва време (колко месец два???).
    Тъй като и аз съм се ориентирал към УК за работа ме интересува има ли възможност да се рег като СЕ без да си в УК, примерно с някакъв посредник срещу $$$ естественно. Аз мисля да съм в УК на есен и до тогава ако мога да си изкарам каквито документи може от тук чрез посредник (ако някой ме свърже с надежден такъв) а до тогава ще си опреснявам английския(не е мн добър, но мисля че ще мога да се оправя в началото) , ще чета форума и ще търся работодатели. Искренно се надявам на вашата подкрепа и помощ. Интересувам се от работа от типа на оператор на машини( може и с ЦПУ), монтьор, механик...Благодаря ви предварително.
    Не може. Трябва да си тук, да започнеш дейност, да се явиш на интервю за НИН, където доказваш че си започнал дейност и тн. Като го получиш може да се регистрираш за селф-емплойд (по закон до 3 месеца от започване на дейност)
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

children's nurse Аватара на meden linzer 90
    Post Thanks / Like

Unhappy Относно: Наемане на работа - какво трябва да знаем?

Цитирай Първоначално написано от dianaiv83 Виж мнението
    Еееей косичката ми настръхва като ви чета постовете
    Дошла си сама жена тук,не можеш да си намериш работа и нямаш никакви документи!Езика поне говориш ли и много се извинявам ама какво ти беше в акъла като тръгна ей така на късмет без план,без подготовка...?Ами жена си бе всичко може да ти се случи в друга държава без близки хора наоколо?
    Кажи какво имаш,че да намерим с какво да помогнем?За какво дойде точно,какво мислиш,че можеш да правиш?
    Не ми се сърди,но просто не разбирам как ви се рискува така момичета!
    За мен това е равностойно= да се хвърля сама в огъня,но за други е решителност, борбеност смелост.Аз нямам тази смелост и никога няма да я имам.Само като гледам новините и ми настръхва всяко косъмче.Пожелам ти успех Селина.
    Hello there!I jist wanted to stop and show some love and respect your pace.I hope everything is gooing good with you.Take care

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 25
    Последно мнение: 10-03-2017, 10:58
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 29-05-2014, 10:35
  3. Трябва ли NIN при наемане на къща от агенция?
    От desivance във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 9
    Последно мнение: 20-02-2014, 11:04
  4. Отговори: 10
    Последно мнение: 10-10-2011, 19:50
  5. Какво трябва да знаем за компютрите
    От sad3 във форум Интернет и компютри
    Отговори: 9
    Последно мнение: 01-05-2011, 20:04

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми