Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 456
Резултати от 126 до 138 от общо 138
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преди да кандидатствате за Британско поданство

Здравейте, Мисля да ходя скоро на теста LIfe in the UK, и да представя паспорта си като документ за самоличност.Както разбрах с които документ се представи на теста, с него трябва да се кандидатства, за натурализация.Обаче паспорта ми изтича лятото,а аз мога да подам документи към края на годината, ако отида сега на теста и лятото сменя паспорта с нов, ще ми го признаят ли, или първо да сменя паспорта и после на тест. Предполагам, че въпроса ми е глупав,но искам да съм сигурна какво правя. Благодаря ви предварително.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Преди да кандидатствате за Британско поданство

Цитирай Първоначално написано от Hope1 Виж мнението
    Здравейте, Мисля да ходя скоро на теста LIfe in the UK, и да представя паспорта си като документ за самоличност.Както разбрах с които документ се представи на теста, с него трябва да се кандидатства, за натурализация.Обаче паспорта ми изтича лятото,а аз мога да подам документи към края на годината, ако отида сега на теста и лятото сменя паспорта с нов, ще ми го признаят ли, или първо да сменя паспорта и после на тест. Предполагам, че въпроса ми е глупав,но искам да съм сигурна какво правя. Благодаря ви предварително.
    Ами това е въпрос на лично решение...
    Да, в указанията при подаването за натурализация пише, че трябва да се представи този личен документ, с който си се явил на теста. Чисто теоретично, обаче, това не винаги е възможно, защото между двете събития може да мине доста време.

Имаш 2 възможности:
    1. Ако няма да подаваш за натурализация сега, да изчакаш и с теста до получаването на новия паспорт.
    2. Можеш, когато си сменяш паспорта, да поискаш да задържиш стария, защото ще ти е необходим "за представяне пред английските власти при уреждане на статута ти там" (аз така го формулирах преди). Те ти го дават, с условие да го върнеш по-късно - когато за го поисках, ми отпуснаха още 5 години, било максималния срок. И когато подаваш за натурализация, пращаш и двата - изтеклия паспорт, с който си държала теста и новия, като вътре заедно с апликацията пишеш cover letter, в което обясняваш защо пращаш двата паспорта. При мене мина, но аз имам няколко години между теста и натурализацията.

Моето лично мнение е, че когато ти остава толкова малко време до подмяната, е излишно да правиш акробатики - но решението си е лично твое. Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодатя ти Мила.

4. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,спомням си че преди сам засичала някъде из темите телефонен номер,на които можеш да провериш датите си на влизане и излизане от страната.Някои може ли да ми помогне ако знае номера или поне институцията,която може да ми даде тази информация. Благодаря

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ами това е въпрос на лично решение...
    Да, в указанията при подаването за натурализация пише, че трябва да се представи този личен документ, с който си се явил на теста. Чисто теоретично, обаче, това не винаги е възможно, защото между двете събития може да мине доста време.

Имаш 2 възможности:
    1. Ако няма да подаваш за натурализация сега, да изчакаш и с теста до получаването на новия паспорт.
    2. Можеш, когато си сменяш паспорта, да поискаш да задържиш стария, защото ще ти е необходим "за представяне пред английските власти при уреждане на статута ти там" (аз така го формулирах преди). Те ти го дават, с условие да го върнеш по-късно - когато за го поисках, ми отпуснаха още 5 години, било максималния срок. И когато подаваш за натурализация, пращаш и двата - изтеклия паспорт, с който си държала теста и новия, като вътре заедно с апликацията пишеш cover letter, в което обясняваш защо пращаш двата паспорта. При мене мина, но аз имам няколко години между теста и натурализацията.

Моето лично мнение е, че когато ти остава толкова малко време до подмяната, е излишно да правиш акробатики - но решението си е лично твое. Успех!
    Има още варианти:
    -UK шофьорска книжка
    -PR карта,ако я имаш

Предполагам,че си проверила,но ето ги пак:

VALID PHOTOGRAPHIC ID ARRANGED
    This can be one of the following documents:
    a passport from your country of origin – this document may be out of date
    a UK photocard driving licence, full or provisional
    one of the following Home Office travel documents: a Convention Travel Document (CTD), a Certificate of Identity Document (CID) or a Stateless Persons’ Document (SPD) – this document must be in date
    an Immigration Status Document, endorsed with a UK Residence Permit and bearing a photo of the holder - this document may be out of date, or
    a Home Office Identity Card

Life in the UK test for British citizenship | Practice tests, study guides and advice for the UK citizenship test | study checklist |

Цитирай Първоначално написано от Maraina Виж мнението
    Здравейте,спомням си че преди сам засичала някъде из темите телефонен номер,на които можеш да провериш датите си на влизане и излизане от страната.Някои може ли да ми помогне ако знае номера или поне институцията,която може да ми даде тази информация. Благодаря

Няма такъв телефон.
    Бях писала за моя приятелка,която "намери" фирма,която срещу заплащане обещаха да направят това.Взеха и парите,но не направиха нищо.
    Мойта приятелка с помощ на роднини ,близки и приятели успя да възтанови някои влизане/излизане ,но като месец-пр:месец Април
    За тези дати от Nationality Checking Service (NCS),където беше, я посъветваха да напише cover latter в което да обясни,че не си спомня точно датите на влизане и излизане и може да има разминаване.
    Подаде документи,чрез NCS,но въпреки това му изтрепери,дали няма да се заядат за горното.Нямаше проблем,взе гражданство.
    Съвет от мен-не давай пари на разни фирми-няма да ти свършат работа.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

7. БЛАГОДАРЯ Prometheus, Мила, Maraina thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Преди да кандидатствате за Британско поданство

Цитирай Първоначално написано от Maraina Виж мнението
    Както и Муси писа, няма такъв телефон или институция, за съжаление. Ако си пътувала със самолет, при купуването на билета, ти го изпращат на имейл и после обикновено още поне един имейл. Така че ако не си изтривала на поразия имейли (аз не го правя, защото не се налага - yahoo имат неограничен обем, a gmail -много голям), може да намериш билетите, там са точните дати за влизане и излизане.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. БЛАГОДАРЯ Maraina, ice_cold_mystery thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! strelec liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Здравейте! Ето, че настъпи моментът в който започнахме да попълваме онлайн апликацията за натурализация. Подаваме за жената, която има пр от над една година и за децата, които са родени тук в юк и са на 4 и 2.5.
    Изкочиха няколко въпроса, които са засягани много пъти тук, но бих искал хора преминали през това да се произнесат:
    1. За последните 5 години имаме доста отпуски извън страната, като най-дългата беше за 5 седмици и половина. Нямаме никакви данни за точните дати и мислим да напишем ориентировъчни. Ще напишем допълнително писмо да обясним това. Някой имал ли е проблем с това?
    2. Обмисляме след вземането на натурализацията да се местим в близкото бъдеще и да живеем в Кипър с опция за завръщане в юк по някое време. Въпросът: бихме ли имали някакви усложнения да се върнем един ден?
    3. Годините за пенсия, които сме направили досега, дали ще продължат да се броят след като се върнем един ден пак?
    4. Биометричните данни се правят в пощенски клон, който предлага тази услуга и се издава сертификат, чиито номера се вписват в апликацията. Самият сертификат не се изпраща понеже отпечатъци и т.н. Се регистрират в системата. Правилно ли съм разбрал?
    5. Може ли рефереес да са едни и същи за жената и децата?
    Ако изкочи още нещо неясно пак ще питам. Благодаря предварително за помощта!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Старо куче
    Post Thanks / Like

Успях да си обясня някои от въпросите, но пак АКП някой може да потвърди дали съм се ориентирал правилно:
    Единият Пт реферите на децата трябва да е учител, хелт визитор и т.н, така че ще трябва да е различен от единия на жената.
    Изникна нов въпрос: може ли да се кандидатства за децата чрез формата АN заедно с майката, или задължително за тях форма MN1?
    След ново четене на гайдънса сега се оказа, че първо подаваме апликацията и после от имограционните ще се свържат с нас да ни пратят в пощата За биометрични данни...?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нов въпрос: при положение че подаваме онлайн апликацията, подписването на реферите как ще стане? Логичното е да се принтира секцията с реферите и да се изпрати с съпровождащите документи. В нашия случай ще трябва да принтираме секцията три пъти, защото единият от реферите на децата трябва да е учител или хелт визитор.

Старо куче
    Post Thanks / Like

И на този въпрос си отговорих: при попълване на онлайн формата накрая така или Инъче те кара да я принтираш или поне файловете които имат нужда от подпис.
    Все още не мога да намеря отговор на въпроса дали да подаваме една форма AN за жената с пр и децата родени тук или отделни форми за децата MN1

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Преди да кандидатствате за Британско поданство

Извинявай но съм много зает ако останат неотговорени въпроси идната семица ще се опитам да отговоря иначе ако се чудош много, хвани някой който да направи нещата както трябва че ако станат грешки гориш хиляди.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря за насоката. Подготвяме детайлите на реферите на децата и като се справим и с това ще се свържем с Nationality checking service, където евентуално ще ни разгледат апликацията и съпровождащите документи и ще ни отговорят на останалите въпроси преди да изпратим и платим.
    Последните отговори, които изнамерих: тримата кандидатстват с една форма АN, при онлайн форма реферите се подписват накрая(последната стъпка в онлайн формата е принт).
    Все още търся отговори на въпросите:
    1. Правят ли проблем ако датите на влизане и излизане от ЮК се разминават?
    2. Биометричните данни в онлайн формата в какъв ред се правят? Доколкото аз си го обяснявам- попълваме онлайн формата, че нямаме BRP card и след като изпратим формата те ще ни пишат/изпратят до пощата да си дадем биометричните данни.

Колко струва някой да ни помогне с формата?
    Пак благодаря.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Единият рефер на децата ще един и същ и ще е health visitor-a. Мисля, че не би било проблем, но пак да питам за справка. Все още търся отговори на въпросите за датите на влизане и излизане и дали съм разбрал правилно за биометричните данни.

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 48
    Последно мнение: 07-11-2014, 13:29
  2. Ще имам ли проблем за британско поданство
    От Legal във форум Британско поданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-01-2014, 12:59
  3. Британско поданство
    От tsefffty във форум Британско поданство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-01-2013, 17:27
  4. Отказ при кандидатстване за Бритaнско поданство