Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Следобедният сън

споделете какво ви е отношението и практиката за следобедният сън, моля. като не забравите да отбележите и възрасттана децата си.
    дъщеря ми е на 2 и 2 мес. доскоро заспиваше всяка вечер точно в 8 и се събуждаше в 8. отскоро не заспива поне до 10.30. слагам я в 8 и до 10.30 правим всичко друго но не и да спим.
    мисля да и махам следобедният сън или поне да го намаля.
    мислите ли че е правилно на нейната възраст.
    доста се рових и четох и много противоположни мнения.
    в детската, дечицата на нейната възраст родителите им са помолили да намалят следобедният сън, аз се чудя какво да правя. по принцип в детската от 3 год възраст не слагат децата да спят.
    аз съм фенка на следобедният сън и при децата и при възрастните, сега се чувствам доста раздвоена.
    освен това съм чела че хормона на растежа се отделя при дневен сън и това е основноят ми мотив да я слагам да спи следобяд, но от друга страна късното заспиване вечер също ме притеснява, ззащото сутрин не може да се буди навреме и винаги закъсняваме за работа и градина.
    чела съм и мнения че на нейната възраст е важно да спи поне 12 часа за 24 часа, без значение по кое време на деня или нощта.
    споделете вашето видане и практика.

essex girl Аватара на Dixie Dot
    Град
    Wickford,Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Следобедният сън

Моят син е на 18 месеца ивечер обикновенно заспива между 9.30-10 ч,сутрин се събужда към 9.и на мен ми се иска да не го оставям да спи следобед,но това просто е невъзможно,защото се уморява след като се наобядва и ако не си легне става много кисел и раздразнителен(заспива даже и седнал докато се храни понякога).Така че ща не ща следобед спим около час-час и половина.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

И моя е на 18 месеца,вечер е в леглото в 20.30 - заспал. Сутрин се буди различно,но преди 7.00 много рядко,но ако не е,аз го будя за градината. Дори този уикенд в 8.30 и двата дни(малко необичаино). През седмицата,ако се вярва на дневника от градината спи различно - но винаги поне 1 час на обяд,а в в уикенда и по повече. Днес например спа около 2 часа,но аз съм доволна,че колкото и да спи през деня,вечер в 20.30 вече спи и поне досега проблеми не е имало. Мисля,че детето само си определя режима,моя напр. е абсурд да го сложа да спи,ако на самия него не му се спи......но само да видя,че малко е уморен и е в леглото

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

офф тя и марта на 18 мес заспиваше в 8. питай ме сега.
    докато не прелистим 20 книги и не изпеем поне 10 песни по сто пъти всяка...
    после пие ми се вода, после пи*ка ми се, после искам да гушкам daddy, после къде ми е кучето, къде ми е заека, къде ми е бебето........
    и така до 10.30-11.00

Старо куче Аватара на aflame66
    Град
    3th rock from the sun
    Post Thanks / Like

Smile Re: Следобедният сън

Права е Зара- зависи си от детето! Дъщеря ми не лягаше след обед, ако не я накарам, а вечер можеше още от бебе да седи повече и от мен без да е кисела! Сега е голяма, но си е пак такава. Сина ми от малък - трябва да хапне и да легне, това е! И той е голям сега- но си е пак така!

Да ти кажа една хитрина, която ме спасяваше години наред - има такъв период, в който се опитват да почват те да ти контролират вечерите- а не ти на тях. Приказки, песни, танци на народите и т.н- писна ми по едно време и се нервирах и викам- слушайте какво, донасям ви от най- силното приспивателно! Имам цяло шише, само лъжица от него ви приспива са 1 мин!Но това става след като нищо друго не става и аз съм явно вече видимо ядосана. Отивам до кухнята- никой няма право да става от леглото през това време - и слагам в една лъжица малко вода, захар,чубрица...занасям с много сериозна физиономия- отваряй голяма уста и гълтай на един път,това е!
    След 2 мин са заспали И ДВАМАТА!
    Най- важното на другия ден и двамата стават и тичат- леле,, много силно това бе , маме!!! Викам- ДА, ТОВА Е! Щом не щете сами да заспивате- ще ви помагам...ама сериозна съм пред тях, де, никаво изпускане на фронта!
    Поне по 2 пъти на седмица вземаха " приспиователното", докато дъщеря ми не се похвали пред ДжиПито ни, та трябваше да се издам пред докторката,че тя как ме погледна- да давам на децата приспивателно??? Години??? И аз предадох четата...децата направо виеха от яд в кабинета, не можеха да повярват как съм ги изиграла- единия беше на 14 вече, другия на 10...хаххаха!!!

Години минаваше номера, на принципа на плацебото- супер влияние има мозъка върху човека! Отърви се от това поведение на дъщеря ти на време, преди да ти е взела връх, уговори я, изиграй и го и давай приспивателното!

успех
    Последно редактирано от aflame66 : 03-12-2006 на 21:33

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Моята дъщеря е на 19 месеца.По принцип заспива към 21 часа,но напоследък много кашля (има сега такъв вирус в България) и дълго не може да заспи.Иначе на обяд спи от 14 до 16 ,като часовник е.
    Иначе и моята преди да заспи първо изброява целия наличен антураж от кукли и чак като и ги дам заспива.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker