Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 97 от общо 97
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Полезна информация за здравеопазването в Uk

Цитирай Първоначално написано от suncheto Виж мнението
    Здравейте,

Не зная дали въпроса ми е за тази тема, но не намерих никъде отговор и затова питам тук.
    Завърших висшето си преди седмица и в момента съм в процес на търсене на работа (имам ПР). Трябва ли да плащам нешънъл иншуранс контрибюшън за периода след завършването си до момента на започване на работа.

Благодаря ви предварително.
    Не си длъжна.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговра.
    Предполагам, че мога да ползвам здравни услугив периода, в който не съм плащала - между края на следването и започване на работа. И трябва ли все пак да платя нешънъл иншуранс контрибюшънс за въпросния период макар и по-късно. Не ми е много ясно как стои въпроса със здравните вноски тук - в Бг не може да има прекъсване, за да си здравноосигурен.

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от suncheto Виж мнението
    Благодаря за отговра.
    Предполагам, че мога да ползвам здравни услугив периода, в който не съм плащала - между края на следването и започване на работа. И трябва ли все пак да платя нешънъл иншуранс контрибюшънс за въпросния период макар и по-късно. Не ми е много ясно как стои въпроса със здравните вноски тук - в Бг не може да има прекъсване, за да си здравноосигурен.
    You pay National Insurance contributions to qualify for certain benefits including the State Pension.

You pay National Insurance if you’re:
    • 16 or over
    • an employee earning above £155 a week
    • self-employed and making a profit of £5,965 or more a year

https://www.gov.uk/national-insurance/overview

Здравните услуги не са свързани с National insurance. Ако не плащаш NI не ти върви стаж за пенсия и някои други benefits:
    https://www.gov.uk/national-insuranc...surance-is-for
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

4. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!Не съм сигурна къде трябва да си задам въпроса,но ще пробвам.
    Преди 2месеца оперираха съпругът ми по спешност-счупи си челюстна кост!Когато в болницата попитахме за цената казаха че е безплатно защото е по спешност.Вчера обаче получихме фактура от болницата за 4166 паунда.До момента на операцията все още нямахме GP.Съпругът ми работи като самоосигуряващ се!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от martinakis8413 Виж мнението
    Здравейте!Не съм сигурна къде трябва да си задам въпроса,но ще пробвам.
    Преди 2месеца оперираха съпругът ми по спешност-счупи си челюстна кост!Когато в болницата попитахме за цената казаха че е безплатно защото е по спешност.Вчера обаче получихме фактура от болницата за 4166 паунда.До момента на операцията все още нямахме GP.Съпругът ми работи като самоосигуряващ се!
    Ако съпругът ти живее и работи в UK като самоосигуряващ се, няма причина да ви търсят плащане, той би трябвало да е resident и по техните правила - разбира се, ако операцията е по линията на NHS. Вероятно ще трябва да докаже това на болницата. Отделно, ако е по спешност, също, но това е за туристите. Обадете се в болницата и попитайте.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ martinakis8413 thanked for this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Aко е регистриран като селф емплойд и си плаща НИН и данъците, няма какво да се безпокоиш.
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

9. БЛАГОДАРЯ martinakis8413 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте!
    Съпругът ми живее и работи в UK от почти 4 месеца. Той е self employed. Детето ни и аз дойдохме преди около месец. Детето е записано в местното училище, а аз все още не работя.
    Днес ходих да подам документи за регистрация за GP в местния мед. център, но ме накараха да взема confirmation от работодателя на мъжа ми, че ще работи поне година там, с което да докажем дългосрочните си намерения за живот в UK. Мъжът ми каза, че работодателят ще му даде бележка, че работи там, но не и, че ще работи поне още година на това място.
    Изчетох доста материали в тази връзка, но у мен остана пълна неяснота относно изискванията, за да получим тримата регистрация за GP.
    Много моля за съдействие с информация относно тези изисквания, ако е възможно, актуална и от личен опит също. Останах с впечатлението, че можем да регистрираме поне детето, след като учи тук.
    Благодаря!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Трябва да ви регистрират, независимо, че не можете да предттавите този документ. Виж тук https://www.england.nhs.uk/?s=Who+ca...h+a+gp&search=
    Отвори първия линк и под т.7 ясно е обяснено това.
    Занесетя какъвто документ можете и ако ви правят въртели, си поискайте писмен отговор на молбата за регистрация. Не вярвам да напишат, че ви отказват поради това. Вижте и за други практики в района ви. Успех!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Трябва да ви регистрират, независимо, че не можете да предттавите този документ. Виж тук https://www.england.nhs.uk/?s=Who+ca...h+a+gp&search=
    Отвори първия линк и под т.7 ясно е обяснено това.
    Занесетя какъвто документ можете и ако ви правят въртели, си поискайте писмен отговор на молбата за регистрация. Не вярвам да напишат, че ви отказват поради това. Вижте и за други практики в района ви. Успех!
    Благодаря, Мила! За детето ще настоявам, но за нас има ли някакви изисквания за престой в страната, преди да подадем документи за регистрация?

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Tulip Виж мнението
    Благодаря, Мила! За детето ще настоявам, но за нас има ли някакви изисквания за престой в страната, преди да подадем документи за регистрация?
    Единственото условие е да сте ordinary citizens.

Според сайта на NHS:

The NHS operates a residence-based healthcare system and not every person is entitled to free NHS treatment in England. Provision of free NHS treatment is on the basis of being ordinarily resident and is not dependent upon nationality, payment of UK taxes, national insurance (NI) contributions, being registered with a GP, having an NHS number or owning property in the UK. Ordinarily resident means, broadly speaking, living in the UK on a lawful and properly settled basis for the time being.
    За повече информация какво е ordinary resident може да погледнете глава 3 на Guidance on implementing the overseas visitor hospital charging regulations 2015

3.6 When assessing the ordinary residence status of a person seeking free NHS services, a
    relevant NHS body will need to consider whether they are:
    living lawfully in the United Kingdom voluntarily and for settled purposes as part of the
    regular order of their life for the time being, whether of short or long duration.
    3.7 The concept of ‘settled purpose’ has been developed by the courts:
    There must be an identifiable purpose for their residence here, there can be one purpose
    or several, and it may be for a limited period. The purpose for living in the UK must have a
    sufficient degree of continuity to be properly described as ‘settled’.
    3.8 Ordinary residence can be of long or short duration. A person can be ordinarily resident
    in more than one country at once.
    С две думи трябва да живеете тук законно с намерение да се установите тук, като няма значение дали е дългосрочно или не. Договор за работа, договор за наем, регистрация на фирма или самонает, писмо от училищито на детето и т.н. всичките доказват намерение да живеете тук и би трябвало да са достатъчни и нямат право да ви откажат.
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

14. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Единственото условие е да сте ordinary citizens.

Според сайта на NHS:

За повече информация какво е ordinary resident може да погледнете глава 3 на Guidance on implementing the overseas visitor hospital charging regulations 2015

С две думи трябва да живеете тук законно с намерение да се установите тук, като няма значение дали е дългосрочно или не. Договор за работа, договор за наем, регистрация на фирма или самонает, писмо от училищито на детето и т.н. всичките доказват намерение да живеете тук и би трябвало да са достатъчни и нямат право да ви откажат.
    Благодаря, Staki!
    Очевидно ще трябва да представя всички възможни доказателства. Явно не съм била симпатична на лелката от рецепцията, за да ми изисква това, защото за нашите познати не е било никакъв проблем да се регистрират само с попълнени формуляри (няколко месеца по -рано!).

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, децата при същото GP ли се регистрират, при което и родителите или за децата трябва да се търси лекар като нашите педиатри в Бг?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от didoliniq Виж мнението
    Здравейте, децата при същото GP ли се регистрират, при което и родителите или за децата трябва да се търси лекар като нашите педиатри в Бг?
    И за децата първичната грижа се осъществява от GP-то. На педиатър се изпращат от джипито, ако прецени, че има по-специфичен проблем.

18. БЛАГОДАРЯ didoliniq thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Някой знае ли какво става с това NHS и по-специално с цените на рецептите? Днес ми изписаха 2 лекарства, отивам в аптеката - 17 паунда! Викам ''кво?'', миналата година, че и по-миналата като ходих при GP-то са ми изписвали по 2-3 лекарства и винаги са били 8 паунда щом са на 1 рецепта. Фармацевтката каза, че щото са 2 items трябва да платя за всяко поотделно или демек 17 паунда общо. Викам ще ида в друга аптека, отидох, ама беше от същата верига и там искаха 17.20, не 17. Платих си кво да правя...Тва някви нови правила ли са или е до аптеката и те си решават по тяхно усмотрение?

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Някой знае ли какво става с това NHS и по-специално с цените на рецептите? Днес ми изписаха 2 лекарства, отивам в аптеката - 17 паунда! Викам ''кво?'', миналата година, че и по-миналата като ходих при GP-то са ми изписвали по 2-3 лекарства и винаги са били 8 паунда щом са на 1 рецепта. Фармацевтката каза, че щото са 2 items трябва да платя за всяко поотделно или демек 17 паунда общо. Викам ще ида в друга аптека, отидох, ама беше от същата верига и там искаха 17.20, не 17. Платих си кво да правя...Тва някви нови правила ли са или е до аптеката и те си решават по тяхно усмотрение?
    Аз не знаех, но май така излиза:
    https://www.gov.uk/government/speech...m-1-april-2018
    Май брекзита започва да действа...

21. БЛАГОДАРЯ Pieroni, Мила thanked for this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Аз не знаех, но май така излиза:
    https://www.gov.uk/government/speech...m-1-april-2018
    Май брекзита започва да действа...

Е да, ама е решено още 2015 г. плюс влиза в сила от 1 Април 2018.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Мерси, отдавна не съм взимал и може да съм се объркал и забравил. Май веднъж ме бяха чарджили 25 паунда за 3 лекарства, а друг път 8 за 2, но аптекарката ми обясни че са от различна група съвсем различни лекарства и затова Че доктора писал 5 дни х 3 и те ги изрязали да ми дадат 15 бройки за същата цена, не ми дават цялата кутия от 21 хапчета

Нов потребител
    Град
    Пловдив, България
    Post Thanks / Like

Ехххх.... Лондон....... една от най-космополитните столици на Европа! Най-доброто място за започване на бизнес. Сборна точка на толкова култури, религии и човешки съдби. И това лай*о на фона на цялата тази идилия. Питам се аз! Как е възможен този толкова остър дисонанс на фона на тази божествена хармония Лондон?

https://www.vesti.bg/lyubopitno/drug...-video-6081504

Сори, ако не съм уцелил подходящата тема ама нали косвено касае здравето ни!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Има ли някаква карта на която да провериш към кое GP трябва да се регистрираш? От клиниката в която съм регистриран ме ''изхвърлиха'' понеже новия ми адрес не бил в техния район. Е, пак е близо, гледаха някакъв списък с улици и казаха, че не съм при тях. В другата най-близка клиника гледаха няква карта и видяха, че замалко не попадам в техния район. Следващата клиника е 2 пъти по-далеч.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Има ли някаква карта на която да провериш към кое GP трябва да се регистрираш? От клиниката в която съм регистриран ме ''изхвърлиха'' понеже новия ми адрес не бил в техния район. Е, пак е близо, гледаха някакъв списък с улици и казаха, че не съм при тях. В другата най-близка клиника гледаха няква карта и видяха, че замалко не попадам в техния район. Следващата клиника е 2 пъти по-далеч.
    https://www.nhs.uk/Service-Search/GP/LocationSearch/4

Не съм го пробвала, че не съм в Англия.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз това го знам. Това е списък с клиниките в твоя град според данните които въведеш, но то не ти казва в коя точно трябва да се регистрираш според адреса ти. Отиваш в най-близката и ти казват не си тука, отиваш във 2-та и ти казват не си тука, е тогава къде да ходиш? Те си имат техни карти с районите които покриват, които май не са достъпни онлайн.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Просто попитай тези, които те гонят, къде да се регистрираш. Те би трябвало да знаят.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Полезна информация - Self-Employed, invoices,...
    От thelordofweb във форум Self-Employed
    Отговори: 16
    Последно мнение: 10-09-2010, 13:08
  2. Сайтове с полезна информация за работниците в UK
    От difkotka във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 6
    Последно мнение: 09-06-2010, 13:21
  3. Ако се стигне до съд - полезна информация
    От oink във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-10-2007, 22:15
  4. Полезна информация за транспорта в UK
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 08-01-2007, 21:55
  5. Полезна информация при пазаруване
    От lordm във форум Пазаруване