Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    London
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

По подразбиране ще се издават ли присъединителни визи след 01.01.2007?

Искам да попитам някои които има информация дали ще продължи издаването на присъединителни визи след 01 януари..защото ми предстои такава процедура но на 15 януари..късно ли ще е вече за това?

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: ще се издават ли присъединителни визи след 01.01.2007?

При положение 4е 6те можеш да се разхожда6 из ЕО с ли4на карта (и паспорт вероятно за британия и ирландия - това май беше за ради шенген или факта, 4е е трудно да дойде6 по суша) се 4удя за какво ти е виза. Най-много да отифе6 в посолството и те да те похвалят за Gsoh.
    6егата настрана, за какво ще ти е присъединителна виза след 01/01/07, когато те престанат да важат за нас?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

аз са6то от това се интересувам,моя позната латвиика присаедини съпруга си който е българин,след като влязоха в ес.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

но незнам ние как 6те сме???????????????????????

Son of Lucifer Аватара на prime-mass
    Post Thanks / Like

Все още не са премахнали присъединителните визи защото, както сигурно знаете Българите които нямат право на работа, няма и да имат право на работа в UK (освен ако не си изкарат Work Permit). Тези които имат, могат да присъединят семеиството си, при което присъединените членовете на семеиството им ще имат право на работа.

Но има още време и може и това да променят ...
    I intend to live FOREVER ... or DIE trying!

новобранец Аватара на tazman
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bulboy
    При положение 4е 6те можеш да се разхожда6 из ЕО с ли4на карта (и паспорт вероятно за британия и ирландия - това май беше за ради шенген или факта, 4е е трудно да дойде6 по суша) се 4удя за какво ти е виза. Най-много да отифе6 в посолството и те да те похвалят за Gsoh.
    6егата настрана, за какво ще ти е присъединителна виза след 01/01/07, когато те престанат да важат за нас?
    http://bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=11779

Ети тук milena беше написала това:

Цитирай Първоначално написано от milena
    Според мене има 3 възможни варианта за депендантите на селф емплойд:
    - да им разрешат да работят за работодател както е в момента;
    - да не им разрешат да работят за работодател;
    - да не им разрешат с изключение на тези, които в момента на влизане в ЕС вече имат работа и работят за работодател.

При първите два варианта няма голямо значение кога ще дойдеш. Но при третия има, и може би затова Вирус те съветва да подаваш за виза.

Лошото е, че засега само можем да гадаем какво ще решат...
    Ако първото се окаже вярно, тогава мисля задължително ще изисква такава виза. Ако се окажат верни следващите две, тогава такава виза няма да ти е нужна. Идваш с лична карта като екскурзиант, влизаш в "сивата" икономика и това е.
    Засега само можем да гадаем какво ще решат. Надявам се тази информация, за завишаване цените на входни визи да е някакъв жокер, че за депендант-а ще важи първото правило! ДАЙ БОЖЕ!
    НЯМА НИЩО ОБИКНОВЕНО В ОБИКНОВЕНИЯ ЖИВОТ!
    ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ СА РЕШИМИ,ДОРИ И "НЕРЕШИМИТЕ"!"

London
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Ами аз точно за това питам защото аз имам виза а приятелката ми е тук 2 години нелегална ,затова.ако се прибере няма да може да се върне насам..и след 01.01.2007 ако има все още присъединителни ще я присъединя и ще може да си работи легално а ако не и откажат такава виза пак ще може да се върне и да си работи както досега в сивата икономика..затова ми беше питането! дано има още малко мнения ..благодаря ви! много ни помагате

old user Аватара на Maya Markova
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от otvorko
    Ами аз точно за това питам защото аз имам виза а приятелката ми е тук 2 години нелегална ,затова.ако се прибере няма да може да се върне насам..и след 01.01.2007 ако има все още присъединителни ще я присъединя и ще може да си работи легално а ако не и откажат такава виза пак ще може да се върне и да си работи както досега в сивата икономика..затова ми беше питането! дано има още малко мнения ..благодаря ви! много ни помагате
    Защо да не може да се върне обратно? След 01.01.07 ще може да се пътува само с лична карата.Кой ще разбере,че е била тук нелегалано?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Здравейте днес /28/12 сина ми кандидатства от Бг за присъединителна виза и му оптказаха изобщо да му разгледат документите,казали му че след 01.01.07 няма нужда от такава.

Как ще става присъединяването след 01.01.07 знае ли някои?

Кирилица моля!

Писането на кирилица е задължително. Следващия Ви пост ,ако е написан на латиница ще бъде изтрит
    Последно редактирано от Zara : 28-12-2006 на 17:01

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от arona
    Здравейте днес /28/12 сина ми кандидатства от Бг за присъединителна виза и му оптказаха изобщо да му разгледат документите,казали му че след 01.01.07 няма нужда от такава.

Как ще става присъединяването след 01.01.07 знае ли някои?

Кирилица моля!

Писането на кирилица е задължително. Следващия Ви пост ,ако е написан на латиница ще бъде изтрит
    1. Не е нужно да отваряш нова тема и да спамиш форума след като вече си задала въпроса. И моля,ползваи кирилица.

2. След като така са отговорили от посолството,значи е така,трябва да се присъедини оттук. ХО ползват стандартна бланка за писмо и вероятно доста след 01.01. ще пращат подобни. С днешна дата те(ХО) ти отговарят правилно ,но не вземат под внимание как ще е след 01.01.
    Последно редактирано от Zara : 28-12-2006 на 17:30

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Wink Re: ще се издават ли присъединителни визи след 01.01.2007?

Здравейте на вси4ки, мен също ме интересува въпроса за присъединителните визи след 01.01.07, аз мисля да се присъединя към приятеля си като партниорка,тъй като нямаме сключен граждански брак, някой има ли информация дали е възможно това, тъй като не искам вече да бъда селф-емплойд, искам да работя не6то по-нормално. 6те бъда благодарна ако някой може да ми даде по-подробна информация. Весело посрещане на Нова Година:

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cherry
    Здравейте на вси4ки, мен също ме интересува въпроса за присъединителните визи след 01.01.07, аз мисля да се присъединя към приятеля си като партниорка,тъй като нямаме сключен граждански брак, някой има ли информация дали е възможно това, тъй като не искам вече да бъда селф-емплойд, искам да работя не6то по-нормално. 6те бъда благодарна ако някой може да ми даде по-подробна информация. Весело посрещане на Нова Година:
    Няма визи след 01.01. Зависи от статута на приятеля ти,а и предвид това няма да ти даде автоматично право на работа.

Нов потребител Аватара на olybg2000
    Post Thanks / Like

честита Нова Година на всички
    Аз се интересувам също от въпроса за присъединителните визи след 01.01.07. Брат ми вече 1 година чака ХО да му вьрне паспорта, взехме и адвокат и пак нищо все още чакаме да му дадат присъединителните виза към тази на майка ми която е с постоянна.
    Възможно ли е ниакои да ми каже какво мога още да направа?
    ще съм благодарна на вашите съвети

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от olybg2000
    честита Нова Година на всички
    Аз се интересувам също от въпроса за присъединителните визи след 01.01.07. Брат ми вече 1 година чака ХО да му вьрне паспорта, взехме и адвокат и пак нищо все още чакаме да му дадат присъединителните виза към тази на майка ми която е с постоянна.
    Възможно ли е ниакои да ми каже какво мога още да направа?
    ще съм благодарна на вашите съвети
    А защо не са му дали досега,след като маика ви е с постоянна ? И какво казва адвоката?
    По принцип вземане на ИЛР от децата никога не е било проблем,стига всичко с визите на родителите да е ок.Какво не е наред във вашия случаи?

15. БЛАГОДАРЯ olybg2000 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Майка ми си взе нейната ИЛР миналата година след като направи 5 години, брат ми подаде неговата след това и полу4и отказ без при4ина. Децата би трябвало да не им отказват, но аз си мисля понеже направи 18 години и работи може би за това му отказват, но адвоката (Стенли )казва 4е няма проблеми, а ве4е 1 година обжалваме и все 4акаме.
    Незнам кво прават, колко време о6те 6те трябва да 4акаме, а и незнам кво не е наред?
    Адвоката само казва 4е 6те се оправиат не6тата и триабва да 4акаме, 4е ниамат право да отказват, но нито на лице не се появява

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от olybg2000
    Майка ми си взе нейната ИЛР миналата година след като направи 5 години, брат ми подаде неговата след това и полу4и отказ без при4ина. Децата би трябвало да не им отказват, но аз си мисля понеже направи 18 години и работи може би за това му отказват, но адвоката (Стенли )казва 4е няма проблеми, а ве4е 1 година обжалваме и все 4акаме.
    Незнам кво прават, колко време о6те 6те трябва да 4акаме, а и незнам кво не е наред?
    Адвоката само казва 4е 6те се оправиат не6тата и триабва да 4акаме, 4е ниамат право да отказват, но нито на лице не се появява
    Ами по принцип ,след като е навършил 18 г тои официално си е самостоятелно семеиство и затова му отказват. Иначе поне аз досега не съм чула да отказват на деца и то за ИЛР. Не знам какво ви кара адвоката да чакате,ама според мен само му пълните банковата сметка.Брат ти бил ли е тук 5 г или искаше от БГ да доиде....?

Post Thanks / Like

Post Re: ще се издават ли присъединителни визи след 01.01.2007?

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Ами по принцип ,след като е навършил 18 г тои официално си е самостоятелно семеиство и затова му отказват. Иначе поне аз досега не съм чула да отказват на деца и то за ИЛР. Не знам какво ви кара адвоката да чакате,ама според мен само му пълните банковата сметка.Брат ти бил ли е тук 5 г или искаше от БГ да доиде....?
    Благодаря, Zara за помошта, но все оште незнам кво да права. Адвоката казва че молбата на брат ми е под разглеждане от ХО и чакаме да му дадат ИЛР. Ако се откажа от услугите на адвоката аз кво мога да направа? Брат ми прави 5г на 15 Януари не е излизал от Англия за последните 3 години и работи. Незнам дали може да хване това че е бил тук 5 г или това че е работил тук повече от 12 месеца без прекъсване?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Личните карти за ЕС ще се издават от юли 2007 г.
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-11-2006, 15:41
  2. Румънците без британски визи преди 2007 г.
    От smooth operator във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 20
    Последно мнение: 30-09-2006, 11:09
  3. След 01.01.2007 ...
    От benasi във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 11
    Последно мнение: 26-08-2006, 10:08
  4. и пак присъединителни визи
    От darsy във форум Присъединителни визи
    Отговори: 18
    Последно мнение: 25-01-2006, 22:36
  5. Присъединителни визи
    От karamel във форум Присъединителни визи