Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Нов потребител Аватара на mitich
    Post Thanks / Like

Unhappy мъчи ни ужасно разстройство

Бебето ми е на шест месеца и от четири дни е с голямо разстройство! По-скоро дриска, съвсем по малко, но много на често. Сменям памперса на всеки 20-30 мин. В резултат на това сега имаме проблем и със зачервено дупе. Иначе има апетит и се чувства добре. Допускам, че може да е от зъбките, но не мога да стоя безучастно. Моля ви, дайте ми съвет как да спра това разстройство! Мога ли да намеря в UK нещо като лечебно мляко или прахчета, каквито има в БГ? (Спрях плодовите пюрета и другите екстри, но се чудя дали и млякото Cow and Gate е подходящо в случая) А кое е най-ефективното средство за третиране на зачервено дупе? В аптеката ми дадоха един куп кремове, но не виждам резултат Разчитам на вашата помощ! Благодаря ви!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: мъчи ни ужасно разстройство

Цитирай Първоначално написано от mitich
    Бебето ми е на шест месеца и от четири дни е с голямо разстройство! По-скоро дриска, съвсем по малко, но много на често. Сменям памперса на всеки 20-30 мин. В резултат на това сега имаме проблем и със зачервено дупе. Иначе има апетит и се чувства добре. Допускам, че може да е от зъбките, но не мога да стоя безучастно. Моля ви, дайте ми съвет как да спра това разстройство! Мога ли да намеря в UK нещо като лечебно мляко или прахчета, каквито има в БГ? (Спрях плодовите пюрета и другите екстри, но се чудя дали и млякото Cow and Gate е подходящо в случая) А кое е най-ефективното средство за третиране на зачервено дупе? В аптеката ми дадоха един куп кремове, но не виждам резултат Разчитам на вашата помощ! Благодаря ви!
    За зачервено дупе аз ползвам само Metanium,това е наи-доброто.Крема е жълт и се слага съвсем тънък слои,за около 1-2 дена трябва да се оправи. За разстроиство - Dioralyte - прахче подсладено с плод и се разтваря с вода и се дава по малко. Това са нещата,които аз ползвам за моя син и помагат без грешка,винаги имам под ръка от тях.

Post Thanks / Like

Zara, страшно ти благодаря, че откликна толкова бързо на молбата ми! Още тази сутрин ще изляза да купя нещата, които ми препоръча. Нямаме време за губене. Благодаря!!!!

Post Thanks / Like

Zara, страшно ти благодаря, че откликна толкова бързо на молбата ми! Още тази сутрин ще изляза да купя нещата, които ми препоръча. Нямаме време за губене. Благодаря!!!!
    Дано да помогнат,при мен поне оправят нещата.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

make sure че даваш достатъчно течности, за да не се обезводни.
    аз не бих дала лекарство за разтройство, ако се дължи на никнене на зъби., просто ще давам достатъчно течности и ше чакам да премине. бих дала вероятно малко оризова вода (водата от преварен ориз) и това е.

чакай Тинке аз да кажа...
    Град
    TW
    Post Thanks / Like

Чай от шипки помага при разтройство, също и лимон...Но не се плаши, може да се нас***м но нема да се изложим..

плъшка Аватара на Beri
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Чудомир
    Чай от шипки помага при разтройство, също и лимон...Но не се плаши, може да се нас***м но нема да се изложим..
    Не мисля,че това може да се дава на 6мес. бебе.

Старо куче Аватара на aflame66
    Град
    3th rock from the sun
    Post Thanks / Like

ползвам един трик, който една баба ми каза в една градинка,но не знам дали става за 6 месечно - преварявам кока кола - да кипне, да излезне газираното. Като изстине- да пие по 1/2 ча6а - очевидно за вас, като токова малки- по лъжичка, по лъжичка на всеки 10 мин. Трепач е това,спира дрискането за часове!Кола със захар, не с подсладител!

Post Thanks / Like

Ехееее! Вие сте много изобретателни! Щом има трикове и като варена кока-кола против разстройство, какво да говорим повече. Сигурна съм, че ние - българите сме номер едно в измислянето на лекове. Благодаря на всички за хубавите идеи! Със сигурност ще пробвам някои от тях. Дано час по-скоро кошмарът да спре, че и бебчо се измъчи, и майка му - също!
    Знаех си, че ще намеря разбиране и подкрепа тук, в този форум! Още веднъж - искрено благодаря на всички ви!!!

Post Thanks / Like

пробвай с оризовата вода както ти каза Мадлена.Знам 4е действа безотказно!

Град
    3th rock from the sun
    Post Thanks / Like

даже съм говорила с ГП-то си в БГ за тая преварена кола- жената каза- да, има вси4ко в нея,и захар и соли и коката затяга,и подобрява общото състояние на тялото, идеално е за дрисък. От тогава го ползвам,6 месе4но не е толкова малко,може да опитате,ако не му помогне / което не е ставало до сега, на когото съм казала/, поне няма да му навреди.И на месец бебета на морето / сърби/ съм виждала да им слагат в 6и6етата кола газирана, направо от бутилката, 6тото ги мързи да отидат до бар4ето за вода.

Post Thanks / Like

Ами аз давам оризова вода, преди малко й дадох домашно пюре от моркови, а колкото до кока-колата, и нея ще я пробвам по-късно. Просто искам да давам нещата постепенно, за да мога да разбера кое й действа най-добре. За съжаление чак днес се усетих да предприема мерки. Досега сме сменили минимум 7,8 памперса за днес и още няма промяна Но няма да се отказвам, борбата продължава!

аз Снежанка!!!! Аватара на Mudkip
    Post Thanks / Like

ако продължи повече от една седмица потърси съвет от ГПто.На сестра ми детето получи непоносимост от млякото, изразена с разтройство След консултация с ГПто смениха вида на млякото и нещата се оправиха.
    Лично аз не бих пробвала бабините съвети на 6 месечно бебе.

Град
    3th rock from the sun
    Post Thanks / Like

сега се сетих, та се върнах- 4ула ли си за 2 прах4ета- ентерол и смекта? и двете са френски, не знам дали ги има в УК? особено смектата е супер,про4етох упътването - става за 6 месе4но, по 1 прах4е на ден.Аз ги предпо4итам, мойто ГП все ми казва6е- ентерол, та имам и от него, от БГ съм си взела и от двете по 1 кутия. Не те знам къде живее6, ако е много на зор, или има кого да пита6 дали ги има тука и дали да си вземе6- опитай, ако ли не- аз имам, да намерим на4ин да ти пратя, имам и описанията им; ако не ти се виси в хоспитала на емерджансито- обади са на Nhs, на 0845 46 47, там има 24 4аса мед. сестри- за вси4ко отговарят веднага! поне попитай какво да даде6 ,купено от тука6на аптека, и дали да даде6 и колко от тия двете , дето те съветвам, дали изоб6то ги има тука!

Много те мисля, 6тото и аз съм била младо май4е и знам какъв стрес е това!!! Оба4е - кураж, един ден стават голееееми и по4ват да ти дават акъл даже за цветове на 4ервила...ееех....

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от aflame66
    сега се сетих, та се върнах- 4ула ли си за 2 прах4ета- ентерол и смекта? и двете са френски, не знам дали ги има в УК? особено смектата е супер,про4етох упътването - става за 6 месе4но, по 1 прах4е на ден.Аз ги предпо4итам, мойто ГП все ми казва6е- ентерол, та имам и от него, от БГ съм си взела и от двете по 1 кутия. Не те знам къде живее6, ако е много на зор, или има кого да пита6 дали ги има тука и дали да си вземе6- опитай, ако ли не- аз имам, да намерим на4ин да ти пратя, имам и описанията им; ако не ти се виси в хоспитала на емерджансито- обади са на Nhs, на 0845 46 47, там има 24 4аса мед. сестри- за вси4ко отговарят веднага! поне попитай какво да даде6 ,купено от тука6на аптека, и дали да даде6 и колко от тия двете , дето те съветвам, дали изоб6то ги има тука!

Много те мисля, 6тото и аз съм била младо май4е и знам какъв стрес е това!!! Оба4е - кураж, един ден стават голееееми и по4ват да ти дават акъл даже за цветове на 4ервила...ееех....

Не знам дали има Смекта,но мисля,че това което аз казах Dioralyte е тукашния вариант.То е точно за спиране на разстроиството,а и срещу обезводняване. Съдържа rice powder и тн. Аз също не съм пробвала никога бабини неща.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Сменявала ли си млякото? Започнала ли си да захранваш? Ако отговора на един от тези въпроси е ДА, може и да е алергична реакция към новия продукт.
    А може да е просто настинка.
    Пиши как сте и дали сте разредили пълненето на пампите.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ехееее! Вие сте много изобретателни! Щом има трикове и като варена кока-кола против разстройство, какво да говорим повече. Сигурна съм, че ние - българите сме номер едно в измислянето на лекове.
    Кока-колата за малчугани не е само българска измислица, аз я знам от една педиатърка, която има 25-годишен стаж в Бърза помощ. Тя я приложи пред очите ми на една жена, на която повръщаше, само че разгазира със сол, защото нямаше как да я варим.

Каза, че била прочела за положителни резултати от това приложение на колата в някакъв американски журнал за педиатри оттогава я "предписвала" без никакъв страх. Доста е отдавна, аз видях прилагането на това средство преди 5-6 години, а тя каза, че доста отдавна го ползва.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

и аз давам само ентерол от бг си нося.оризова вода при разстроиство,а вода от овесени ядки при запек може да се дава.за зачервено дупе мажа бипантен само.
    ние като бяхме на 5 месеца ,беше се разболял малкия за пръв път. през 7-8 мин дрискаше.само да працне и дрискаше.не беше от зъбите,защото първите поникнаха когато беше на 9 месеца. успяхме да го спрем с гентамицин ампули.по 2.5мл с една спринцовка му давах в устата.и същевременно много течности.и чай от шипка давах.
    спрях всякаква храна,млеко не му давах,нито пюрета,а само една лечебна храна на милупа за разстроиство.в зависимост от разтвора става като млеко и като каша.и за 2 дни се оправихме.
    за морковите знам че ги дават като запичащо средство.но лично при нас имаше разхлабващ ефект.винаги когато имаше запек давах морков и след половин час се изхождаше.
    пожелавам ви по бързо да оздравявате

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

Dioralyte е за деца над 2 години.Най-отдолу на гърба на кутийката пише с удебелен шрифт, че деца под 2 години които имат разтройство трябва да се прегледат от лекар колкото се може по-скоро.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musholina
    Dioralyte е за деца над 2 години.Най-отдолу на гърба на кутийката пише с удебелен шрифт, че деца под 2 години които имат разтройство трябва да се прегледат от лекар колкото се може по-скоро.
    Там пише диария,а диария и разстроиство са различни,поне причинителите са различни ,а и като ефект са различни. Иначе Dioralyte за деца от 3 м до 1 г да се дава само под наблюдение. Моя син го пи за пръв път като беше на 7 м,първо ми го казаха от градината,а после и ГП изписа същото.Основната съставка е оризова пудра ,но хубавото е,че е с вкус на плод и е приятно за пиене.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Там пише диария,а диария и разстроиство са различни,поне причинителите са различни ,а и като ефект са различни. Иначе Dioralyte за деца от 3 м до 1 г да се дава само под наблюдение. Моя син го пи за пръв път като беше на 7 м,първо ми го казаха от градината,а после и ГП изписа същото.Основната съставка е оризова пудра ,но хубавото е,че е с вкус на плод и е приятно за пиене.
    Mоя Dioralyte е за деца от 2 до възрастен.И има същия плодов вкус,но е отвратително.Слагам и малко сок в чашката да го излъжа.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musholina
    Mоя Dioralyte е за деца от 2 до възрастен.И има същия плодов вкус,но е отвратително.Слагам и малко сок в чашката да го излъжа.
    Явно са различни опаковки..аз поне исках за под 1 г и затова имам това. Иначе за възрастен за диария Имодиум е the best.

Post Thanks / Like

По подразбиране имаме добри новини!

Хеи, момичета, след невероятната ударна терапия, с която днес обявихме война на разстройството и на червеното дупе на моята Мартина, вече можем да се похвалим с добри новини!!! През целия следобед и вечерта нямаше и следа от дрискане! Само пюрето от моркови излезе, ама както си е нормално. И дупето ни вече става за снимка! Толкова съм щастлива! (Не е за вярване какви неща могат да те ощастливят понякога) И всичко това стана благодарение на вас и на вашата съпричастност! Нямам думи да ви изкажа колко съм признателна на всяка една от вас, че отдели от времето си да бъде с мен и моя проблем, да се опита да ми помогне! Е, заедно успяхме! Може да е едно бебешко разстройство, но за мен вашия жест бе трогателен. Така трябва да си помагаме! Евала! Надявам се и утре всичко да е наред, за да можем да си отдъхнем и да се радваме на почивния ден! Благодаря от все сърце от мое име и от името на Марти! Желая ви късмет и много щастие!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Явно са различни опаковки..аз поне исках за под 1 г и затова имам това. Иначе за възрастен за диария Имодиум е the best.
    Aз това го взех от аптеката без лекарско предписание,иначе Джи Пи -то каза че щяло да и мине ей така и нищо не ни предписа.И наистина след 2 дена и мина.

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: мъчи ни ужасно разстройство

Оризова вода, чай от гьозум, от дренки, от шипки, от семена на копър... пробиотици давам не само при разстройство, а по принцип за добра чревна флора (превенцията е по-добра от лекуването..). Има една страничка тук с лекове против разстройство на бебета и малки деца: GreenKiddie | Diarrhoea
    а тук и лечение на диария с хомеопатия (но аз съветвам професионален хомеопат да реши кое е наи-точното хомеопатично за детето на базата на цялата "картинка" от симтоми и емоционално състояние). Все пак при спешни ситуации този сайт е добър: GreenKiddie | Homeopathy

И никакви плодове, освен банан и печена ябълка, мове да се пасира и да се дава по няколко лъжички по-често.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 12
    Последно мнение: 11-05-2013, 00:55

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker