Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 31 от общо 31

Тема: child benefit

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: child benefit

Не знам дали тук е мястото да попитам,но с приятелят ми мислим да отиваме в UK.Да,но съм бременна във втория месец,а мислим да тръгваме края на април.Та искам да разбера дали ще получвам някакви помощи след раждането.Ще имам ли това право?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: child benefit

Цитирай Първоначално написано от djeryko Виж мнението
    Не знам дали тук е мястото да попитам,но с приятелят ми мислим да отиваме в UK.Да,но съм бременна във втория месец,а мислим да тръгваме края на април.Та искам да разбера дали ще получвам някакви помощи след раждането.Ще имам ли това право?
    За детето ще получавате със сигурност child benefit, ако е родено тук и поне единият от вас има национален осигурителен номер и не изкарва повече от 50 хиляди на месец, тогава е малко по-различно. Child benefit са детските добавки - разбира се, не трябва да се получават детски добавки за същото дете в друга страна, това се проверява. Дали освен това ще имате право да получавате друго, зависи от конкретните ви обстоятелства - доходи, кой колко и как работи, къде живеете и т.н. Имайте предвид, че за да почнете да получавате дори и детските добавки, се чака доста, понякога с месеци, така че си направете сметката за оцеляване през първите месеци без никакви помощи, за да е реалистична.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

здравейте,искам и аз да попитам. Моят мъж преди няколко месеца замина за ЮК , работи, осигуряват го, има НИНо, банкова сметка, адрес всичко.Ние с детето ни, което е на една година мислим след НОва Година да отидем при него. Ще кандидаствам за НИНо , но предполагам че ще отнеме време докато го получа. За работа не знам дали ще мога да започна веднага, защото малкия трябва да започне ясла. Помагат ли с таксата за ясла и въпроса ми е мога ли като отида там, веднага да кандидаствам за child benefits без да съм седяла в страната някакъв период от време и без да имам НИНо и има ли и други помощи, за които може да се кандидаства или помощите са само за дете?Благодаря

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gretalinka Виж мнението
    здравейте,искам и аз да попитам. Моят мъж преди няколко месеца замина за ЮК , работи, осигуряват го, има НИНо, банкова сметка, адрес всичко.Ние с детето ни, което е на една година мислим след НОва Година да отидем при него. Ще кандидаствам за НИНо , но предполагам че ще отнеме време докато го получа. За работа не знам дали ще мога да започна веднага, защото малкия трябва да започне ясла. Помагат ли с таксата за ясла и въпроса ми е мога ли като отида там, веднага да кандидаствам за child benefits без да съм седяла в страната някакъв период от време и без да имам НИНо и има ли и други помощи, за които може да се кандидаства или помощите са само за дете?Благодаря
    Ако детето живее с вас, никой не получава детски надбавки за него в България и никой не получава заплата над 50 000 паунда годишно, е по-разумно мъжът ти да кандидатства за child benefit. И пак може да отнеме няколко месеца, докато почне да ги получава. Без NINo не може да се получава нищо, не може и през първите няколко месеца след пристигането.
    С таксата за ясла може да се получи помощ, при положение, че някой т семейството работи повече от опр. брой часове седмично и семейството има ниски доходи. Отново може да отнеме няколко месеца обработката на документи. Дали може да се разчита и на друго, зависи от конкретните обстоятелства на семейството - статут, доходи, брой на членовете на семейството и др.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Благодаря.
    Ще поразпитаме...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    аз пребивавам на Острова от началото на тази година и съм на постоянен договор. Успях да си изкарам NIN, и искам да попитам мога ли да подам заявление за child benefit преди да са дошли жена ми и детето (сина ми е на 5). Тях ги очаквам април месец.
    Също така искам да питам жена ми може ли да кандидатства за някакви помощи докато си намери работа, при положение че моят доход е около 30000 годишно.
    За housing benefit май няма смисъл да питам доколкото разбрах от прочетеното до тук

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Child Benefit при раждане в БГ
    От stef_nikolaev във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 18
    Последно мнение: 08-01-2015, 09:06
  2. child benefit
    От mmn във форум Правна
    Отговори: 15
    Последно мнение: 06-09-2008, 21:51
  3. Child Benefit след 01.01.2007
    От nadka78 във форум Правна
    Отговори: 20
    Последно мнение: 20-12-2006, 15:50
  4. Vupros za Child Benefit ?
    От Pavleta във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 28-11-2004, 20:05

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker