Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Хиперопека

Попаднах на статия, която бих искала да прочетат повече хора. За хиперопеката над децата ни. Струва ми се, че когато отглежда детето си в чужбина, една майка е по-склонна да се "вкопчва" в него, оправдавайки това свое поведение с любовта, която изпитва към рожбата си. А може и това да си е до характер.
    Как е при вас, улавяли ли сте се да правите така?
    Ето статията:
    http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=915502
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Хиперопека

Преди да про4ета статията ще си дам мнението:
    Нашият син е на годинка и 3/4. Разбира се като родители много си го оби4аме и искаме вси4ко да му е наред. Но също така решихме да не прекаляваме с грижите които са били полагани за нас като деца.
    Много странно е да видиш дете в българия в нормално време завито и опаковано като сарделка готова за северния полюс. Всеки е забелязал английските деца които са дори голи и за моите разбирания.
    Друг принцип който сме приели е да не изграждаме атмосфера на това може, това не, яж докато аз реша, лягай си веднага, не цапай в локвата, и т.н а изграждане на балансиран подход към нещата от живота...в общи линии се стараем да не ограни4аваме детето във вси4ко, по този на4ин си мисля 4е детето ще продължи да си расте така весело и нестресирано както и досега.

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Малко и аз ще се отклоня извинявам се Lady ей сега ще прочета и статията и ще мога да изкажа мнението си относно статията също, но думите на Булбой ми грабнаха вниманието и затова ще коментирам първо тях.
    Bulboy,
    чудесно изказване аз също мисля, като теб, но не мислиш ли, че по този начин, като се дава толкова свобода на едно дете няма ли да му се създаде грешното впечатление, че всичко е разрешено как ще го научите тогава на добро възпитание и на какво е правилно и какво не в този живот, ако го оставяте да си прави каквото си знае, зa да не го стресирате.
    Аз мисля, като теб, но понеже и мен ме чака да се сблъсквам тепърва с тези неща и винаги съм си мислила, ако го оставя да не го стресирам и да си прави каквото си иска не поемам ли голям риск то да не може да разбере кое е правилно и кое не от моите смесени сигнали, които му пращам и по този начин да стане едно разлигавено дете, като повечето англичанчета дечица.
    Не знам и аз от дълго време мисля по тези въпроси как да процедирам за в бъдеще на какво да го уча то и ние вече се объркахме в този свят кое е право и кое криво, ама все пак не мислите ли, че детето трябва да пъде напътствано и малко поне контролирано, тъй като то е само едно дете и ти си този, който ще му покаже пътя едва ли не. Както сме били ние, като деца и родителите са ни показали на нас пътя не, че не са сгрешили, ама това са знаели за момента хората и каквото са знаели са ни го предали и на нас.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

Fly high touch the sky... Аватара на bulboy
    Град
    N=51.924208 E=-0.656691
    Post Thanks / Like

Като казвам, 4е му давам свобода не озна4ава, 4е е пълна. Неща които не са хубави (хвърляне на игра4ки, удряне на хора, плюене на храна) биват веднага наказвани или не се разрешават.
    Със сигурност английският метод не ми е приятен и 4ак толкова свобода не се разрешава. Всъщност по-скоро английските деца се оставят да правят каквото си искат (докато напълно излязат от релси) за щото пове4ето англи4ан(к)и could not be bothered и предпо4итат да си гледат техния кеф...

Мама Аватара на ElinaT
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз мисля, че е много егоистично от страна на родителите да се вкопчват така за децата си и съм срещала много такива случаи особено, ако дойката дълги години са опитвали да имат деца и не са можели и на края по чудо се ражда детето им тогава това малко или много е неизбежно. Mайката бди над детето, като орлица и дори и като стане голямо и тинейджери, студенти майката в такива случаи е винаги в защита над чедото си.
    Това си е един вид инстинкт, като сега аз се усещам бях толкова безстрашна преди да забременя мога да кажа даже безумна понякога, а сега ме е страх дори да вървя по претъпканите улици на Лондон усещам се как неволно си слагам ръцете пред стомаха, като щитче в случай, че някои засилен в тълпата ме удари без да иска. Усещам се как в метрото си мисля, ако нещо стане не ми е за мен, ами за детето постоянно се оглеждам и съм станала невероятно предпазлива аз и преди си имах очи и на гърба, но сега е съвсем друго и значителна промяна в мен щом и аз го забелязвам и виждам.
    Но предполагам е нормална реакция на организма и майчиния инстинкт е по силен от всичко друго, но хората трябва да не прекаляват, като всяко нещо в живота е най добре, когато знаеш кога да спреш и да не се стига до аномалии.
    А такива жени, които са с лабилна психика и намират за нужно да компенсират собствените си недостатъци и комплекси с прекалени грижи и безкрайна любов към децата си това вече просто не е чстно към децата има си психиатри и аналитици и counciling за такива случаи и е най добре човек да се вземе в ръце и да потърси нужната му помощ, а не да се само заблуждава, че е добре и да продължава да влияе отрицателно на децата си с държанието си и прекалената си превързаност.
    Също така един ден това ще окаже влияние на детето, тъй като то ще се научи всичко да му се дава на тепсия в тоя живот и когато се сблъска с реалността един ден, когато мама и тати няма да са наоколо да ти помагат и да правят всичко вместо теб това са най често хората на които не им издържат нервите и за съжаление от държанието на родителите си са били предразположени към антисоциалност, плахота в отношенията с околните, наивност, отчужденост от света около нас, склонни съм към депресия най често и са хората, които си живеят, като самотници през остатъка от живота си.
    С две думи родителите не са му направили никакви услуги с това, че са го гледали толкова много и не са го оставяла да бъде наранено от живота докато са можели, идва ден те не са вечни и колкото и да предпазват детето от реалността идва ден реалността те докопва и тогава лошо ти се пише, ако си на 35 и за първи път се сблъскваш с неща, с които остатъка от населението се е сблъскало, когато са били на 13 да речем.
    Не отдавна гледах едно предаване документален филм как едно такова дете на родители, които са страдали от синдрома на хиперопека (да го нарека) са го носили по доктори цял живот стигало се е до там, че майка му го е карала да лъже докторите, че има главоболие и какви ли не други симптоми само и само докторите да не могат да открият какво реално му има на детето и следователно, като не могат да открият болестта те продължават да изследват всяка една част от тялото на това дете. Тя показва сега вече голяма на 34 години дама беше и разказваше как майка и и е съсипала живота. Как цялото си детство прекарва по болници и през цялото време и се е внушавало, че не се чувства добре, че я боли тук и там колко са я дупкали, ренгени, магнитни резонанси, скенери и т.н. тя де факто само това помни от детството си. Не е ходила на училище майка и я е учила у дома. Не е била сред деца и не е знаела и осъзнавала какво става и че това не е обичайно. Тя си е мислила, че всички живеят така, след като обаче поотръсва и започва да си говори с тоя и оня в болниците и прегледите започва да разпитва докторите и им казва какво майка и я кара да прави от години започва се с внушаване, че и има нещо. Маика и постоянно и казва имаш главоболие, полегни, сложи си този компрес, пий тези хапчета и т.н. при което момичето, като порасва вече разбира, че то здрав да си, като те тъпчат с хапове и ти се внушава постоянно, че си болен и това и онова те боли наистина ще те заболи. Тогава момичето вече е била на 25 години, като започват с помоща на докторите и лекуващите и лекари от години да кажем, започват да се замислят и осъзнават, че не детето е болно, а майката е тази която е болна. Накрая осъждат майката и я вкарват в психиатрията, но факта е факт момичето написва и книга по този повод, за да предотврати други деца от същата участ. Но факта е налице това е едно дете, което е нямало детство и тя сама си признава, че и е коствало много усилия, пари по психиатри и аналитици и все още има кошмари и комплекси и не може да влезе в крак с нормалното и да се оттърси от този ужас, които е преживяла.
    И най ми допадна края на статията която Лади е публикувала, че ако родителите се контролират и знаят кога да спрат и са уравновесени хора то и децата им ще са такива, като порастнат, ако са нервни и сприхави или пък прекалено контролиращи и деспотични и полагат прекалени свръх грижи за децата си неимоверно и децата ще станат такива един ден.
    Децата стават точни копия на родителите си макар и да не ни се вярва е точно така. Едно дете се учи от постъпките и действията на родителите си затова нашата роля е много важна в изграждането на характера на едно дете. То не знае кое как трябва да е и ние сме хората, които имат важната задача да им покажат и да ги научат на right and wrong-правилно и неправилно, добро и лошо в тоя свят.

If there is one lesson to be learned from history it is that those who believe they have the final truth and they know what is good and right for the rest of us are almost certain to be mistaken.
    The only constant thing in life is change.

Though this be madness, yet there is method in it.William Shakespeare, "Hamlet"
    Politics is war without bloodshed while war is politics with bloodshed. Mao Tse-Tung

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ElinaT
    Децата стават точни копия на родителите си макар и да не ни се вярва е точно така. Едно дете се учи от постъпките и действията на родителите си затова нашата роля е много важна в изграждането на характера на едно дете. То не знае кое как трябва да е и ние сме хората, които имат важната задача да им покажат и да ги научат на right and wrong-правилно и неправилно, добро и лошо в тоя свят.
    Като подкрепям по-голямата част от това, което казваш по-горе, ще си позволя да не се съглася напълно с това, което съм подчертала. Действително отначало децата копират, дори и несъзнателно, родителите си, още повече, че те са тях са единственият и най-голям авторитет, непогрешими, най-силните, най-умните и т.н. По-късно обаче идва време, когато детето осъзнава, че родителите му са само хора като всички останали. А още по-нататък идва моментът на съзнателния избор - дали да постъпват така, както родителите си, или да изберат нещо друго като по-подходящ модел. Ще дам елементарния пример за деца от семейства на алкохолици. Някои от тях действително също стават алкохолици, като порастнат, но други са абсолютни въздържатели - не пипват алкохол, защото са се отвратили отрано и са взели решение да не повтарят модела на родителите си.

Иначе съм съгласна - родителите задават основните принципи за добро и зло. Друг е въпросът, че впоследствие хората може да решат да ги променят. Аз смятам, че развитието в това отношение на хората може да продължи цял живот, особено ако размишляваш над тези неща. Намирам огромна разлика между това, което съм била през различните етапи на живота си - като дете, после към 18-20 години, и това, което съм в момента.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

charming Аватара на Suzanne
    Post Thanks / Like

Детето е като бял лист... до голяма степен , зависи от родителите, какво ще пише на него!
    Детето се учи от постъпките и действията на родителите си, но също така и от постъпките и действията на приятели, по-големия брат или сестра, също играят голяма роля.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз напълно споделям мнението на булбои и горе долу следвам същата линия. Аз съм са свобода,но не в англииския смисъл . Освен това от сега се опитвам да покажа,че всеки трябва да си има собственото пространство,вкл. и малкото дете. Поради тази причина моя син от ден 1 в къщи спи сам в стая и никога не е спал при нас. За обличането в БГ и как скандализирах обществото миналия октомври - сина ми на 4 м ,с къс ръкав и бос..то не бяха охкания/ахкания,ама как може изобщо няма да говоря. Но елемента на хиперопека ми е много далечен,едва ли някога ще се доближи.

Старо куче Аватара на lady
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Suzanne
    Детето е като бял лист... до голяма степен , зависи от родителите, какво ще пише на него!
    Детето се учи от постъпките и действията на родителите си, но също така и от постъпките и действията на приятели, по-големия брат или сестра, също играят голяма роля.
    Личният пример наистина е много важен, но и характерът на детето е от голямо значение доколко ще се "намесваш" в неговия свят.
    Наистина не е лесно, но е напълно постижимо да се намери баланса.Нужно е да го наблюдаваш и опознаеш, за да намериш най-правилния път към детето. Имам ги две с два различни характера. Не можеш да ги възпитаваш по един и същи начин. Насоките и ценностите само са еднакви, подходът - различен. Според мен родителят трябва да се намесва само когато е необходимо, за да може детето да се научи да поема отговорност, а не да чака мама да оправи нещата. Без опека не може, но хиперопеката е вредна и за деца и за родители.
    The greatest mistake you can make in life is to be continually fearing you will make one.
    http://www.youtube.com/watch?v=fXF_l...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u5...eature=related

Напреднал Аватара на mmn
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ElinaT
    Малко и аз ще се отклоня извинявам се Lady ей сега ще прочета и статията и ще мога да изкажа мнението си относно статията също, но думите на Булбой ми грабнаха вниманието и затова ще коментирам първо тях.
    Bulboy,
    чудесно изказване аз също мисля, като теб, но не мислиш ли, че по този начин, като се дава толкова свобода на едно дете няма ли да му се създаде грешното впечатление, че всичко е разрешено как ще го научите тогава на добро възпитание и на какво е правилно и какво не в този живот, ако го оставяте да си прави каквото си знае, зa да не го стресирате.
    Аз мисля, като теб, но понеже и мен ме чака да се сблъсквам тепърва с тези неща и винаги съм си мислила, ако го оставя да не го стресирам и да си прави каквото си иска не поемам ли голям риск то да не може да разбере кое е правилно и кое не от моите смесени сигнали, които му пращам и по този начин да стане едно разлигавено дете, като повечето англичанчета дечица.
    Не знам и аз от дълго време мисля по тези въпроси как да процедирам за в бъдеще на какво да го уча то и ние вече се объркахме в този свят кое е право и кое криво, ама все пак не мислите ли, че детето трябва да пъде напътствано и малко поне контролирано, тъй като то е само едно дете и ти си този, който ще му покаже пътя едва ли не. Както сме били ние, като деца и родителите са ни показали на нас пътя не, че не са сгрешили, ама това са знаели за момента хората и каквото са знаели са ни го предали и на нас.
    ще ти кажа нещо сега си с един акъл,след като родиш ще се промениш тотално,и цялото ти мислене ще се промени от раз,след като аз родих, на другия ден все едно бях друг човек,вече си майка,сега колкото и да си мислиш че всичко знаеш,плануваш тва онова,аз ще сам такава онакава,роди и ще видиш за какво става въпрос

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker