Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    girl dragon Аватара на zmejche
    Post Thanks / Like

Exclamation Внимание!!! За всички получили отказ на виза от г-н Роджър Грейс!

(За тези които не са наясно кой е този Роджър Грейс - това е кейсуъркър от ХО който отказва на поразия визи. Справка тук:
    http://bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=9877 )

Аз си мислих много по въпроса за този господин Грейс и ми дойде една идея - защо не се преброим колко сме с отказ от този човек точно и колко хора са спечелили обжалването след отказа. Ако се получи, че има 50 човека с отказ и 45 със спечелено обжалване означава, че този Роджър отказва неправомерно и само създава работа и разходи на ХО. Можем да затормозим тогава комплейн юнита на ХО и да видим дали ще можем да му създадем малко непроятности на този приятен човечец.
    Аз се наемам да се разправям с ХО и всичко каквото има да се прави. Само ви моля тези които имате отказ от него и тези които след това са спечелили обжалването си, пишете ми. Няма да цитирам никакви имена, искам само цифри.
    Ако някой има идея какво още може да се направи, да сподели. Сигурно не съм само аз която заради него си изпускам почивката abroad така че дайте да му създадем и на него малко грижи.

e-mail: [email protected]
    Последно редактирано от zmejche : 03-07-2006 на 13:53
    do it with style!

2. БЛАГОДАРЯ peskador1957 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Внимание!!! За всички получили отказ на виза от г-н Роджър Грейс!

Здавей! аз получих отказ на 22.05.2006 и виновникът за това Рогер Grace
    Имам appeal на 07.07 и след това ще ти пиша пак.Нямам нищо против дори да ти дам имената си ако това ще ти помогне с нещо.
    Последно редактирано от ilko : 03-07-2006 на 09:38

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Внимание!!! За всички получили отказ на виза от г-н Роджър Грейс!

забравих да те питам познаваш ли други хора които са спечелили делото си?
    Последно редактирано от ilko : 03-07-2006 на 09:39 Причина: Кирилица

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmejche
    Аз се наемам да се разправям с ХО и всичко каквото има да се прави. Само ви моля тези които имате отказ от него и тези които след това са спечелили обжалването си, пишете ми. Няма да цитирам никакви имена, искам само цифри.
    Змейче, защо не дадеш тук и имейл адреса си (евентуално и някакъв тел. за връзка?) - Така ще улесниш хората, които не са регистрирани във форума да ти пишат веднага, без да им се налага да се регистрират (или евентуално да ти се обадят ако самите те нямат интернет, а техни близки прочетат съобщението ти и им дадат телефона ти)?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

На 21.06.2006 получик отказ на тригодишна виза без да са ми искали допилнителна информация. Името и на моя caseworker е Roger Grace

Edit: Кирилица
    Последно редактирано от ilko : 03-07-2006 на 12:06

girl dragon Аватара на zmejche
    Post Thanks / Like

Благодаря на всичките за бързата реакция

пишете ми на: [email protected]

Ще се постарая да се свържа с всички възможно най-бързо
    do it with style!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Zdraveite,
    Бях обещал да напиша някои ред за моето обжалване.Причината за отказа беше че имам 900 повече разходи от колкото ми е печалбата,което не е вярно!

Първо:Много неща във формата се застъпват с разходи които са бизнес разходи като работна застраховка ,кола ,бензин,счетоводни разходи и т.н.

Второ :когато ХО взима предвид цифрите те взимат под внимание парите които са облагаеми с данък но има оше около 4500 които са необлагаемите а те тях не са ги взали под внимание.

Надявам се че това ще послужи на някои на когото му предстои да обжалва по подобни причини!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Thumbs up Re: Внимание!!! За всички получили отказ на виза от г-н Роджър Грейс!

Здравейте,

На 15.06.06 и аз получих отказ, респективно и моите "dependants". Обжалвам и датата е 20.07. Ще ви държа в течение. Името на моя caseworker e Roger Grace.

Успех на всички....

Валтер

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от chelsea
    забравих да те питам познаваш ли други хора които са спечелили делото си?
    Здравей,
    Знам за още един слу4ай подебен на твоа (грешка в графата за разходи и приходи). Жената е обжалвал с баристър и е спе4елила, но не мога да цитирам името и без разрешение.
    Желая ти успех и пиши моля те как е минало!

Напреднал Аватара на dolphain
    Град
    East Midlands
    Post Thanks / Like

Здравейте

Има ли новини по темата?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

На 30.05.2006 получих отказ за ILR от г-н Roger Grace на базата на информация, която той по невнимание или нарочно е пропуснал да види в моята документация. Все още очаквам решението от моя appeal, въпреки че съдията който разглеждаше моя случай беше категоричен че е допусната грешка от Roger Grace.

Готов съм да съдействам по всякакъв начин да разобличим съмнителната дейност на Roger Grace в IND в Sheffield.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

pinnerm8 кога ти беше обжалването?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Обжалването ми беше на 5-ти Юли. От тогава ни вест, ни кост...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

pinnerm8, на мен съдията ми каза още в момента, че писменото му решение сте дойде до 2-3 семдици. При теб не беше ли така? Мисля, че има законов срок , в който трябва да ти дадат решението си, притесни ги малко, особено ако самия съдя е казал, че ХО са направили грешка.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Zmejche,Надявам се че и твоето дело мина успешно!

Интересува ме дали има найкакво резвитие по предложението ти ,аз лично очаквам отговора ти тук във форума.Ако си се отказала и мислиш че това е безсмислена битка, кажи .

Това което мен ме интересува по този случай е не толкове да търся някакво отмъщение на ХО а яснота.

Искам да попитам всички които имат откази на колко от отказите с резлики в печалба/разходи ХО е пропуснал да вземе под внимание парите(4700) които са необлагаемите пари в Tax ретурна.

И още едно предложение по темата ако си приготвила някакво писмо към ХО може не ти да го изпращаш от твое име и да се подпишат всички а всеки да изпрати посмото (с един и същи текст) но от собствено име.Така ше ги затрупаме с 50 писма в които ше е подчертано ясно каква е грешката на ХО.

Също ми е интересно колко от спечелилите вече делата си са успели да си вземат визите?

Нов потребител Аватара на sonia
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от atlant
    Zmejche,Надявам се че и твоето дело мина успешно!

Интересува ме дали има найкакво резвитие по предложението ти ,аз лично очаквам отговора ти тук във форума.Ако си се отказала и мислиш че това е безсмислена битка, кажи .

Това което мен ме интересува по този случай е не толкове да търся някакво отмъщение на ХО а яснота.

Искам да попитам всички които имат откази на колко от отказите с резлики в печалба/разходи ХО е пропуснал да вземе под внимание парите(4700) които са необлагаемите пари в Tax ретурна.

И още едно предложение по темата ако си приготвила някакво писмо към ХО може не ти да го изпращаш от твое име и да се подпишат всички а всеки да изпрати посмото (с един и същи текст) но от собствено име.Така ше ги затрупаме с 50 писма в които ше е подчертано ясно каква е грешката на ХО.

Също ми е интересно колко от спечелилите вече делата си са успели да си вземат визите?
    Здравей Атлант,

От края на май имам положително решение на съда и още нямам виза в паспорта. Звъня по два пъти седмично до ХО, изпращам факсове, писма до МП-то също. Резултатът е че преди 5 седмици поискаха паспортите за ендорсмент и още чакаме.
    Две години вече продължава това мъчение. Ако ще се предприемат някави действия срещу Кейс воркера Рогер бих искала да участвам.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Zdraveite , ot 04.08 imam reshenieto na sada za spe4eleno objalvane i oste
    4akam pismo ot HO da ni poiskat snimki i pasporti za vizi. I az zvania po dva pati na sedmica i vse oste nisto niama. Ima li hora s vizi v pasportite sled spe4elen otka?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здървеи Соня

Аз също чакам и се надявам
    Веднага след далото изпратих писмо до ХО да ги питам от тук на къде,след 3 седмици ми отговориха от Шефилд че те вече не се занимават с моя случай а трябва де се обърна към Appeals Implementation Unit които е в Leeds, газ към Leeds,но се оказа че с тях можаш да комуникираш само писменно и че не мога да действам от собствено име щом сам използал репрезентер в саде.Адвоката изпрати документите и сега чакам.

По относно Рогер,не мисля че можем да въздействаме директно на него,както някои тук беше казал той най-вероятно е някой които си слага подписа и на дали гледа 3 килогръмови папки с документи.Това което виждам че може да се направи е да намерим какво е общото в нашите откази,и от там да се действа, ако имаме нещо общо и то е нещо очевадно както в моя случаи мислия че можем да направим крачка или поне стъпка.
    .Ако всичк откази са с резлични причини не мисля че има шанс.Също така не мисля че този наш опит да се промени нещо ще донесе benefit не нас а по скоро на тези които все още чакат(то не че ние не чакаме)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

на мен пи поискаха снимките и паспорта преди седмица сега чакам визата делото ми беше на 06.07 а решението от съда получих след 2е седмици

Мod. Edit:Използвай кирилица
    Последно редактирано от ilko : 13-09-2006 на 18:22

Нов потребител
    Post Thanks / Like

И аз да се включа в преброяването!

След 2-годишно чакане получих отказ за 3 год. продължаване на визата ми на 26 Май 2006.
    Отказващия ми беше въпросният 'чиляк' - Роджър Грейс.
    Причината - закъснение при подаване на допълнителните документи. Закъснението - 2 дни след 28 дневния срок даден от ХО.

Обжалвах веднага и спечелих делото с отговор от съда на 16 Август 2006. От тогава нямам ни вест ни кост от тях. Бомбардирам ги с обаждания , аз лично и чрез адвоката ми, за момента без резултат.
    В началото на тази седмица им пратих паспотрта, да видим колко време ще им трябва да бият печат.

Твърдо заставам зад идеята да разследваме постъпките на Роджър Грейс.

Ще ви пиша пак когато имам някакъв резултат.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. отказ на виза
    От tzarkata във форум Registration Certificates
    Отговори: 11
    Последно мнение: 23-12-2010, 12:35
  2. печатът за отказ на виза
    От сис във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 07-01-2007, 16:02
  3. Отказ за виза
    От lordm във форум Получени /отказани визи
    Отговори: 43