Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

Разговор между madlena и djenkov_66

1 Съобщения на стена

1. Здравейте madlena ! Прочетох доста теми във форума свързани със започване на работа в Обединеното кралство и въпреки , че доста неща ми се изясниха все-пак реших да потърся и Вашето мнение по моя казус, а той е следния. През 2008 година работих като наето лице за около 8 месеца към една английска фирма, която набира ветеринарни лекари за работа по кланиците. Тогава ми издадоха work permit и розова карта - accession worker card , които още пазя. Картата е с дата на издаване 01.03.2008г. и няма посочен срок на валидност. Мисля, че нямам NIN , защото не съм ходил на интервю , макар че в пейслиповете има посочен такъв - вероятно временен. Имам активна банкова сметка в UK. Всъщност в UK работих само 2 месеца , а след това ме изпратиха в Дания като posted worker за 6 месеца, като пак работих на същата позиция - meet hygiene inspector в кланица. През цялото време данъците и осигуровките ми ги спираха директно от заплатата т.е. плащал съм ги към UK.
    От известно време водя преговори със същата английска фирма , към която работих и преди, за работа на същата позиция, за която имам издаден work permit преди 5 години. Предлагат ми същите условия за работа и договор. Проблемът е , че ми предлагат да започна работа възможно най-скоро като self employed, за да не се налага да чакам дълго време за work permit. От прочетеното във форума обаче разбрах , че като самонаето лице вероятно ще имам проблем при кандидатстването за NIN когато имам договор само с една фирма, пък и обикновената практика във фирмата е да наема работници. Та въпросите ми към Вас като към компетентно лице са следните:
    Легално ли ще е да започна работа като employee към същата фирма и на същата позиция , за която имам издадени work permit и accession worker card от преди около 5 години? /имам чувството че от фирмата не са много наясно по този въпрос/
    Мислите ли, че ще е възможно да се регистрирам като самонает и да ми бъде издаден осигурителен номер , ако имам договор само с тази фирма? От фирмата обещават съдействие , но аз нямам никакъв опит в тези неща от предишния ми престой! Позицията - veterinary meet hygiene inspektor , за която евентуално ще сключа договор е такава, че няма как да работя едновременно към друга фирма.
    Предварително Ви благодаря!
    Можете да ми пишете на имейл [email protected]
    Бихте ли ми изпратили Вашите координати в UK , тъй-като вероятно ще ми се наложи да ползвам услугите на компетентен човек , ако започна работа в UK?
    Поздрави!
Показва посетителски съобщения от 1 до 1 от общо 1
Top Worktops
eXTReMe Tracker