Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси

•  

• Работа

• Изявление за статута на гражданите от ЕС в Обединеното кралство

От: Офиса на Кабинета, Министерството на вътрешните работи и Министерството на външните работи и въпросите на Британската общност
    Публикувано за първи път: 11 юли 2016 г.

Няма промяна в правата и статута на гражданите от ЕС в Обединеното кралство и на гражданите на Обединеното кралство в Европейския съюз, в резултат на референдума.
    Решението за това, кога да се активира Член 50 и да се започне формалния процес по напускането на ЕС ще бъде в ръцете на новия Премиер-министър.
    Обединеното кралство остава член на ЕС по време на целия този процес и докато бъдат приключени преговорите във връзка с Член 50.
    Когато напуснем ЕС, ще очакваме напълно правния статут на гражданите на ЕС, живеещи в Обединеното кралство и статутът на британските граждани в ЕС да бъде подходящо защитен.
    Правителството признава и цени важния принос, направен от гражданите на ЕС и гражданите на страни извън ЕС, които работят, учат и живеят в Обединеното кралство.

Живея в Обединеното кралство повече от 5 години. Какво означава гласуването за напускане на ЕС за мен?
    •Гражданите на ЕС, които са живели непрекъснато и законно в Обединеното кралство поне 5 години, автоматично имат постоянно право да пребивават.
    Това означава, че те имат право да живеят в Обединеното кралство постоянно, в съответствие със законите на ЕС. |Няма необходимост да се регистрират за документи, които да потвърждават техния статут.
    • Гражданите на ЕС, които са живели непрекъснато и законно в Обединеното кралство в продължение поне на 6 години, имат право да кандидатстват за британско гражданство, ако желаят да направят това. Изискванията могат да бъдат намерени тук.
    Ами ако живея в Обединеното кралство по-малко 5 години?
    • Гражданите на ЕС продължават да имат право да пребивават в Обединеното кралство в съответствие със законодателството на ЕС. Гражданите на ЕС не е необходимо да се регистрират за някакви документи, за да могат да се ползват от правата и отговорностите си за свободно придвижване. За тези, които решат да кандидатстват за регистрационен сертификат, няма промяна в политиката на правителството или в процедурите. Молбите ще продължат да бъдат обработвани както обикновено.
    • Членовете на семействата на европейски граждани, които са от страни извън ЕС, трябва да продължат да кандидатстват за семейно разрешително, ако желаят да останат във Великобритания по законодателството на ЕС, не е необходимо те да имат карта за пребиваване, издадена от страна от ЕС. Няма промяна в правителствената политика или процедури и молбите ще продължават да бъдат обработвани, както обикновено
    .• Членовете на разширените семейства на гражданите на ЕС трябва да продължат да подават молба за регистрационен сертификат (ако са граждани на страни от ЕС) или карта за пребиваване (ако са от страна извън ЕС), ако искат да пребивават в Обединеното кралство. Няма промяна в правителствената политика или процедури и молбите ще продължават да бъдат обработвани, както обикновено
    .• Гражданите на Ирландия ще имат различни права, съгласно различните закони, които позволяват на ирландските граждани, пребиваващи в Обединеното кралство, в повечето случаи да бъдат третирани по същия начин, както британските граждани. Няма промяна по този въпрос
    .• На хърватските граждани може да продължи да се налага да кандидатстват за регистрационен сертификат, за да им бъде разрешено да работят в Обединеното кралство, съгласно преходните разпоредби, които бяха съгласувани, когато Хърватска се присъедини към ЕС през 2013 година. Видът регистрационен сертификат, от който може да имат нужда, ще зависи от това, дали имат нужда от разрешително да работят в Обединеното кралство и от това, с какво ще се занимават. Няма промяна в правителствената политика или процедури и молбите ще продължават да бъдат обработвани, както обикновено.
    Планира ли правителството да извежда гражданите на ЕС от Обединеното кралство?
    Няма промяна в правата на гражданите на ЕС за пребиваване в Обединеното кралство и следователно няма промяна в обстоятелствата, при които човек може да бъде изведен от Обединеното кралство.
    Както беше и преди референдума, гражданин на ЕС може да бъде изведен от Обединеното кралство, ако се смята, че представлява реална, настояща и съответно сериозна заплаха за обществото, ако не пребивава законно или ако злоупотребява с правата си за свободно придвижване.За повече информация, моля вижте страницата Визи и емиграция в Обединеното кралство.https://www.gov.uk/government/news/s...nals-in-the-uk
    Коментара 37 Коментара
    1. Аватара на ilianaL
      ilianaL -
      Не знам колко точно е полезна статията, щото ама никак не вярвам българското посолство или журналисти да са наясно: Дали Обединеното Кралство планира да извежда гражданите на ЕС. Също така очевадно е,че точно поради ''топлите чувства'' на англичаните към европейските имигранти се случи Brexit и е много арогантно да се мисли,че по някое време власта няма да задоволи очакванията на избирателя.
    1. Аватара на vaniaperll
      vaniaperll -
      Това е официалният текст на същата статия
      https://www.gov.uk/government/news/s...nals-in-the-uk
    1. Аватара на Мила
      Мила -
      Цитирай Първоначално написано от ilianaL Виж мнението
      Не знам колко точно е полезна статията, щото ама никак не вярвам българското посолство или журналисти да са наясно: Дали Обединеното Кралство планира да извежда гражданите на ЕС. Също така очевадно е,че точно поради ''топлите чувства'' на англичаните към европейските имигранти се случи Brexit и е много арогантно да се мисли,че по някое време власта няма да задоволи очакванията на избирателя.
      Статията няма нищо общо с българското посолство или с журналистите. Това е официално изявление на британското правителство - https://www.gov.uk/government/news/s...nals-in-the-uk
    1. Аватара на dgidgo
      dgidgo -
      Изобщо не ме изненада тази информация , напълно резона , знаех го и преди да го напишат официално . Защото няма никаква логика да бъде разли4но от това . Много ме притеснява само тази дума лоуфъл , тъи като британците приеха закон през 2011 за доказване на селф емплоед , много лесно могат да докажат ,4е селф емплоида не ти е законен , при подаване на апликация за ПР сертификат например , има много откази в тази насока и от там какво става няма да влзам в подробности с бенефити и ТН . Отделно много хора при селф са сгафили с данъците , а проверките , ще са много стриктни за целия престои . Това 4е си регистрирал селф и дори 4е работиш , като селф не ти гарантира 4е няма да имаш отказ , гледал съм отказ на 4иста4ки , на секурити и ТН
    1. Аватара на ilianaL
      ilianaL -
      ОК. Но няма отговор на последният въпрос в изявлението. Планира ли или не....а по останалите въпроси...да, засега няма промяна. Всички обаче се питат ДОКОГА. Та в този ред на мисли нищо ново в изявлението.
    1. Аватара на dgidgo
      dgidgo -
      Няма да има никакъв проблем до деня , в които УК официално напусне ЕС ИЛИ това е не по рано от две години след задеистване на артикул 50 . По принцип и след това няма да има депортации , а ще се даде минимум 6 месеца гратисен период сами да напуснете , обявено официално отново на страницата на хоум офис
    1. Аватара на Мила
      Мила -
      Цитирай Първоначално написано от ilianaL Виж мнението
      ОК. Но няма отговор на последният въпрос в изявлението. Планира ли или не....а по останалите въпроси...да, засега няма промяна. Всички обаче се питат ДОКОГА. Та в този ред на мисли нищо ново в изявлението.
      Напълно съм съгласна... изявлението, с две думи, казва "нищо не се е променило...още". И е за хора, които са се опасявали, че веднага след референдума ще почнат да ги гонят... няма да стане така. Но как точно ще стане и какво - остава да видим.
    1. Аватара на dimi_m
      dimi_m -
      Добре де, казват, че август 2018 се очаква да напуснат, ако дадът 6 месеца гратисен период, аз точно тогава правя 5години, мога ли да взема пр
    1. Аватара на dgidgo
      dgidgo -
      Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
      Добре де, казват, че август 2018 се очаква да напуснат, ако дадът 6 месеца гратисен период, аз точно тогава правя 5години, мога ли да взема пр
      Не , гратисния период ,няма да се брои защото ЕС директивите ще са отпаднали , но поне според мен , ще има амнистия за такива като теб , ако вси4ко в документите ти е ОК . Наи вероятно вси4ки живяли и изпълнявали дИректувите преди 23.06.2016 , ще полу4ат амнистия да останат , вси4ки дошли след тази дата , ще трябва или да напуснат или да се съобразяват с новите договорености между УК и ЕС . Дори според мен свободното движение за хора от ЕС в УК , ще остане , но ще има квота примерно от 90 000 нови НИН , на година , за да може УК да има поне някакъв ограни4ен достъп до ЕЕА . Според мен наи рано ще напуснат октомври 2018 , а наи вероятно 1 януари 2020 . Или дори може да няма квота за НИН , за да може УК да има пълен достъп до ЕЕА . Но НИН , ще дават само при показан договор постоянен , не временен или през агенция . Така ще отпаднат директно 80 % от хората
    1. Аватара на dimi_m
      dimi_m -
      Мен да ти кажа ч честно паунда ме интересува, ако се обезцени и няма тенденция да се качва за чий да го диря
    1. Аватара на dgidgo
      dgidgo -
      Мен да ти кажа ч честно паунда ме интересува, ако се обезцени и няма тенденция да се качва за чий да го диря
      Идва голяма рецесия , много хора , ще останат без работа . Това е по важното , дори при 2,30 за паунд , както е в момента , ако работиш здраво бива . Но никога няма да стане ,като преди , нито паунда , нито многото работни места . Работодателите , още пове4е , ще гър4ат работника , защото има няколко , които 4акат за мястото а при криза излитат първо тези с изто4но европеиски имена . Оба4е плащането на наема си остава нали се сещаш . Тези с ипотеките горят първи
    1. Аватара на Bus.F****.Bus
      Bus.F****.Bus -
      Ако следиш по accession agreements, Transitional measures, и го обърнеш на агримент за излизане, периода ще е повече нещо от сорта на 3-5-7 години и минимум 1-2 години. Просто EU е свикнало да работи по пределен начин, и няма да има промени в начина на прилагане на периоди. Няма да е immediate cut-оф. На всеки му е ясно че процеса не е веднагически cut-оф, а 6-st месеца са нищожен период.
      Bus.F****.Bus -
      Цитирай Първоначално написано от platini Виж мнението
      Идва голяма рецесия , много хора , ще останат без работа . Това е по важното , дори при 2,30 за паунд , както е в момента , ако работиш здраво бива . Но никога няма да стане ,като преди , нито паунда , нито многото работни места . Работодателите , още пове4е , ще гър4ат работника , защото има няколко , които 4акат за мястото а при криза излитат първо тези с изто4но европеиски имена . Оба4е плащането на наема си остава нали се сещаш . Тези с ипотеките горят първи
      Добре we...ще се мре, да вземем си отрежем вените ли ко ли? искаш да си облекчим мъките сега и веднага или квот точно предлагаш? Задава се, задава се, ми хубаво... Една рецесия не е края на света, ни пак на Бритънята, и преди е имало рецесии, все още острова е тука. Кво предлягаш да правим...да си ходим ли ко ли?

Сещам се за много неща, ама тебе няма да ти е удобно да стоиш на стола след тва.
      Bus.F****.Bus -
      Изобщо не ме изненада тази информация , напълно резона , знаех го и преди да го напишат официално . Защото няма никаква логика да бъде разли4но от това . Много ме притеснява само тази дума лоуфъл , тъи като британците приеха закон през 2011 за доказване на селф емплоед , много лесно могат да докажат ,4е селф емплоида не ти е законен , при подаване на апликация за ПР сертификат например , има много откази в тази насока и от там какво става няма да влзам в подробности с бенефити и ТН . Отделно много хора при селф са сгафили с данъците , а проверките , ще са много стриктни за целия престои . Това 4е си регистрирал селф и дори 4е работиш , като селф не ти гарантира 4е няма да имаш отказ , гледал съм отказ на 4иста4ки , на секурити и ТН
      Закон 2011 за доказване на селф-емплоъед???
      Тва е нещо ново!!!
      Дай да го видим???

Autoclenz v Belcher ???
    1. Аватара на dgidgo
      dgidgo -
      Цитирай Първоначално написано от wzeftjhu Виж мнението
      Добре we...ще се мре, да вземем си отрежем вените ли ко ли? искаш да си облекчим мъките сега и веднага или квот точно предлагаш? Задава се, задава се, ми хубаво... Една рецесия не е края на света, ни пак на Бритънята, и преди е имало рецесии, все още острова е тука. Кво предлягаш да правим...да си ходим ли ко ли?

Сещам се за много неща, ама тебе няма да ти е удобно да стоиш на стола след тва.
      А незнам да са мислили селтаците от централна и северна англия ,като са гласували АУТ , сега ще си сърбат попарата . За другите като нас , всеки сам решава индивидуално ,,колко му е стабилна работата , има ли ипотеки или не , продава или не , остава или отива другаде
    1. Аватара на dgidgo
      dgidgo -
      Аз не съм като георги да дава извле4ения , има нов закон и правила за борба против фалшив селф , фалшиви бракове , ревоук на статут при някои у4ебни заведения , това е около 2011 , виждал съм го , но които иска да си го търси . Аз само предупреждавам , тези ,,които са били селф , взимали са бенефити , правили са стакмистики при плащане на данъци (КРИЕНЕ ) да внимават много при пускане апликация за ПР . Защо мислите хоум офис въведаха задължителен ПР преди гражданство и защо мислите ПР формата (АПЛИКАЦИЯТА ) стана 85 страници , и те разследват от ден първи в УК , а не само да гледат последните 5 години , както беше преди
    1. Аватара на Denise.n
      Denise.n -
      Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
      Може да прочетете статията тук: http://www.bghelp.co.uk/forums/conte...еното-кралство
      А това е от днес:David Cameron says future UK government could send EU citizens home as retaliation.Mr Cameron was responding to a question by Labour leader Jeremy Corbyn, who accused the Government of providing 'no clear answer' on the issue.
      'It would be good in his last question time of the Prime Minister could offer some reassurance to those people,' he said.
      Това е истината че този Камерън никога не е бил за излизане от ЕС.Той просто манипулира всички.
    1. Аватара на dgidgo
      dgidgo -
      Цитирай Първоначално написано от Denise.n Виж мнението
      А това е от днес:David Cameron says future UK government could send EU citizens home as retaliation.Mr Cameron was responding to a question by Labour leader Jeremy Corbyn, who accused the Government of providing 'no clear answer' on the issue.
      'It would be good in his last question time of the Prime Minister could offer some reassurance to those people,' he said.
      Това е истината че този Камерън никога не е бил за излизане от ЕС.Той просто манипулира всички.
      Напротив , камерън е бил винаги за излизане , но до сега продължава да играе театър
    1. Аватара на Serpico
      Serpico -
      Напротив , камерън е бил винаги за излизане , но до сега продължава да играе театър
      Така е....
    1. Аватара на Дядо Коледа
      Като геолог проучвам границата мезозойска ера - терциер. Вече над 67.5 милиона години по повърхноста живеем с приятели бозайници и птици.

Трябва много да с е внимава .Нужно е изграждане на независими експертни групи във всяка страна членка на Европейския съюз за навременно блокиране на нагло престъпни проекто наредби прокарвани с психотропи и видео наблюдение през Евро парламента .
      В момента всички страни извън Евросъюза са обект на нагли диверсии с използване на все по жестоки техники вкл холограмно базирани..
      Съветвам Лондон да внимава много и да не подписва никакви договори с Брюксел..
Top Worktops
eXTReMe Tracker